HomeArtykułyZdrowieSzkła kontaktowe – dobierz odpowiednie dla siebie

Niestety z wiekiem wzrok się psuje i procesu tego nie będziemy w stanie powstrzymać.

To często naturalnie pojawiająca się wada wzroku zwana starczowzrocznością, ale również nasilające się posiadane już wcześniej wady takie jak krótkowzroczność i dalekowzroczność. O ile sytuacja nie jest nazbyt skomplikowana i nie kwalifikuje się do zbiegu operacyjnego, pozostaje nam klasyczna korekcja wzroku. Pośród metod leczenia większości wad wzroku przede wszystkim do czynienia mamy ze szkłami kontaktowymi i klasycznymi okularami. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady.

Wady wzroku, które możemy korygować soczewkami

Na liście wad wzroku, które z powodzeniem skorygujemy przy pomocy odpowiednio dobranych szkieł kontaktowych jest niezwykle wiele. To w zasadzie wszystkie najpowszechniejsze wady wzroku, czyli krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm. Tego typu wady są dość powszechne w społeczeństwie i medycyna zna sposób na ich korygowanie w prosty sposób, choć każda z nich może być również operowana po konsultacji z lekarzem. Nie zaleca się jednak wykonywania operacji wzroku u osób do 20 roku życia, a także w przypadku lekkiego nasilenia naszej wady. W takich przypadkach znacznie korzystniejsze i bezpieczniejsze będzie po prostu korzystanie ze szkieł lub okularów.

Wizyta w salonie optycznym i dobór soczewek kontaktowych

Po pierwsze konieczna jest wizyta w salonie optycznym, gdzie często czeka na nas znacznie więcej, aniżeli jedynie badanie optyczne. Zastaniemy w takich miejscach często lekarza okulistę, który będzie w stanie nam pomóc w korygowaniu wady w sposób absolutnie bezpieczny, omówimy również dostępne metody wykonywania tejże korekcji i przymierzymy szkła korekcyjne, by upewnić się, które będą dla nas najlepsze. Na bazie naszych odczuć oraz wykonanych pomiarów specjalistycznym sprzętem odbędzie się dobór soczewek kontaktowych. We wszystkim pomoże serwis Mojepierwszesoczewki.pl.

Soczewki dla początkujących – nauka zakładania

Odpowiedni dobór soczewek kontaktowych to dopiero pierwszy krok naszej przygody z nimi. Musimy jeszcze nauczyć się je zakładać. Sporo osób początkowo ma problem, z racji nieprzyjemnych odczuć przy ich zakładaniu czy też z drobnymi problemami manualnymi przy zakładaniu. Zwykle jednak w solidnym salonie optycznym czeka na nas pomoc, a jeżeli odbieramy naszą pierwszą parę lub zestaw soczewek, będziemy mogli skorzystać z pomocy w nauce ich zakładania. Pod okiem pracownika salonu, zwykle optometrysty szybko okiełznamy te trudną sztukę. Zwykle już po kilku tygodniach regularnego użytkowania radzimy sobie znakomicie z tą czynnością.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.