Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wynajmując samochód - foto

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wynajmując samochód?

W wielu sytuacjach wynajem samochodu to najlepsze rozwiązanie. Szukasz sposoby, żeby szybko się przemieścić z punktu A do B? Twoje auto jest w naprawie? A może po prostu nie nadaje się do wykonania konkretnego zadania, np. nie chcesz jechać nim na wakacje? W takim wypadku wynajem, to po prostu najlepsza opcja. Na co zwracać uwagę decydując się na niego? Co jest najważniejsze?

Czytaj umowę

Przede wszystkim musisz bardzo dokładnie przeczytać umowę. To właśnie w niej znajdują się odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie możesz mieć. Wypożyczalnia samochodów ma gotowe wzory umów, w których dokładnie opisano, co się stanie, jeśli uszkodzisz samochód lub jeśli zostanie on skradziony. Tam też znajdziesz informację na temat tego, w jakim dokładnie stanie jest Ci udostępniany, na jak długo i jak będzie wyglądało jego przekazanie. Oczywiście są tam też dokładne wyszczególnione koszty skorzystania z wynajmu. Niektóre wypożyczalnie wymagają zwrotu umytego samochodu, w którym wyczyszczono też wnętrze. W innych po prosty pobiera się dodatkową opłatę na poczet wykonania tych czynności. Żeby nie mieć nieprzyjemnej niespodzianki przy zdawaniu pojazdu, koniecznie musisz poznać wszystkie zasady jeszcze przed podpisaniem umowy. Pamiętaj, że zanim do tego dojdzie, możesz poświęcić chwilę na spokojną rozmowę z konsultantem lub doradcą. W ten sposób możesz uniknąć nieporozumienia. Do rozmowy możesz też przygotować się, czytając sprawdzone informacje na https://kaizenrent.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow

Co z paliwem?

Jeśli wynajmujesz samochód, to na pewno musisz zainteresować się kwestią paliwa. To oczywiste, że używając pojazdu, będziesz spalać wlane do baku paliwo, które samo w sobie jest obecnie dość drogie. Stąd też jest wartością, która ma duży wpływ na koszt wynajmu. Czasami wypożyczalnia udostępnia samochód zatankowany do pełna i wymaga jego zwrotu w tym samym stanie. Są też wypożyczalnie, które udostępniają samochody, w których znajduje się tylko kilka litrów paliwa, które wystarczą na to, by podjechać na stację benzynową i zatankować samodzielnie. Ostatecznie oczywiście sam zapłacisz za paliwo, które zużyjesz, ale jeśli się spieszysz, to wizyta na stacji może pokrzyżować Twoje plany. Lepiej, żebyś dowiedział się, że będzie konieczna z pewnym wyprzedzeniem. 

Potrzeba ubezpieczenia

Nie wszystkie wypożyczalnie samochodów wymagają dodatkowego ubezpieczenia, choć wiele jednak uważa, że jest ono niezbędne i w umowie znajduje się konkretny zapis na ten temat. Ubezpieczenie może okazać się niezbędne, zwłaszcza jeśli chcesz wypożyczyć auto na dłuższy czas. Dzięki niemu w razie wypadku, uszkodzenia lub po prostu kradzieży samochodu, nie będziesz pociągnięty do ponoszenia kosztów z nimi związanymi, ale po prostu będą pokryte z ubezpieczenia. Często lepiej jest zapłacić kilkadziesiąt lub kilkaset złotych, by móc spać spokojnie i nie bać się tego, co się wydarzy w przypadku ekstremalnej sytuacji. O ubezpieczeniu możesz porozmawiać z pracownikiem wypożyczalni, na pewno doradzi Ci, co najlepiej wybrać.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?