Prezbiopia – powszechna wada wzroku - foto

Prezbiopia – powszechna wada wzroku

Chcemy mieć doskonały wzrok przez całe życie, ale niestety nie jest to możliwe.

Oprócz powszechnie występujących wad wzroku, nasze oczy, jak każdy inny narząd naszego ciała, również podlegają zużyciu i z wiekiem ich praca jest znacznie słabsza. Z wiekiem praktycznie u każdej osoby pojawią się pierwsze efekty pogorszenia wzroku. Niestety nie jesteśmy w stanie im zapobiec ani doskonałą dietą, ani odpowiednim zadbaniem o swoje oczy i ochroną ich przed promieniowaniem słonecznym. Jesteśmy za to w stanie szybko zadziałać, gdy takie objawy zaczną nam doskwierać i ograniczać naszą radość życia.

Czym jest prezbiopia i kogo dotyka?

Prezbiopia inaczej nazywana jest starczowzrocznością. Termin ten może być nieco mylący, bowiem ta wada wzroku pojawia się u większości osób najpóźniej w okolicy 45 roku życia. Z biegiem życia nasza soczewka oka traci sprężystość i naturalne właściwości. Gdy zmniejsza się elastyczność torebki soczewki, osłabia się także akomodacja naszego wzroku. Problem z czytaniem tekstu, który jest blisko nas, z nawleczeniem igły oraz postępujące z czasem bóle głowy mogą być symptomami pojawiającej się u nas prezbiopii. Warto natychmiast podjąć się leczenia, ponieważ jest ono stosunkowo proste i przede wszystkim całkowicie skuteczne.  Leczenie prezbiopii rozpoczynamy oczywiście od wizyty w gabinecie okulistycznym, gdzie lekarz specjalista wykona niezbędne badania. Więcej o takich badaniach możemy dowiedzieć się na stronie Coopervision.pl.

Leczenie prezbiopii – metody

Prezbiopia jest stosunkowo prosta w korygowaniu i leczeniu. Postęp medycyny pozwala nawet na bardzo bezpieczne operowanie tej wady wzroku, choć nadal większość osób na taki zabieg się nie decyduje. W jego wyniku bowiem często usuwa się soczewkę i zastępuje ją implantem. To rodzi raczej niechęć wśród pacjentów i dlatego nadal najszybszym sposobem na poprawienie komfortu życia pozostaje stosowanie okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych.

Soczewki dla osób ze starczowzrocznością – prosty i skuteczny sposób korekcji wzroku

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele soczewek dla osób z tą wadą wzroku. Prezbiopia może być w skuteczny sposób korygowana soczewkami. Podobnie jak w przypadku innych wad wzroku będziemy mieli do wyboru kilka ich rodzajów – jednodniowe, tygodniowe i miesięczne. Soczewki kontaktowe w przypadku prezbiopii mają zasadniczą przewagę nad okularami. Jest to wygoda użytkowania, brak ucisku na nosie, a także pełny kąt widzenia, nie ograniczony oprawkami okularów. Zarówno soczewki jednak, jak i okulary przy prezbiopii w ekspresowym tempie poprawiają komfort naszego życia.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?