HomeArtykułyMotoryzacjaKiedy należy wypolerować reflektory?

Światła to jeden ze standardowych elementów bezpieczeństwa każdego pojazdu. To dzięki nim kierowcy widzą, co dzieje się na drodze, a także dają sygnały pozostałym uczestnikom ruchu. Wobec tego należy o nie dbać w taki sam sposób, co o pozostałe wyposażenie. Do tego wlicza się również polerowanie. Kiedy zdecydować się na tak zwaną polerkę? Istnieje kilka poważnych powodów, dla których warto się na to zdecydować w określonym momencie.

Przyczyny matowienia reflektorów

Najczęstszym powodem uszkodzenia powierzchni reflektora są czynniki zewnętrzne, a konkretnie atmosferyczne. Deszcz, śnieg oraz woda z kałuż pozostawiają na lampach wyraźne smugi, które potrafią nagromadzić się aż do zmatowienia całego elementu. Wpływ na to mają też sypana zimą sól oraz piach, które wzbijają się podczas jazdy i uderzają w reflektory. Do tego dochodzi działanie środków chemicznych oraz zanieczyszczeń różnego – najczęściej naturalnego – pochodzenia.

Nie można przy tym zapomnieć o promieniowaniu UV. Dotyczy to przede wszystkim niegarażowanych samochodów. Długotrwałe wystawienie na silne promienie UV (zwłaszcza latem) sprawia, że polerowanie reflektorów Warszawa stanie się niezbędne znacznie szybciej niż w przypadku schowanych pojazdów.

Jak często polerować reflektory w Warszawie?

Określenie tego, czy reflektor nadaje się do zabiegów konserwacyjnych, jest bardzo proste. Wystarczy pobieżny rzut oka. Elementy, które stają się zżółknięte, zmatowiałe lub nabierają mlecznej barwy, z dużą dozą prawdopodobieństwa potrzebują polerki.

Nie należy odkładać tego aż do momentu, w którym reflektory w całości pokrywają się pożółkłą warstwą. To wcale nie przyniesie oszczędności. Wręcz przeciwnie – może poskutkować mandatem, a nawet zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, ponieważ w ten sposób stwarza się niebezpieczeństwo na drodze.

Tymczasem polerowanie reflektorów w Warszawie obejmuje całą ich powierzchnię. Oznacza to zabezpieczenie lamp w całości przed postępującym matowieniem wraz z wygładzeniem już uszkodzonej części.

Nie istnieje żadna ogólna zasada dotycząca częstotliwości przeprowadzania konserwacji. Tak naprawdę wystarczy zdrowy rozsądek i reakcja na każdą poważniejszą zmianę pojawiającą się na reflektorach. W jednych samochodach może zdarzać się to częściej ze względu na warunki postoju oraz podróżowania. Inne poradzą sobie bez tego długie lata.

Poleron.eu – postaw na fachową usługę

Samodzielne podjęcie się tego zadania wydaje się racjonalnym sposobem na oszczędność. Niestety jest to możliwe tylko wtedy, gdy posiada się duże doświadczenie w polerowaniu oraz odpowiedni sprzęt. W przeciwnym wypadku łatwo o uszkodzenie reflektora. Polerowanie reflektorów w mieście takim jak Warszawa jest dużo tańsze od zakupu nowych elementów.

Warto więc postawić na profesjonalistów. Zachęcamy zwłaszcza do przyjrzenia się ofercie Poleron.eu. Fachowcy nie tylko ustalą z całą pewnością, czy dany reflektor faktycznie potrzebuje polerowania, ale też wykonają usługę przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.