Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony
:
Jak przygotować mieszkanie na imprezę - foto

Zdarzają się w życiu sytuacje, kiedy konieczne jest zorganizowanie spotkania dla większej liczby osób. Zazwyczaj w takich przypadkach imprezę organizuje się w restauracji lub hotelu, gdzie nie musimy martwić się o kwestie techniczne, bo zajmie się nimi obsługa.

Czasem jednak nie mamy możliwości skorzystania z zewnętrznej pomocy lub po prostu nie chcemy tego robić. W takim przypadku musimy dobrze przygotować się do takiego spotkania. Należy zastanowić się, czy na pewno mamy wystarczającą liczbę krzeseł i mebli, czy może trzeba postawić na meble eventowe? Wynajem może być dobrym pomysłem.

Na czym postawić szklankę? Stoliki kawowe glamour

Przyjęcia, szczególnie te organizowane w domu, mogą mieć różną formę. Z jednej strony mogą być wystawną kolacją lub innym posiłkiem składającym się z co najmniej trzech dań, z drugiej zaś luźnym spotkaniem w rytmie muzyki. W obu tych przypadkach trzeba posiadać meble, na których będzie można postawić jakieś przekąski lub podać dania. W przypadku bardziej eleganckich wydarzeń mogą to być stoły, jednakże jeśli atmosfera spotkania jest nieco luźniejsza, powinny wystarczyć stoliki kawowe glamour. Doskonale sprawdzą się zarówno jako miejsce, na którym stać będą tacki i talerze z przekąskami, jak i w przypadku, gdy będą służyć raczej do trzymania na nich filiżanek z kawą. Interesującą alternatywą dla takich stolików mogą być biurka biurowe designerskie. Ich niestandardowe dla takiego zastosowania formy przyciągają wzrok, jednocześnie zapewniając stabilność dla półmisków z różnymi rodzajami fingerfoodu.

Stać cały dzień nie można – pufy do salonu

Nieważne, czy korzystamy ze stolików kawowych, czy raczej podstawowymi meblami na naszej imprezie będą biurka biurowe designerskie – z czasem pojawi się potrzeba odpoczynku. Jeśli korzystamy z pełnowymiarowych stołów, dobrze sprawdzą się zwyczajne krzesła. Nie zawsze są one jednak wygodne. Dobrym pomysłem są więc pufy do salonu. Co prawda są one zazwyczaj nieco niższe, jednak te wykonane z odpowiedniego materiału i wypełnienia będą wygodną alternatywą dla foteli i kanap. Goście na pewno docenią możliwość odetchnięcia, szczególnie po wyczerpującym maratonie tanecznym.

Meble eventowe wynajem, czyli oszczędność bez kompromisów

Kiedy do naszego domu lub mieszkania przychodzi większa liczba osób, należy spróbować w możliwie najefektywniejszy sposób wykorzystać posiadaną przez nas infrastrukturę. Nie zawsze jednak jest to takie proste. Stolik dla dwóch osób nie zwiększy nagle swojej wielkości, a co za tym idzie, nie będziemy mogli posadzić przy nim kilkunastu osób. Co w takim razie zrobić? Można oczywiście zakupić nowy mebel. Problematyczne może być jednak jego wykorzystanie po imprezie, szczególnie w niezbyt dużych mieszkaniach. Jeśli potrzebne są nam meble eventowe, wynajem jest dobrą opcją. Najważniejsze zalety takiego rozwiązania to:

  • znacznie niższa cena w porównaniu z zakupem,
  • zajmowanie przestrzeni w domu tylko wtedy, kiedy jest to konieczne,
  • możliwość określenia dokładnego czas trwania najmu,
  • możliwość skorzystania z transportu mebli pod wskazany adres, a później odbioru ich z tego samego miejsca.

Jest to więc doskonałe rozwiązanie w przypadkach, kiedy przyjmujemy gości rzadko.

Jeśli nie dysponujemy odpowiednimi meblami, organizowanie spotkań może nastręczać pewnych problemów. W końcu nie można przez cały wieczór stać i trzymać talerza w ręku. Dobrze jest więc zaopatrzyć się w odpowiednie dodatki, które pozwolą na przyjmowanie większej liczby gości. Jeśli jednak takie wydarzenia mają miejsce rzadko, warto rozważyć opcję wynajmu mebli eventowych. Dobrze jest jednak pamiętać przy tym, żeby wykorzystane przez nas meble były nie tylko wygodne, ale także dopasowane stylistycznie do wnętrza naszego mieszkania.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.