Akcesoria basenowe, czyli co zrobić, żeby relaks we własnym basenie ogrodowym był jeszcze przyjemniejszy - foto

Akcesoria basenowe, czyli co zrobić, żeby relaks we własnym basenie ogrodowym był jeszcze przyjemniejszy?

Przyjemność korzystania z własnego basenu ogrodowego można zintensyfikować. Co zrobić, żeby pływanie i pluskanie się w domowym kąpielisku ogrodowym była jeszcze przyjemniejsze? Jakie akcesoria basenowe zastosować, by w basenie było sterylnie czysto, przyjemnie ciepło przez cały sezon basenowy i jeszcze bardziej relaksująco?

Sterylnie czysto – filtracja i dezynfekcja wody basenowej oraz odkurzacz basenowy

System filtracji wody basenowej to bardzo przydatne rozwiązanie, które służy do oczyszczania wody w basenie ogrodowym. W Vivapool akcesoria basenowe do filtrowania wody dostępne są w dwóch wersjach: skimerowej oraz rynny przelewowej. W obydwóch przypadkach sercem mechanizmu jest specjalna pompa, która tłoczy wodę przez układ filtracyjny, gdzie z wody eliminowane są zanieczyszczenia. Następnie czysta woda rozprowadzana jest po całym basenie przy pomocy dysz napływowych. To bardzo ważny etap, ponieważ brud i osad stanowią doskonałą pożywkę dla bakterii i wirusów.

Inne akcesoria basenowe przeznaczone do eliminacji brudu z basenu ogrodowego to odkurzacze basenowe. Urządzania działają tak samo, jak tradycyjne odkurzacze stosowane w domach – czyli czyszczą powierzchnię przy pomocy specjalnych ssawek. Odkurzacze basenowe dostępne są w kilku wersjach: ręcznej, półautomatycznej oraz automatycznej. Podobnie jak odkurzacze domowe, także te basenowe mają wiele różnych końcówek przystosowanych do usuwania zabrudzeń z wybranych powierzchni.

Do zapewnienia higienicznej czystości i przejrzystości wody konieczna jest też jej regularna dezynfekcja. W procesie tym pozbywamy się szkodliwych drobnoustrojów, wirusów i bakterii. Do dezynfekcji wykorzystywany jest najczęściej chlor, ale można też zdezynfekować wodę za pośrednictwem ozonowania.

Przyjemnie ciepło przez cały sezon basenowy – zadaszenie i pompa cieplna

Pomimo tego, że lata w naszym kraju są coraz dłuższe i cieplejsze, to wciąż w naszej strefie klimatycznej jest bardzo wiele dni chłodnych i deszczowych. Żeby przedłużyć sezon basenowy i móc korzystać z domowego kąpieliska także wiosną i jesienią, warto zainstalować nad basenem specjalne akcesoria basenowe. Jednym z nich jest zadaszenie basenowe. Szklany dach chroni przed deszczem i zimnem, a my możemy pływać w basenie nawet w deszczowe i wietrzne dni, czy w chłodne noce. Zadaszenie ma jeszcze jedną funkcję – absorbuje promienie słoneczne i w ten sposób pośrednio utrzymuje wyższą temperaturę wody.

Do bezpośredniego podgrzewania wody w basenie służy pompa ciepła do basenów. To nowoczesne, ekologiczne i energooszczędnie urządzenie jest przystosowane do obsługi za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki temu możemy w każdej chwili sprawdzić temperaturę wody i ustawić jej poziom tak, żeby była odpowiednia ciepła, gdy wrócimy do domu i wskoczymy do basenu.

Bardziej relaksująco – podwodne masaże, kaskady i przeciwprądy

W basenie przydomowym możemy zainstalować szereg dodatkowych urządzeń, które sprawią, że korzystanie z basenu będzie jeszcze przyjemniejsze i bardziej relaksujące. Z pewnością warto zainstalować specjalne dysze do masaży i biczów wodnych. Można też zdecydować się na montaż tzw. przeciwprądów, czyli maszyny wywołującej silny ruch wody symulujący pływanie „pod prąd”.

Dzięki dodatkowym akcesoriom basenowym przekształcamy basen ogrodowy w prywatne centrum hydroterapii. Jeśli dodamy to tego saunę fińską, parową, czy na podczerwień, stworzymy w ogrodzie własny ośrodek SPA i wellness.

Więcej informacji na temat akcesoriów basenowych dostępnych w Vivapool można znaleźć na stronie www https://vivapool.pl/akcesoria/

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?