Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony

Akcesoria basenowe, czyli co zrobić, żeby relaks we własnym basenie ogrodowym był jeszcze przyjemniejszy?

:
Akcesoria basenowe, czyli co zrobić, żeby relaks we własnym basenie ogrodowym był jeszcze przyjemniejszy - foto

Przyjemność korzystania z własnego basenu ogrodowego można zintensyfikować. Co zrobić, żeby pływanie i pluskanie się w domowym kąpielisku ogrodowym była jeszcze przyjemniejsze? Jakie akcesoria basenowe zastosować, by w basenie było sterylnie czysto, przyjemnie ciepło przez cały sezon basenowy i jeszcze bardziej relaksująco?

Sterylnie czysto – filtracja i dezynfekcja wody basenowej oraz odkurzacz basenowy

System filtracji wody basenowej to bardzo przydatne rozwiązanie, które służy do oczyszczania wody w basenie ogrodowym. W Vivapool akcesoria basenowe do filtrowania wody dostępne są w dwóch wersjach: skimerowej oraz rynny przelewowej. W obydwóch przypadkach sercem mechanizmu jest specjalna pompa, która tłoczy wodę przez układ filtracyjny, gdzie z wody eliminowane są zanieczyszczenia. Następnie czysta woda rozprowadzana jest po całym basenie przy pomocy dysz napływowych. To bardzo ważny etap, ponieważ brud i osad stanowią doskonałą pożywkę dla bakterii i wirusów.

Inne akcesoria basenowe przeznaczone do eliminacji brudu z basenu ogrodowego to odkurzacze basenowe. Urządzania działają tak samo, jak tradycyjne odkurzacze stosowane w domach – czyli czyszczą powierzchnię przy pomocy specjalnych ssawek. Odkurzacze basenowe dostępne są w kilku wersjach: ręcznej, półautomatycznej oraz automatycznej. Podobnie jak odkurzacze domowe, także te basenowe mają wiele różnych końcówek przystosowanych do usuwania zabrudzeń z wybranych powierzchni.

Do zapewnienia higienicznej czystości i przejrzystości wody konieczna jest też jej regularna dezynfekcja. W procesie tym pozbywamy się szkodliwych drobnoustrojów, wirusów i bakterii. Do dezynfekcji wykorzystywany jest najczęściej chlor, ale można też zdezynfekować wodę za pośrednictwem ozonowania.

Przyjemnie ciepło przez cały sezon basenowy – zadaszenie i pompa cieplna

Pomimo tego, że lata w naszym kraju są coraz dłuższe i cieplejsze, to wciąż w naszej strefie klimatycznej jest bardzo wiele dni chłodnych i deszczowych. Żeby przedłużyć sezon basenowy i móc korzystać z domowego kąpieliska także wiosną i jesienią, warto zainstalować nad basenem specjalne akcesoria basenowe. Jednym z nich jest zadaszenie basenowe. Szklany dach chroni przed deszczem i zimnem, a my możemy pływać w basenie nawet w deszczowe i wietrzne dni, czy w chłodne noce. Zadaszenie ma jeszcze jedną funkcję – absorbuje promienie słoneczne i w ten sposób pośrednio utrzymuje wyższą temperaturę wody.

Do bezpośredniego podgrzewania wody w basenie służy pompa ciepła do basenów. To nowoczesne, ekologiczne i energooszczędnie urządzenie jest przystosowane do obsługi za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki temu możemy w każdej chwili sprawdzić temperaturę wody i ustawić jej poziom tak, żeby była odpowiednia ciepła, gdy wrócimy do domu i wskoczymy do basenu.

Bardziej relaksująco – podwodne masaże, kaskady i przeciwprądy

W basenie przydomowym możemy zainstalować szereg dodatkowych urządzeń, które sprawią, że korzystanie z basenu będzie jeszcze przyjemniejsze i bardziej relaksujące. Z pewnością warto zainstalować specjalne dysze do masaży i biczów wodnych. Można też zdecydować się na montaż tzw. przeciwprądów, czyli maszyny wywołującej silny ruch wody symulujący pływanie „pod prąd”.

Dzięki dodatkowym akcesoriom basenowym przekształcamy basen ogrodowy w prywatne centrum hydroterapii. Jeśli dodamy to tego saunę fińską, parową, czy na podczerwień, stworzymy w ogrodzie własny ośrodek SPA i wellness.

Więcej informacji na temat akcesoriów basenowych dostępnych w Vivapool można znaleźć na stronie www https://vivapool.pl/akcesoria/

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.