Wybór laptopa do pracy nauczyciela może być łatwiejszy z bonem

Wybór laptopa do pracy nauczyciela może być łatwiejszy z bonem

14 razy oglądano

Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Ministerstwem Cyfryzacji wprowadziło bon nauczycielski na zakup nowego laptopa. W ramach programu każdy nauczyciel może skorzystać z dofinansowania w wysokości 2500 zł na zakup nowego komputera. Jak w praktyce działa program i jaki laptop w ramach dofinansowania zakupić?

Jakie dofinansowanie na zakup nowego laptopa?

Jak wspomniano, dofinansowanie na zakup nowego laptopa dla nauczyciela wynosi 2500 zł. W większości przypadków jest to kwota wystarczająca. Pozwala bowiem na zakup takiego komputera, który spełniać będzie swoje zadanie w codziennej pracy nauczyciela. Jeśli jednak potrzeby pedagoga są większe, to może on w ramach bonu zakupić droższy laptop. W takim przypadku różnicę między kwotą dofinansowania a ceną komputera nauczyciel pokryć będzie musiał z własnej kieszeni. Z drugiej strony, w przypadku zakupu sprzętu tańszego niż 2500 zł pamiętać trzeba, że różnica nie będzie zwracana. 

Jaki laptop można kupić w ramach bonu nauczycielskiego?

Dziś na rynku oferta różnych modeli laptopów jest bardzo szeroka. Oczywiście wybrany sprzęt musi być wydajny i funkcjonalny. Wszystko po to, aby spełniał w codziennej pracy swoje zadanie. Co jednak ważne, Ministerstwo Edukacji i Nauki wprowadziło dodatkowe warunki, jakie spełniać musi laptop, aby mógł być kupiony w ramach bonu nauczycielskiego. Przede wszystkim wskazać trzeba tu na to, że musi być to komputer nieużywany, fabrycznie nowy, w oryginalnym opakowaniu i oczywiście sprawy technicznie. Wszystko to oznacza, że laptopa w ramach dofinansowania nie można zakupić z tzw. drugiej ręki. 

Czym się kierować wybierając komputer dla nauczyciela?

Laptop dla nauczyciela przede wszystkim wyposażony powinien być w wydajny procesor. Powinien także posiadać odpowiednią ilość pamięci RAM. Najlepiej, aby było to 8 GB lub więcej. Pamiętać trzeba, że im więcej pamięci RAM, tym lepiej. Ma ona bezpośredni wpływ na szybkość pracy komputera. Ważne jest także, aby wyposażony był w mocną i wydajną baterię. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup laptopa z baterią powyżej 5500 mAh (ok. 60 Wh). Uwagę zwrócić należy również na wyświetlacz i matrycę. Warto pod tym względem postawić na ekran FullHD o przekątnej 14-15 cali. Sama matryca powinna być matowa, co wyeliminuje problem refleksów świetlnych. Wspomnieć trzeba jeszcze o karcie graficznej. Aby móc sprawie tworzyć i edytować materiały graficzne warto wybrać komputer z kartą min. 4 GB. Więcej na temat wyboru laptopa dla nauczyciela w ramach dofinansowania przeczytać można na stronie https://www.mediaexpert.pl/poradniki/komputery-i-tablety/bon-na-laptop-dla-nauczyciela

Czy warto dopłacić do bonu nauczycielskiego?

Jak wspomniano, w ramach bonu nauczycielskiego możliwy jest zakup laptopa powyżej kwoty 2500 zł. W takim przypadku nauczyciel zobowiązany będzie do dopłaty z własnych środków. Czy warto to zrobić? Jeśli możliwości finansowe na to pozwalają, to jest to dobre rozwiązanie. Wynika to z tego, że lepszy model komputera będzie wydajniejszy, szybszy, a także pozwoli na sprawną i bezawaryjną pracę przez długie lata. Kupując droższego laptopa, przede wszystkim uwagę zwrócić należy na procesor i pamięć. To te dwa elementy mają bowiem największe znaczenie, jeśli chodzi o płynną pracę komputera. Chcąc zatem zapłacić za laptopa nieco więcej, większe środki finansowe powinno się przeznaczyć właśnie na te podzespoły.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.