HomeArtykułyPracaJakie korzyści wiążą się z zatrudnieniem obcokrajowca?

Większość pracodawców miała styczność z zatrudnieniem obcokrajowca. Jak powszechnie wiadomo, zatrudnienie cudzoziemca wiąże się z koniecznością wykonania szeregu skomplikowanych czynności tj. legalizacja zatrudnienia, czy też zapewnienie odpowiednich dokumentów. W tym przypadku świetną alternatywną będzie wzięcie pod uwagę usługi, jaką jest leasing pracowników z Ukrainy. Jakie zatem korzyści wiążą się z zatrudnieniem cudzoziemca?

Współpraca z obcokrajowcem – korzyści dla pracodawcy

Pracownicy ze wschodu to w większości zmotywowane i chętne osoby do podejmowania wyzwań oraz szkolenia swoich umiejętności. Poniżej znajduje się kilka przykładów, dlaczego warto podjąć współpracę z osobami ze wschodu:

  • możliwość wyboru krótkotrwałej lub długotrwałej współpracy – agencja pracy może zapewnić pracowników sezonowych wykonujących pracę przez kilka tygodni lub pracowników do współpracy stałej, dzięki czemu nie ma konieczności, aby pracodawca wiązał się pracownikiem na dłużej, jeśli zależy mu na zleceniu konkretnej pracy w wyznaczonym przez siebie czasie,
  • gwarancja ciągłości zatrudnienia – decydując się na współpracę z agencją oraz pracownikami ze wschodu można mieć pewność, że ciągłość pracy zostanie zachowania ze względu na możliwości wynikające z leasingu pracowników z Ukrainy.

Oczywiście możliwości, jakie niesie za sobą taka współpraca, jest znacznie więcej, a o tym w dalszej części artykułu oraz na stronie: https://atlaswork.pl/uslugi/leasing-pracownikow-z-ukrainy

Wsparcie agencji zatrudnienia dla pracodawcy

Podczas współpracy z obcokrajowcem, agencja pracy zapewnia pełne wsparcie dla przedsiębiorcy. W zakres działalności biura pracy wchodzą m.in.:

  • legalizacja zatrudnienia,
  • rekrutacja pracowników zgodnie z wymaganiami,
  • prowadzenie księgowości,
  • wypłata wynagrodzeń,
  • zapewnienie odzieży roboczej (jeśli takie były ustalenia z pracodawcą),
  • przeprowadzenie szkolenia BHP wstępnego,
  • badanie lekarskie,
  • zapewnienie zakwaterowania (jeśli tak agencja umówiła się z przedsiębiorcą).

W zależności od zapotrzebowania firmy – agencja zapewni pracownika, zgodnie z oczekiwaniami pracodawcy. Doświadczeni rekruterzy oraz kadra agencji pracy, sprawią, że pracodawca, nie musi martwić się o wszelkie formalności związane z zatrudnieniem pracownika, dzięki świadczonej usłudze, jaką jest leasing pracowników z Ukrainy.

Czym jest leasing pracowniczy?

W powyższej części artykułu często przejawiają się słowa dotyczące leasingu pracowników. Przed podjęciem współpracy warto zaznajomić się z tym, czym dokładnie jest dana usługa oraz na czym polega.  Leasing pracowniczy to inaczej zatrudnianie pracowników, którzy będą świadczyć usługi na rzecz innego przedsiębiorstwa (klienta agencji) przez biuro pośrednictwa pracy. Pracodawca podpisuje zwykle z agencją umowę, która obejmuje wcześniej wspomniane obowiązki biura pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracodawca ma zapewniony personel bez konieczności angażowania się w proces dokumentacyjny oraz administracyjny. Wszystkie formalności pozostają po stronie agencji, która świadczy usługi leasingu pracowników z Ukrainy – pośrednictwo pracy ma być przede wszystkim odciążeniem z odpowiedzialności oraz zmniejszenie kosztów kadrowych dla przedsiębiorcy. 

 

 

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.