Od czego zależy cena skupu złota - foto

Od czego zależy cena skupu złota?

99 razy oglądano

Czy warto lokować środki finansowe w złoto?

W dobie inflacji najważniejszym pytaniem jest to, w jaki sposób ulokować gotówkę. Z pewnością nie opłaca trzymać oszczędności na bankowym koncie. Nie każdego stać na większe inwestycje typu nieruchomości, a gra na giełdzie wymaga nie tylko znacznych kwot pieniędzy ale również specjalistycznej wiedzy i obarczona jest sporym ryzykiem. Na tym tle złoto wydaje się stosunkowo bezpieczną i stabilną inwestycją. Nie znaczy to jednak, że jest to sposób na łatwy i szybki zarobek. Złoto jest typowo długoterminową inwestycją, a cena skupu złota może również się wahać, chociaż z pewnością mniej niż kursy walut. Jako lokata złoto ma również inne zalety. Po pierwsze nie trzeba inwestować od razu dużych sum – najtańsza sztabka złota to koszt rzędu kilkuset złotych. Po drugie złoto jest łatwo zbywalne i w razie potrzeby zawsze można wymienić je na gotówkę.

Gdzie można kupić i sprzedać złoto ?

Należałoby stanowczo odradzić wszelkie pokątne transakcje, prywatne ogłoszenia i „okazje”. Nie jest to produkt, który można nabyć w promocji. Za okazyjną ceną może kryć się próba oszustwa – złoto niższej próby niż w ofercie lub wręcz sfałszowane w postaci stopu innych metali. Artar.com.pl to firma, która posiada wszelkie wymagane zezwolenia i państwową licencję na obrót metalami szlachetnymi. Można kupić tu cenny kruszec w postaci sztabek lub monet inwestycyjnych, a także spieniężyć posiadane złoto w każdej postaci. Cena skupu złota oferowana przez artar.com.pl będzie z pewnością korzystna, chociaż oczywiście trzeba liczyć się z prowizją handlową. Artar.com.pl skupuje złoto od ręki i po zaakceptowaniu oferty wypłata gotówki następuje natychmiast. Firma dochowuje tajemnicy handlowej, a umowa kupna sprzedaży zawierana jest zgodnie z polskimi regulacjami prawnymi.

Jak kształtuje się cena skupu złota

Pierwszym czynnikiem regulującym cenę skupu złota jest aktualna wycena złota na światowych giełdach podawana w dolarach za uncję uzależniona od popytu i podaży. Drugim będzie aktualny kurs dolara w stosunku do złotówki. Trzeci to prowizje handlowe doliczane do zakupu lub sprzedaży. Złoto podlega o wiele mniejszym wahaniom niż waluty czy akcje. Jako stabilna inwestycja mniej reaguje na ruchy na giełdzie, nie traci na wartości w sytuacjach kryzysowych. Stanowi jedno z mniej ryzykownych zabezpieczeń na przyszłość. Ulokowana w złocie gotówka z pewnością nie straci na wartości i za kilka lub kilkanaście lat może okazać się pokaźną sumą, która na przykład pomoże dzieciom oszczędzającego na starcie w dorosłość.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.