Dach fotowoltaiczny — czy jest to ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych dachów - foto

Dach fotowoltaiczny — czy jest to ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych dachów?

Bez wątpienia dach fotowoltaiczny jest uważany za ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych dachów. Pokrycie ze zintegrowanych paneli fotowoltaicznych nie tylko zapewnia ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, ale jednocześnie produkuje darmowy prąd ze słońca. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne. Decydując się na budowę dachu solarnego, można oszczędzić na rachunkach za prąd i jednocześnie przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.

Dach solarny, który zastąpi dach tradycyjny

Dach fotowoltaiczny może być świetną alternatywą dla dachu tradycyjnego, ponieważ zapewnia ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, izoluje przed zimnem, a do tego jest szczelny i nie przecieka. Cechuje się zatem wszystkimi funkcjonalnościami klasycznych pokryć, ale jest od nich lepszy pod wieloma względami. W Polsce pionierem w dziedzinie budowy dachów solarnych jest firma MyRoof, która projektuje, wykonuje i montuje dachy z paneli zintegrowane z budynkiem. Są to dachy powstające z paneli szklanych typu glass-glass cechujące się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne oraz bardzo dobrą wydajnością. Dachy solarne od firmy MyRoof powstają na indywidualne zamówienie na podstawie szczegółowego projektu, który uwzględnia nie tylko schemat konstrukcyjny, ale także szczegółowe obliczenia dotyczące zapotrzebowania budynku na energię elektryczną, dzięki którym dobiera się odpowiednią moc instalacji.

Ekologiczny dach solarny

Dach solarny uznawany jest za ekologiczną alternatywę dachów klasycznych z kilku powodów, a mianowicie:

  • Odnawialne źródło energii — energia słoneczna, która zasila panele fotowoltaiczne, jest odnawialnym źródłem energii, co oznacza, że ​​ korzystanie z dachu fotowoltaicznego nie przyczynia się do wyczerpywania zasobów naturalnych. Ponadto panele MyRoof produkują prąd w sposób bezemisyjny, czyli do atmosfery nie są uwalniane żadne szkodliwe związki.
  • Emisja CO2 – tradycyjne dachy wykonane są z materiałów, które wymagają emisji CO2 podczas produkcji, transportu i montażu. Dach fotowoltaiczny również generuje emisję CO2 podczas produkcji, ale dzięki temu, że produkuje energię elektryczną z odnawialnego źródła, po pewnym czasie wyrównuje bilans.
  • Oszczędność energii — panele fotowoltaiczne produkują energię elektryczną, co oznacza, że ​​mogą zmniejszyć ilość energii potrzebnej do zasilania budynku z sieci energetycznej. Odpowiednio zaprojektowany dach solarny pokryje pełne zapotrzebowanie na energię elektryczną budynku, a nadwyżki można sprzedać do zakładu energetycznego lub zmagazynować na własne potrzeby.
  • Dłuższa żywotność — panele MyRoof zazwyczaj mają dłuższą żywotność niż tradycyjne dachy, co oznacza, że ​​mniej odpadów będzie trafiało na składowiska. Ponadto w czasie eksploatacji nie ma potrzeby dokonywania konserwacji ani serwisów.

A zatem dach fotowoltaiczny jest bardziej ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych dachów, ponieważ korzysta z odnawialnego źródła energii, zmniejsza ilość energii potrzebnej do zasilania budynku z sieci energetycznej oraz ma dłuższą żywotność.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?