Prywatna opieka medyczna dla firm – na czym polega i co obejmuje - foto

Prywatna opieka medyczna dla firm – na czym polega i co obejmuje?

159 razy oglądano

Prywatna opieka medyczna proponowana pracownikom przez przedsiębiorcę to coś więcej niż pozapłacowy benefit czy czynnik motywacyjny. Dzięki niej firma ma szansę na budowanie swojego pozytywnego wizerunku w opinii zarówno obecnych, jak i przyszłych zatrudnionych. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo pakietów medycznych, z których korzyści znacznie przewyższają poniesione przez pracodawcę czy pracownika koszty. Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na umowę z konkretnym operatorem medycznym?

Kompleksowa opieka medyczna dla pracownika – jak to działa?

Prywatny pakiet medyczny stał się dla wielu osób alternatywą dla państwowego systemu ochrony zdrowia, która zwykle gwarantuje szybszy dostęp do specjalistów i szeroki zakres świadczeń. To właśnie dlatego, a także w związku z rosnącą świadomością społeczną na temat troski o zdrowie, pracodawcy powszechnie proponują swoim podwładnych dodatkową opiekę medyczną w placówkach wybranego operatora.

W praktyce przedsiębiorca zawiera z nim umowę, w ramach której operator udostępnia firmie konkretną ilość i zakres pakietów pracowniczych – wszystko zależy od wysokości kwoty w umowie.

Jak wybrać pakiet medyczny dla swojej firmy?

Taka usługa powinna zostać maksymalnie dopasowana do konkretnych potrzeb i oczekiwań pracowników. Przed podpisaniem umowy warto zatem dowiedzieć się, z których opcji chcą korzystać najczęściej. Dzięki temu nie przepłacisz za pakiet i sprawniej porównasz oferty dostępne na rynku. Szczegóły znajdziesz na stronach wybranych operatorów, takich jak np. https://zdrowie.pzu.pl/. PZU to znany od lat, zaufany ubezpieczyciel, więc powierzenie mu zdrowia swoich pracowników i skorzystanie z doświadczenia to szereg korzyści.

Większość pakietów w ramach obsługi medycznej firm obejmuje:

  • skrócony czas oczekiwania na wizytę w gabinecie lekarskim;
  • możliwość medycznego zabezpieczenia także członków rodziny pracownika za dodatkową opłatą;
  • możliwość korzystania z szeregu badań diagnostycznych.

Tak łatwy dostęp do opieki medycznej powoduje często, że pracownicy i ich bliscy o wiele chętniej realizują działania w ramach profilaktyki zdrowia.

Abonament medyczny w zakładzie pracy – największe zalety

Korzyści z prywatnego abonamentu w zakładzie pracy dotyczą zarówno pracodawcy, jak i pracownika. Ten pierwszy może liczyć na:

  • korzyści finansowe (zmniejsza się absencja pracowników, rośnie ich satysfakcja i dobre samopoczucie, a firma działa wydajniej; poza tym pracodawca może wliczyć pakiet w koszty uzyskania przychodu);
  • większa efektywność pracy w firmie (pracownicy mniej chorują, więc nie ma konieczności częstych zastępstw i przekładania terminów realizacji projektów, zmotywowani podwładni lepiej i szybciej wykonują swoje obowiązki, a realne przyspieszenie w kwestii badań pracy wstępnych czy okresowych przyspiesz całą procedurę związaną z zatrudnieniem np. nowego pracownika);
  • lepszy wizerunek (tworzenie obrazu profesjonalnego i troskliwego pracodawcy, a tym samym zwiększenie swojej konkurencyjności na rynku).

Receptą na sukces każdej firmy jest efektywny, lojalny, zmotywowany pracownik. Jeśli zaproponujesz mu prywatną opiekę medyczną za niewielką dopłatą, zyska on:

  • poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego;
  • możliwość zapewnienia takich usług medycznych swoim bliskim;
  • szybką i sprawną opiekę medyczną na różnych polach, a dzięki temu komfort psychiczny;
  • wygodę korzystania z usług medycznych (infolinia, aplikacja mobilna, formularze internetowe).

Pakiety medyczne dla firm to doskonała opcja alternatywna albo uzupełniająca dla najpopularniejszych świadczeń w ramach NFZ. Dzięki korzystnej umowie i wynegocjowanym z operatorem warunkom możesz zapewnić sobie i swoim pracownikom obsługę medyczną na wysokim poziomie. Zaoszczędzisz przy okazji czas i środki finansowe.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.