HomeArtykułyDom i OgródSprawdź, jak zadbać o czystość powietrza w swoim domu

Dlaczego to takie ważne?

Wzmożony ruch uliczny i szkodliwe zanieczyszczenia unoszą się w powietrzu i dostają się nawet do domu – gdzie na skutek skumulowania, powietrze może stawać się kilkukrotnie bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Jest to o tyle niebezpieczne, że często przyczynia się ono do gorszego samopoczucia lub nawet pogorszenia stanu zdrowia. Istnieje jednak kilka sposobów na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach – jak to zrobić?

Domowa dżungla, czyli rośliny oczyszczające powietrze

Jak w wielu przypadkach, tak i w kwestii czystego powietrza, można korzystać z dobrodziejstw natury – roślin. Już dawno zauważono, że niektóre domowe kwiaty oczyszczają powietrze lepiej od innych. To wszystko za sprawą nierównej powierzchni ich liści, która skutecznie wyłapuje kurz, drobne zanieczyszczenia, a nawet substancje chemiczne – jak benzen czy aceton.

Klimatyzacja – inwestycja w zdrowie

Zamiast codziennego wietrzenia mieszkania, można zdecydować się na zamontowanie klimatyzacji. Urządzenia tego typu mają wiele funkcji – pozwalają oczyszczać, ochładzać, a nawet ogrzewać powietrze – w zależności od pory roku, czy indywidualnych preferencji. Dzięki klimatyzacji ograniczymy dopływ zanieczyszczeń przez otwarte okno.

Oczyszczacze powietrza – czy warto?

Oczyszczacze powietrza stają się coraz popularniejsze i w ostatnim czasie zyskały sobie wielu zwolenników. Oczyszczacz jest niewielkim urządzeniem, który filtruje powietrze, wyodrębniając z niego między innymi kurz, smog, alergeny, czy inne związki chemiczne. Na rynku znajduje się wiele różnych rozwiązań – dlatego jeśli planujesz kupno tego urządzenia, warto zajrzeć do rankingu najpopularniejszych oczyszczaczy powietrza i wybrać najlepszy dla siebie.

Kontrolowanie wilgotności w mieszkaniu

W celu stworzenia idealnego mikroklimatu warto kontrolować wilgotność powietrza – najlepiej, jeśli waha się ona w okolicach 50%. Niemniej mieszkania nie są szczelnie zamknięte i wilgoć nie zawsze będzie utrzymywać się na oczekiwanym poziomie – dlatego często zaleca się rozważyć zakup wilgotnościomierza. Jeśli w mieszkaniu będzie zbyt wilgotno, można poprawić jego wentylację lub kupić osuszacz powietrza, w przeciwnym wypadku świetnym wyborem będzie nawilżacz.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.