Wszywka alkoholowa Bełchatów należy do metod awersyjnych - foto

Wszywka alkoholowa Bełchatów należy do metod awersyjnych

130 razy oglądano

Choroba alkoholowa z roku na rok dopada coraz większą liczbę naszego społeczeństwa. Nie ma się co dziwić takiemu zjawisku, biorąc pod uwagę ogólną dostępność oraz szeroki wybór napojów alkoholowych.

Również tempo naszego życia oraz presja społeczna często popychają ludzi w szpony alkoholizmu. Niestety, powrót do zdrowia to skomplikowany proces, który wymaga wiele samozaparcia oraz poświęcenia, jednak pozostanie w uzależnieniu stopniowo wyniszcza narządy zewnętrzne i prowadzi do nieodwracalnych uszkodzeń układu nerwowego. Osoby, które zachorowały na alkoholizm, a nie chcą nic z nim zrobić, najczęściej umierają. Alkohol sieje spustoszenie w organizmie, powoduje wiele niedoborów witamin i minerałów, zaburza działanie praktycznie każdego narządu w ciele człowieka. Wraz z uzależnionym cierpią również jego najbliżsi, którzy często bezskutecznie próbują mu pomóc.

Podjęcie leczenia alkoholowego to poważny krok w stronę zdrowia, warto zatem posiłkować się dostępnymi metodami wspomagającymi. Obecnie najpopularniejsze metody farmakologiczne, które pomagają w leczeniu alkoholizmu to odtruwanie alkoholowe oraz wszywka alkoholowa Bełchatów.

Esperal Bełchatów – dla kogo dedykowana jest terapia?

Terapia wszywką alkoholową przeznaczona jest dla osób uzależnionych od alkoholu, które chcą podjąć się dalszego leczenia swojego uzależnienia. Nie zaleca się stosowania jej jako jedynej metody na leczenie alkoholizmu, gdyż samo pozostanie w trzeźwości nie sprawia, że problem znika. Choroba dosięga również umysłu, dlatego niezbędne jest podjęcie dalszego leczenia, które opiera się w dużej mierze na terapii indywidualnej oraz grupowej, a także na innego rodzaju warsztatach terapeutycznych. 

Oczywiście, jak każdy zabieg chirurgiczny, również wszycie wszywki poprzedza wywiad medyczny z lekarzem. Ma on na celu sprawdzenie, czy u alkoholika nie występują jakiekolwiek przeciwwskazania do wszycia tabletek z Disulfiramem oraz czy pacjent chce poddać się terapii awersyjnej dobrowolnie. Jeżeli lekarz wyrazi zgodę na zabieg, pacjent będzie musiał podpisać świadomą zgodę na zabieg oraz dostosować się do zaleceń przed jego wykonaniem.

Na czym polega pomoc wszywki alkoholowej w leczeniu alkoholizmu?

Aby w pełni zrozumieć skuteczność wsparcia wszywki alkoholowej w leczeniu choroby alkoholowej, należy poznać jej działanie. Wszywka alkoholowa ma postać tabletek z substancją czynną Disuliram. Tabletki umieszcza się podskórnie w ciele akoholika i od tego momentu obowiązuje go bezwzględna abstynencja, która trwać będzie od 8 do 12 miesięcy, gdyż taki jest czas działania wszywki. Disulfiram wywołuje zaburzenia w obrębie metabolizmu alkoholu etylowego. W przypadku trzeźwości wszywka pozostanie obojętna dla organizmu alkoholika i będzie mógł on funkcjonować bez żadnych przeszkód. Jeżeli jednak sięgnie nawet po znikomą ilość etanolu, wszywka szybko rozpocznie swoje działanie i spowoduje nagromadzenie się aldehydu octowego w krwiobiegu pacjenta, co wywoła wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych. Alkoholik zacznie czuć się słabo, będzie miał zawroty głowy i nudności, będzie wymiotował, czuł kołatanie serca, zacznie się nadmiernie pocić, będzie odczuwał uderzenia gorąca i skoki ciśnienia tętniczego, a także zacznie odczuwać lęk i niepokój o swoje życie. Objawy te występować będą po każdym spożyciu alkoholu i trwać będą przez około 4-10 godzin.

Takie działanie powoduje, że alkoholik zaczyna zastanawiać się nad tym, czy warto sięgnąć po alkohol. Czy chwila przyjemności zrekompensuje kilkugodzinną gehennę spowodowaną reakcją disulfiramową. Na początku głód alkoholowy jest bardzo uciążliwy, jednak lęk przed objawami wszywki jest silniejszy od głodu alkoholowego i dzięki temu pacjent pozostaje trzeźwy. Takie działanie nazywane jest metodą awersyjną.

Stosowanie wszywki alkoholowej a leczenie alkoholizmu

Pamiętajmy, że leczenie alkoholizmu za pomocą jedynie Disulfiramu to nieskuteczna droga. Samo zaszycie się nie spowoduje cudownego ozdrowienia chorego. Nie ma jednak powodów, by zniechęcać się do wszywki, gdyż w połączeniu z resztą terapii odwykowej daje ona naprawdę świetne rezultaty. Badania pokazują, że osoby, które zdecydowały się na pomoc wszywki alkoholowej lżej przechodzą pierwsze miesiące leczenia i rzadziej zdarza im się sięgać po alkohol w trakcie leczenia, a także o wiele rzadziej powracają do picia po zakończeniu leczenia.

Podjęcie decyzji o wszyciu wszywki alkoholowej powinno być przemyślaną i dobrowolną decyzją, gdyż wszycie jej pod przymusem osób najbliższych, może spowodować zagrożenie dla życia alkoholika. Osoba, która nie chce zmiany, lecz pozwoli na umieszczenie Disulfiramu w swoim ciele, po każdym spożyciu alkoholu naraża swoje zdrowie oraz życie. Objawy wywołane zaburzeniami metabolizmu, gdy będą pojawiały się zbyt często, mogą doprowadzić do trwałych uszkodzeń narządów wewnętrznych, do zawału serca, utraty wzroku, a ostatecznie do śmierci.

Wszywka alkoholowa Esperal – skuteczność działania Disulfiramu

Esperal Bełchatów to duże wsparcie w leczeniu choroby alkoholowej, wiele zależy jednak od podejścia samego uzależnionego do tej metody leczenia. Jeżeli wszycie Esperalu podszyte jest dobrymi intencjami i autentyczną chęcią powrotu do zdrowia, wszywka będzie odpowiednim i skutecznym sprzymierzeńcem w walce z alkoholizmem. Niestety, zdarzają się również osoby, które decydują się na zabieg „dla świętego spokoju” – jest to zły pomysł i decyzja, która narazić może zdrowie i życie alkoholika na szwank, a sam alkoholik może zrazić się do terapii i popaść w jeszcze głębsze uzależnienie.

Disulfiram blokujący prawidłowe działanie metabolizmu etanolu będzie skutecznym wsparciem w zachowaniu trzeźwości przez pierwsze miesiące terapii, które są najczęściej najtrudniejsze dla alkoholika. Jeżeli jednak poczuje on, że po zakończeniu terapii wszywką, potrzebuje jej w dalszym ciągu, istnieje możliwość powtórzenia zabiegu. Dzięki temu pacjent będzie czuł, że nie jest sam w pilnowaniu swojej trzeźwości, a wszywka nijako czuwa nad jego abstynencją i jest dużym wsparciem.

Wszywanie Esperalu – postaw na profesjonalistów

Jeżeli czujesz, że alkohol przejął kontrolę nad Twoim życiem i chcesz coś z tym zrobić, zgłoś się do naszego prywatnego gabinetu. Jesteśmy miejscem, które pomogło już wielu osobom uzależnionym od alkoholu i chcemy pomagać coraz większej ilości osób, gdyż wiemy, jak ciężki jest alkoholizm. Nasza kadra pracownicza to tylko wykształceni i kulturalni ludzie, którzy podchodzą do każdego pacjenta z empatią i troską.

W dzisiejszych czasach wiele miejsc oferuje pomoc w formie wszywki alkoholowej, warto jednak postawić na nasz gabinet, między innymi ze względu na spokojną i przyjazną atmosferę. Staramy się, by pacjent czuł się u nas komfortowo i nie odczuwał dodatkowego stresu związanego z zabiegiem. Zdajemy sobie sprawę jak poważnym krokiem jest przyjście do naszej placówki, dbamy zatem o to, by zniwelować stres związany z tym przeżyciem. Pacjenci mogą być spokojni, że ich dane są u nas bezpieczne, a my zachowujemy stuprocentową dyskrecję.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.