Jaką Toyotę wybrać dla rodziny?

Jaką Toyotę wybrać dla rodziny?

Wybór odpowiedniego samochodu, który będzie w stanie sprostać potrzebom całej rodziny, jest niezwykle istotny. Przed zakupem auta, warto wziąć pod uwagę takie kwestie jak styl życia, liczba domowników, a także budżet, którym dysponujemy. W tym artykule przyjrzymy się różnym modelom Toyota Corolla i sprawdzimy, które z nich mają największy rodzinny potencjał.

Nowa Toyota Corolla Cross – nowoczesna i wszechstronna

Corolla w wersji Cross to crossover, czyli samochód łączący w sobie cechy samochodu miejskiego i SUV-a. Oznacza to, że jego kabina jest w stanie zapewnić bardzo dużo miejsca zarówno pasażerom siedzącym z przodu, jak i z tyłu. To bez wątpienia ważna informacja dla rodzin z dziećmi, które chcą podróżować komfortowo.

Nowa Toyota Corolla Cross charakteryzuje się także niskim średnim zużyciem paliwa, które wynosi około 5 litrów. Bez wątpienia ma to duże znaczenie dla ekonomicznej jazdy i trzymania domowego rodzinnego budżetu w ryzach.

To model, który podobnie jak inne auta tego producenta, nie zawodzi pod względem bezpieczeństwa i technologii wspomagających prowadzenie. Wszystko to sprawia, że Nowa Toyota Corolla Cross to bardzo dobry wybór na samochód rodzinny. 

Nowa Corolla Sedan – ekonomiczna i wygodna

W porównaniu do wersji Cross, Corolla Sedan jest zdecydowanie bardziej kompaktowym samochodem. Oferuje zatem nieco mniej miejsca, ale wciąż może być doskonałym i w pełni komfortowym rozwiązaniem dla nieco mniejszych rodzin.

Nowa Corolla Sedan spala również średnio nieco mniej paliwa, co bardzo pozytywnie wpływa na koszty eksploatacyjne. Warto również zaznaczyć, że w większości wersji charakteryzuje się niższą ceną niż modele Cross czy Kombi. Oznacza to zdecydowanie większą przystępność dla rodzin z bardziej ograniczonym budżetem.

Co istotne, nowa Corolla Sedan może być też zakupiona w wielu różnych wersjach wyposażenia, co ułatwia dostosowanie jej funkcji i stylu do preferencji danej rodziny. Dzięki temu może przez wiele lat spełniać swoje zadanie perfekcyjnie. 

Nowa Toyota Corolla TS Kombi – idealna na rodzinne wypady

Samochody kombi są bardzo często określane mianem aut idealnych dla rodziny. Wynika to z tego, że mają znacznie więcej przestrzeni bagażowej w porównaniu do wersji sedan. Dzięki temu bez problemu przewożą nie tylko duże bagaże w trakcie wakacji, ale także na przykład dziecięcy wózek, co z pewnością docenią rodzice z małymi dziećmi.

Nowa Toyota Corolla TS Kombi podobnie jak poprzednio omawiane modele, również charakteryzuje się niskim spalaniem paliwa, wynoszącym średnio około 4,4 litra. Jest zatem stosunkowo tania w eksploatacji. 

Do zalet wersji kombi należy doliczyć także dużo opcji wyposażenia i liczne dodatkowe funkcje poprawiające komfort jazdy. Nie bez znaczenia pozostają też technologie bezpieczeństwa, takie jak systemy ostrzegania przed kolizją, asystent bezpiecznego wysiadania z pojazdu czy alarm przypominający o sprawdzeniu tylnych foteli przed opuszczeniem pojazdu. Wszystko to sprawia, że nowa Toyota Corolla TS Kombi to kolejny dobry wybór na auto rodzinne. 

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?