Jak utrzymać prawidłową wagę - 5 praktycznych wskazówek - foto

Jak utrzymać prawidłową wagę? 5 praktycznych wskazówek

Przeważająca większość osób odchudza się z powodu nadwagi, a prawidłowa masa ciała jest dla nich niedoścignionym wzorcem. Dlatego jeśli twoim celem jest „jedynie” utrzymanie prawidłowej wagi, jesteś w doskonałym położeniu. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, w jaki sposób osiągać go łatwo i w przyjemny sposób!

Kontroluj wagę raz w miesiącu

Kiedy twoja masa ciała co do zasady nie ulega wahaniom, wystarczy, jeśli skontrolujesz ją raz w miesiącu. Do tego celu wystarczy ci zwykła, łazienkowa waga. Warto korzystać stale z tej samej, żeby błąd pomiaru był zawsze jednakowy.

Jeśli twój wskaźnik BMI jest odpowiedni i mieścisz się w przedziale od 19 do 25, to już tylko z tego powodu po każdym ważeniu należą ci się puchary za konsekwencję oraz właściwie pojętą dbałość o własne ciało. Tak trzymaj!

Urozmaicona, zrównoważona dieta

Właściwa masa ciała oraz prawidłowe odżywianie zwykle idą w parze. W dłuższej perspektywie czasowej nie da się uniknąć niedowagi lub nadwagi, jeśli odżywia się nieprawidłowo. Mimo to, zwróć uwagę na przyjmowane przez ciebie posiłki i sprawdź, czy dostarczasz swojemu organizmowi właściwe składniki spożywcze.

Jak utrzymać prawidłową wagę? 5 praktycznych wskazówek

Przyjrzyj się swojej diecie zwłaszcza wtedy, kiedy jest duża liczba produktów, których nie lubisz lub nie spożywasz ich określonych grup, np. mięsa czy nabiału. W takiej sytuacji musisz uzupełnić białko czy żelazo przez zwiększone spożycie produktów roślinnych bogatych w brakujące składniki.

Aktywność fizyczna dla dobrej kondycji i zdrowia

Jeśli do aktywności fizycznej nie zachęcają cię medale i inne trofea sportowe, może przekonają cię do niej liczne benefity płynące z dobrej kondycji. Poza proporcjonalną sylwetką, ładną skórą oraz sprawnością, należy do nich z pewnością zdrowie.

Dlatego jeśli nie uprawiasz sportu regularnie, postaraj się wdrożyć aktywność fizyczną do swojej codziennej rutyny. To nie musi być jogging 5 km 3 razy w tygodniu. Dopasuj rodzaj uprawianego sportu do twojej obecnej kondycji i upodobań. Jeśli nie lubisz biegać, prawdopodobnie nie będziesz tego robić w dłuższej perspektywie czasowej. Spróbuj najpierw czegoś, co lubisz i nie jest dla ciebie zbyt trudne. Wraz z polepszeniem twojej kondycji możesz wdrażać trudniejsze wyzwania.

Rzuć palenie, spożywaj mniej alkoholu i… cukru

Palenie jest szkodliwe dla wszystkich osób, które przebywają w towarzystwie palacza, w tym oczywiście także dla niego samego. Jeśli więc palisz, rzuć nałóg jak najszybciej. Poza rezygnacją z papierosów i e-papierosów (tak, one też szkodzą!), ogranicz używki: alkohol, kawę z zawartością kofeiny oraz… cukier.

Jak utrzymać prawidłową wagę? 5 praktycznych wskazówek

Cukier niestety jest szkodliwy dla organizmu, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że obecnie znajduje się w niemal wszystkich produktach spożywczych, nawet tych, w których nie powinno go być. Spożywamy go stanowczo za dużo, co utrudnia nie tylko utrzymanie prawidłowej wagi, ale także sprzyja rozwojowi wielu chorób.

Ogranicz stres!

Życie całkowicie pozbawione stresu jest niemożliwe. Jednak obecny rozwój cywilizacji, mimo swoich niewątpliwych zalet, naraża nas nieustannie na życie w permanentnym stresie. Długotrwały stres jest szkodliwy, ponieważ zaburza gospodarkę hormonalną naszego organizmu, a także może prowadzić do zachowań, które skutkują niekontrolowanym spadkiem lub przyrostem wagi.

W tej sytuacji warto zadbać o wyeliminowanie z naszego życia jak największej liczby generatorów stresu, np. nadmiernego korzystania z mediów społecznościowych, radia czy telewizji.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?