Papier antykorozyjny – nowy wymiar pakowania - foto

Papier antykorozyjny – nowy wymiar pakowania

125 razy oglądano

Zabezpieczenie elementów podatnych na korozję przed rdzą jest niezwykle ważnym i odpowiedzialnym zadaniem.

Szczególnie, gdy są to przedmioty o dużej wartości lub takie, w których przypadku najmniejsze nawet ogniska korozji mogą sprawić, że wartość lub użyteczność przedmiotu drastycznie zmaleje. Tłoki, łożyska, rury, elementy składowe silników, części do maszyn, a nawet zwyczajne śruby i nakrętki. Wszystko to musimy chronić przed rdzą najlepiej jak to tylko możliwe.

Opakowania i płyny antykorozyjne – uchroń produkty przed korozją

W wielu branżach podstawą zabezpieczenia elementów stalowych przed korozją są rozmaite płyny, zarówno powszechnie dostępne, jak również specjalistyczne, przeznaczone do takich właśnie celów. Przykładem takiej substancji może być płyn antykorozyjny Branorol. Z jednej strony płyny takie przylegają do elementu stanowiąc ochronę, z drugiej – wydzielają również składniki antykorozyjne. Nie zawsze jednak możemy stosować takie właśnie płyny. Wtedy zastosować możemy działające na podobnej zasadzie folie antykorozyjne. Niektóre produkty jednak nie nadają się do pakowania ich w folię ani do zalewania płynami. W takiej sytuacji możemy wybrać najczystsze rozwiązanie – papier antykorozyjny. W tym wyborze pomogą specjaliści z Kenmix.com.pl.

Czym są papiery antykorozyjne?

Papiery antykorozyjne na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od zwyczajnego papieru do pakowania, który wykorzystywany jest w branży handlowej od wielu lat. Papiery takie swoje działanie zawdzięczają faktowi, że są nasycone lotnymi inhibitorami korozji. To bezpieczne dla ludzi, ulatniające się z czasem i nie stanowiące zagrożenia dla środowiska środki chemiczne, które wytwarzają pewnego rodzaju „atmosferę ochronną” po opakowaniu takim papierem produktu. Dzięki temu właśnie są skuteczniejsze od wielu bardziej tradycyjnych metod takich jak używanie płynów czy smarów. Papier taki również chroni przed wilgocią, choć de facto nie jest jej pochłaniaczem. Tego rodzaju papiery są również bardzo ekologiczne i podlegają recyklingowi.

Papiery przeciwkorozyjne – przemysł, handel i magazynowanie

Papiery antykorozyjne znajdują szereg ważnych zastosowań, niekiedy odgrywając decydującą rolę w kwestii zachowania jakości przechowywanego w nim produktu. Bardzo chętnie po tak nowoczesne rozwiązania sięga branża automotive, przemysł, lotnictwo, wojsko, a także zakłady produkcyjne. Coraz bardziej właściwości takich papierów doceniają również zwykli sprzedawcy, którym zależy na bezpiecznym przechowywaniu niektórych cenniejszych produktów i dostarczaniu ich do klientów w perfekcyjnym stanie.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.