Jaki powinien być wiarygodny deweloper - foto

Jaki powinien być wiarygodny deweloper?

Kupno pierwszego mieszkania to dla wielu osób najważniejsza chwila w życiu. Każdy bardzo stara się, by ta wyjątkowa transakcja w każdym aspekcie była dopięta na ostatni guzik i długo poszukuje ofert, analizuje i porównuje lokalizacje, standardy wykończenia i inne ważne kwestie. Jednak czy przy tym poświęca wystarczająco wiele uwagi kwestii wiarygodności dewelopera? Niestety, wśród tak wielu ofert łatwo natknąć się także na takie, które tylko wydają się atrakcyjne. Jak weryfikować wiarygodność dewelopera? Podpowiadamy!

Kim jest wiarygodny deweloper?

Wiarygodny deweloper to firma, której można powierzyć środki bez obaw o to, że na którymkolwiek z etapów budowy mieszkań nie wywiąże się ona z obietnicy. Istnieje wiele sposobów na zweryfikowanie, czy mamy do czynienia z rzetelnym kontrahentem — oto kilka z nich.

Wiarygodny deweloper nie ukrywa informacji na swój temat

Im więcej informacji jesteś w stanie znaleźć na temat danego podmiotu, tym większa szansa, że rzeczywiście aktywnie działa on na rynku i realizuje inwestycje zgodnie z ustaleniami. Warto zwrócić uwagę na to, jak często wzmianki o deweloperze przewijają się w sieci, na przykład na branżowych forach lub w internetowych bazach informacji na temat deweloperów. Firma deweloperska powinna również figurować w odpowiednim rejestrze — CEIDG lub KRS. Dane na temat sytuacji finansowej podmiotu znajdziesz na przykład w Krajowym Rejestrze Długów.

Wiarygodny deweloper może pochwalić się bogatą historią

Długi staż na rynku i wiele zrealizowanych inwestycji to dobry znak. Świadczy on o tym, że dany podmiot wie, jak prowadzić działalność na rynku mieszkaniowym, by nie popaść w długi i zdobywać uznanie kolejnych nabywców. Informacje na temat zrealizowanych projektów znajdziesz na stronie dewelopera — wiarygodny podmiot z pewnością będzie chciał się nimi pochwalić. Zwróć uwagę na to, jakiego rodzaju przedsięwzięcia realizowała dotąd dana firma, obejrzyj zamieszczone przez nią zdjęcia poszczególnych obiektów oraz poszukaj fotografii wykonanych przez osoby niezwiązane z deweloperem. Jeśli tylko masz taką możliwość, dobrym pomysłem może być wybranie się na jedno z osiedli wybudowanych przez dany podmiot i przekonanie się na własne oczy, czy wizualizacje i opisy obiektu pokrywają się z rzeczywistością.

Wiarygodny deweloper nie ukrywa opinii

Kolejną kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę, jest obecność opinii na temat dewelopera w internecie. Jeśli dany podmiot może pochwalić się dość bogatą historią działalności, a mimo to znalezienie opinii na jego temat jest trudne, może to oznaczać, że aktywnie walczy on z otrzymywanymi ocenami, a to niemal zawsze zły znak. Warto zwrócić również uwagę na to, jakich kwestii dotyczą negatywne opinie i jak często się pojawiają. Nie mniej istotny jest sposób reagowania na opinie, szczególnie te negatywne. Sprawdź, czy odpowiadając na niekorzystne oceny, deweloper zachowuje kulturę wypowiedzi i stara się rozwiązać problem przedstawiony przez danego nabywcę. Ta obserwacja może wiele powiedzieć Ci na temat tego, jak przebiega współpraca z danym podmiotem i czy w razie problemu możesz liczyć na odpowiedzialną reakcję drugiej strony.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?