Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony
:

Jak założyć konto w banku przez Internet?

Jak założyć konto w banku przez Internet
()
Posiadanie osobistego konta w banku jest obecnie kwestią nadrzędną dla każdego z nas. To właśnie dzięki niemu możemy mieć stały wgląd w nasze finanse, a także możemy mieć nad nimi pełną kontrolę. Konto w banku umożliwia nam również dysponowanie pieniędzmi i dokonywania transakcji online. Niemniej jednak zwykle sam proces założenia konta bankowego kojarzył nam się z koniecznością złożenia osobistej wizyty w banku, a także z koniecznością dopełnienia wszelkich formalności. Okazuje się jednak, że dziś każdy z nas może założyć konto osobiste nie wychodząc przy tym z domu. Wobec tego jak założyć konto w banku przez Internet?

Wybierz odpowiedni bank oraz właściwą usługę

Pierwszym krokiem do założenia konta w banku przez Internet jest wykonanie dokładnego researchu, a także sprecyzowania swoich potrzeb. Przede wszystkim musimy wybrać odpowiedni dla nas bank, który oferuje nam najkorzystniejszą ofertę związaną z założeniem konta osobistego. Niemniej jednak w tym momencie mogą pojawić się pierwsze dylematy. Jak można przeczytać na stronie https://moneycore.pl, obecnie istnieje wiele, różnych rodzajów osobistych kont bankowych. Wobec tego najważniejsze staje się określenie naszych potrzeb. Jeśli chcemy postawić przede wszystkim na oszczędności, wówczas niezbędne okaże się nam konto oszczędnościowe. W momencie jednak kiedy zależy nam na koncie, które nie będzie nas zbyt wiele kosztować, to również należy poszukać odpowiedniej oferty. Po sprecyzowaniu swoich potrzeb i znalezieniu odpowiedniej oferty, można przystąpić do zakładania konta.

Udostępnij informacje i zaakceptuj warunki

Kolejnym krokiem jest przekazanie bankowi danych osobowych. Są one niezbędne do skorzystania z produktu jakim jest konto w banku przez Internet. Niezbędne będzie więc nasze imię i nazwisko, a także PESEL i data urodzenia. Cały wniosek o otwarcie konta w banku wypełnia się w całości za pośrednictwem Internetu. Warto jednak pamiętać, że może zdarzyć się i tak, że bank poprosi nas o załączenie skanu lub zdjęcia dowodu osobistego. Kolejnym krokiem jest uzgodnienie warunków. Zwykle banki w formie elektronicznego dokumentu wysyłają regulamin korzystania z konta więc warto się z nim dokładnie zapoznać, by wiedzieć jakie są nasze prawa, ale także i obowiązki.

Weryfikacja i otwarcie konta w banku przez Internet

Kiedy wszystkie formalności zostały już dopełnione, a obie strony- zarówno klient jak i bank- doszły do porozumienia, wówczas konto w banku przez Internet jest praktycznie gotowe. Ostatnim etapem jest zawsze weryfikacja, która może odbywać się na dwa sposoby:

  • za pomocą umowy, która została nam dostarczona przez kuriera
  • za pomocą przelewu aktywacyjnego- ta metoda obowiązuje tylko w momencie, kiedy posiadamy już aktywne konto w innym banku z możliwością wykonywania przelewów.

W momencie kiedy pomyślnie przejdziemy proces weryfikacji, wówczas nasze konto w banku przez Internet zostało otwarte pomyślnie, a my możemy rozpocząć korzystanie z naszego nowego rachunku bankowego. Otwarcie konta przez Internet jest zarówno szybkie jak i proste.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.