Szkodniki w domu – jak się ich pozbyć - foto

Szkodniki w domu – jak się ich pozbyć?

115 razy oglądano

Insekty znajdujące się w domu potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Zarówno te latające, jak i pełzające potrafią wyrządzić wiele szkód w gospodarstwie domowym. W bytowaniu z ludźmi sprzyja im między innymi dostępność pożywienia, wilgoć, a także ciepło.

Jakie insekty można najczęściej spotkać w domu?

Najczęściej spotykanymi szkodnikami bytującym w domostwach, są rybiki cukrowe. To srebrzyste insekty z łuskowatym pancerzykiem. Preferują miejsca ciepłe i wilgotne, dlatego najczęściej można je spotkać w łazience. Nie lubią światła, dlatego żerują głównie nocą. Zjadają resztki jedzenia, papier toaletowy, martwe owady, a także książki. Mieszkają w szczelinach, pod wanną, potrafią przedostać się do pomieszczenia nieszczelną rurą, bądź otworem w murze. Aby pozbyć się rybików cukrowych, należy regularnie wietrzyć łazienkę oraz uszczelnić wszystkie szpary. Świetnym sposobem na wyeliminowanie tych insektów jest pułapka na rybiki S-trap od firmy Panko, która zapewnia najwyższą skuteczność odławiania owadów.

Pluskwy domowe – co to za szkodniki i jak je wyeliminować?

Pluskwy domowe są niezwykle groźnymi szkodnikami występującymi w gospodarstwach domowych. Najczęściej zamieszkują w meblach, materacach, boazerii czy stelażach łóżek. Insekty te żywią się ludzką krwią, dlatego są tak niebezpieczne dla człowieka. Pluskwy można przywieźć ze sobą z hotelu lub przynieść je ze sobą przyczepione do ubrania po wizycie u znajomych czy rodziny.

O żerowaniu pluskiew na naszym ciele świadczą ich charakterystyczne ugryzienia – zazwyczaj 3 bądź 4 kropki układające się w linie. Ich obecność w domu potwierdzają również odchody w postaci małych czarnych kropeczek. Pluskwy domowe są niestety dosyć odporne na nieinwazyjne próby pozbycia się ich, dlatego dobrym pomysłem jest zainwestowanie w pułapki na pluskwy od firmy Panko. Jest to lepowa pułapka z atraktantem, który wabi insekty i zapewnia ich skuteczne odłowienie. Pułapki należy umieścić w miejscu, gdzie najczęściej występują pluskwy domowe.

Pułapki na mole ubraniowe

Mole ubraniowe to niewielkie latające owady, które składają jaja w ubraniach. Są aktywne głównie nocą, chociaż można je zobaczyć również w dzień. Przylatują do nas zazwyczaj przez otwarte okna lub drzwi od sąsiadów. Żywią się w głównej mierze sierścią, włosami lub jedwabiem. W przypadku moli odzieżowych niezwykle ważna jest profilaktyka – wietrzenie szafy, ubrań, częste wystawianie ich na słońce czy mróz. Ponadto ubrania zalegające latami w szafie powinny zostać przynajmniej raz w roku wyjęte i uprane. Warto używać również zawieszek do szafy o zapachu lawendy, którego nie cierpią mole ubraniowe. Jeżeli jednak mimo wprowadzonej profilaktyki spotkamy w naszym domu tego insekta, warto kupić feromonowe pułapki na mole ubraniowe M-trap Panko, umożliwiające szybkie wyłapanie owadów. Sklep internetowy Panko jest przodującym sprzedawcą wysokiej jakości pułapek, które pomagają pozbyć się szkodników domowych. Wszystkie produkty są niezwykle bezpieczne dla człowieka, ponieważ nie zawierają substancji chemicznych.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.