HomeArtykułyFinanseCzy warto rozpocząć spór sądowy z bankiem w sprawie kredytu frankowego? Sprawdź!

W ostatnich latach coraz więcej osób, które zaciągnęły kredyt we frankach szwajcarskich decyduje się na spór sądowy z bankiem. Z pomocą wyspecjalizowanych prawników istnieje szansa na realne poprawienie warunków swojego położenia. Mimo wszystko proces jest trudny i czasochłonny. Czy warto go w ogóle rozpoczynać? Jakie narzędzia mogą pomóc frankowiczom? Podpowiadamy!

Na czym polega odfrankowienie kredytu?

Odfrankowienie kredytu polega na zwolnieniu kredytobiorcy z obowiązku ubezpieczenia kredytu lub związanych z nim opłat, które zwykle są wliczane do kosztów kredytu. Oznacza to, że kredytobiorca nie musi już płacić za ubezpieczenie kredytu, a tym samym jego miesięczna rata kredytu będzie niższa. Odfrankowienie kredytu może być możliwe po spełnieniu określonych warunków, takich jak np. posiadanie odpowiedniego wkładu własnego lub stabilność finansowa.

Czy warto procesować się z bankiem o odfrankowienie?

Procesowanie się z bankiem o odfrankowienie oznacza dochodzenie swoich praw w sądzie, w celu uzyskania zwrotu kosztów związanych z udzieleniem kredytu, takich jak prowizja, opłaty za wcześniejszą spłatę czy koszty ubezpieczenia.

Proces ten może być trudny i czasochłonny, ponieważ wymaga przygotowania odpowiedniej dokumentacji, dowodów i argumentów, które będą przemawiać na korzyść klienta. Osoba, która decyduje się na taki krok, powinna mieć również świadomość, że bank również będzie reprezentowany przez swojego prawnika, który będzie dążył do uniknięcia zwrotu kosztów.

Jednakże, jeśli klient ma solidne argumenty i udowodni, że bank nieprawidłowo poinformował go o kosztach kredytu lub że koszty te były rażąco wysokie, istnieje szansa na pozytywny wynik procesu. Dlatego też ważne jest skonsultowanie się z prawnikiem, który oceni czy masz rację i czy warto podjąć takie działanie.

Odfrankowienie – kalkulator kredytu

Darmowy kalkulator frankowicza jest narzędziem, które pozwala na obliczenie wysokości raty kredytu, oprocentowania, kosztów całkowitych kredytu i innych parametrów związanych z kredytem. Kalkulator jest dostępny w Internecie i jest łatwy w użyciu. Wymaga podania podstawowych informacji takich jak kwota kredytu, okres kredytowania, czy oprocentowania.

Jeżeli chcemy zdecydować się na odfrankowienie kalkulator kredytu może okazać się bardzo przydatnym narzędziem. Wystarczy wprowadzić odpowiednie dane i kliknąć przycisk „oblicz”. Kalkulator przeliczy wszystkie parametry kredytu i pokaże wynik na ekranie. Warto jednak pamiętać, że kalkulator kredytu jest tylko narzędziem pomocniczym i nie zastępuje konsultacji z doradcą finansowym czy prawnikiem.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy warto procesować się z bankiem o odfrankowienie. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta, dlatego tak istotne jest skonsultowanie swojej sprawy z prawnikiem. Najlepiej takim, który specjalizuje się w reprezentowaniu osób, które posiadają kredyty we frankach szwajcarskich. 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://kancelariafrankowicza.pl/kalkulator-frankowicza/

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.