Prywatny czy publiczny ośrodek leczenia uzależnień - foto

Prywatny czy publiczny ośrodek leczenia uzależnień?

114 razy oglądano

Nie da się ukryć, że problem uzależnień dotyka obecnie zdecydowanie coraz to większą ilość osób. Wynika to z faktu, że szybkie tempo życia, frustracja i cały szereg innych problemów jest dla nas wyjątkowo przytłaczający. W efekcie nie możemy poradzić sobie z natłokiem codziennych spraw oraz obowiązków, a ukojenia i rozwiązania problemów poszukujemy właśnie w używkach. Warto jednak podkreślić, że jeszcze kilka lat temu osoby dotknięte problemem nałogów spychane były na przysłowiowy, społeczny margines. Niestety, ale nie udzielano im pomocy, a traktowano je jako „wyrzutki” społeczne. Obecnie jednak świadomość dotycząca problemu znacznie się zwiększa, co za tym idzie, osoby uzależnione mogą liczyć na profesjonalną pomoc. W naszym kraju dostępne są zarówno prywatne jak i publiczne ośrodki leczenia uzależnień, które wyciągają pomocą dłoń. Jednak który z nich warto wybrać?

Publiczny ośrodek leczenia uzależnień – jakie ma zalety?

Wspomniane już zostało, że obecnie możemy znaleźć w naszym kraju zarówno prywatne ośrodki leczenia uzależnień jak np. Katharsis, ale także i placówki publiczne, działające na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wiele osób decyduje się na skorzystanie właśnie z tych drugich, gdyż jak łatwo można się domyślić, oferują one całkowicie darmową pomoc. Jednak na tym zalety publicznych ośrodków leczenia uzależnień się kończą. Okazuje się, że kolejki pacjentów oczkujących na pomoc są na tyle długie, że uzależnieni muszą na tygodnie lub miesiące dalej pozostać sami ze swoją chorobą. Niestety, publiczne ośrodki leczenia uzależnień są wyjątkowo mocno oblegane, a co za tym idzie, znalezienie w nich wolnego miejsca praktycznie graniczy z cudem. Warto jednak mieć na uwadze również to, że w przypadku alkoholizmu czy każdego, innego nałogu liczy się każda chwila, która może być na wagę złota. Nie warto więc zwlekać z udzieleniem pomocy, gdyż w ten sposób można nawet uratować życie.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień i jego największe atuty

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień jak np. Katharsis to o wiele lepsze rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemem nałgów. Okazuje się, że pacjenci do taki placówek przyjmowane są praktycznie z marszu, a to oznacza, że już pierwszego dnia mogą oni otrzymać niezbędną pomoc i stawić czoła swoim problemom. Faktem jest, że pobyt w takich ośrodkach nie należy do najtańszych, jednak profesjonalna pomoc i innowacyjne techniki terapeutyczne z całą pewnością warte są każdej ceny. Mogą one okazać się kluczem do sukcesu.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.