Przystępne ceny, które zmieszczą się w każdym budżecie - foto

Przystępne ceny, które zmieszczą się w każdym budżecie

149 razy oglądano

Rynek motoryzacyjny na przestrzeni ostatnich 3 lat zmienił się o 180 stopni. Z pełni rozgrzanego, gdzie na potęgę produkowano i sprzedawano nowe samochody, za czym szedł również rozkwit rynku aut używanych, za sprawą kryzysu na rynku półprzewodników branża motoryzacyjna zmieniła się nie do poznania.

  • W dobie kryzysu na rynku motoryzacyjnym wywołanego przez przerwanie łańcuchów dostaw, dobrym pomysłem może być kupowanie aut tych marek, które znane są z dobrego utrzymywania swojej wartości.
  • Okazuje się, że kupno dobrego auta w przystępnej cenie wciąż jest możliwe. Wystarczy jedynie odwiedzić przy salonowe komisy z autami używanymi.
  • Wbrew pozorom to właśnie teraz może być idealny moment na wymianę samochodu, ponieważ ceny aut, zarówno nowych jak i używanych, mogą jeszcze wzrosnąć.

Przystępne cenowo auta – czego szukać?

Na auta nowe czeka się niezwykle długo, ceny aut używanych osiągają niebotyczne kwoty. Rozglądając się za nowym autem, warto więc rozglądać się za samochodami, które mogą okazać się w najbliższych latach dobrą lokatą kapitału, tracąc jak najmniej to tylko możliwe na wartości, a przy aktualnych trendach, może nawet nieco zyskując.

Zakup auta, które nie będzie tracić szybko na wartości – tzn. jego cena zakupu będzie jak najbliżej ceny, którą będziemy w stanie otrzymać za dany pojazd, gdy po kilku latach zdecydujemy się na jego sprzedaż, w obecnych czasach wydaje się strzałem w dziesiątkę.

Za jakim autem warto więc się rozglądać? Dobrym przykładem będą samochody marki Toyota, które znane są z tego, że bardzo dobrze trzymają swoją cenę. Ciekawym kąskiem może być dobrze wyposażona i zadbana używana Toyota Auris.

Gdzie szukać przystępnych cenowo aut używanych?

Skoro wiemy już, że dobrym pomysłem w dzisiejszych czasach może być zakup auta używanego tych marek, które znane są z utrzymywania swojej wartości, musimy odpowiedzieć sobie na kolejne pytanie, czyli to gdzie takich aut szukać.

Tak jak wspomniane zostało już wcześniej rynek aut używanych przechodzi teraz swojego rodzaju kryzys. Skoro na auta nowe czeka się dziś bardzo długo, niewiele osób decyduje się dziś na wymianę auta na nowe, tym samym mniej aut używanych, zarówno tych z rynku krajowego jak i sprowadzanych, pojawia się na rynku wtórnym. Sytuacja taka kreuje również okazje dla oszustów, którzy chcą na wzrostach cen aut zwyczajnie zarobić, kupują więc za granicą auta w kiepskim stanie, aby potem podszykować je i sprzedać z ogromnym zyskiem nieświadomym klientom.

Istnieje jednak możliwość, aby kupić dziś auto sprawdzone we wciąż przystępnej cenie. Rozwiązaniem są samochody używane z salonu.

Kupując auto w przy salonowym komisie możemy być pewni jego historii oraz tego, że przeszło ono gruntowną weryfikacje swojego stanu technicznego nim trafiło do sprzedaży.

Przyszłość branży motoryzacyjnej – czy będzie drożej?

Przyszłość branży motoryzacyjnej nie rysuje się w kolorowych barwach. Koszty produkcji aut rosną za sprawą cen surowców, jak i zmieniających się przepisów dotyczących obowiązkowego wyposażenia samochodów oraz norm emisji spalin.

Dodając do tego inflacje i przerwane łańcuchy dostaw możemy być niemal pewni tego, że ceny aut nowych w najbliższym czasie będą rosnąć. W konsekwencji czego również auta używane będą coraz droższe – mając to na uwadze, warto zastanowić się nad tym, czy aby nie jest to dobry moment na zmianę auta.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.