Co warto wiedzieć o materacach sprężynowych - foto

Co warto wiedzieć o materacach sprężynowych?

Nowoczesne materace sprężynowe to bardzo rozwinięte i zaawansowane technologicznie podłoża do spania. Bazują one na dużej liczbie sprężyn, które pracują niezależnie od siebie. Wysoka elastyczność punktowa i wydzielenie kilku stref twardości sprawiają, że sen na nich jest w pełni komfortowy i zdrowy dla kręgosłupa.

Czym się charakteryzuje materac sprężynowy?

Materace sprężynowe są rozwiązaniem cenionym przede wszystkim za trwałość i komfort. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii gwarantują one doskonałe podparcie ciała podczas snu, są odporne na odkształcenia i zapewniają w pełni efektywny sen. Wśród najważniejszych cech tego typu wkładów zalicza się:

– wysoka elastyczność punktowa,
– odpowiednie podparcie kręgosłupa,
– trwałość,
– 7 stref twardości,
– połączenie zalet materacy piankowych i sprężynowych.

Jakie są rodzaje materacy sprężynowych?

Tradycyjne materace sprężynowe obecnie zastępują modele kieszeniowe oraz multi pocket. Zmiana budowy i sposobu rozmieszczenia pozwoliła odejść od od typowej typowej dla modeli bonellowych elastyczności powierzchniowej do elastyczności punktowej, która zapewnia większy komfort i lepszą stabilizację kręgosłupa. 

Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe zbudowane są ze sprężyn, które znajdują się w osobnych kieszonkach. Nowoczesne modele są wyposażone w dużą liczbę sprężyn o niewielkich rozmiarach, dzięki czemu możliwe jest równomierne rozłożenie ciężaru ciała oraz uzyskanie wysokiej elastyczności punktowej. Zastosowanie zaawansowanego systemu sprężyn pozwala wydzielić różne strefy twardości. Materace kieszeniowe świetnie sprawdzają się w przypadku osób poszukujących komfortowego snu, mających problemy z kręgosłupem oraz par, które oczekują wygodnego rozwiązania dla dwojga. 

Materace multi pocket

Materace multi pocket są modelami z wyższej półki i przeznaczone dla osób, dla których komfort snu jest priorytetem. Zbudowane są one na podobnej zasadzie jak materace kieszeniowe, ale wyróżniają się jeszcze większą ilością sprężyn o mniejszej średnicy. Efektem zastosowania takiego rozwiązania jest perfekcyjne podparcie kręgosłupa i komfort wypoczynku na najwyższym poziomie. 

Jaka twardość materaca sprężynowego jest odpowiednia?

Odpowiednia twardość materaca do spania jest niezbędna do tego, aby odciążyć kręgosłup i zagwarantować mu prawidłową, naturalną pozycję w trakcie snu. Zbyt miękki materac może przyczynić się do wyginania go w nienaturalny sposób oraz powstawania ucisku na kręgi. Z kolei zbyt twarde podłoże nie podpiera go na całej długości, czego efektem mogą być nawet wady postawy, a z pewnością bólem stawów czy mięśni. Na co więc zwrócić uwagę? Wybierając twardość materaca do spania trzeba wziąć pod uwagę szereg różnych czynników. Między innymi jest to waga, czy pozycja snu. Istotnym aspektem jest jeszcze to, czy materac jest dla dwóch osób, czy dla jednej. 

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?