Kalkulator kredytu samochodowego – jak z niego skorzystać - foto

Kalkulator kredytu samochodowego – jak z niego skorzystać?

134 razy oglądano

Planujesz zakup samochodu i zamierzasz sfinansować go częściowo kredytem? Aby wybrać korzystną formę finansowania, warto porównać dostępne oferty. W tym celu możesz posłużyć się kalkulatorem kredytu samochodowego, za pomocą którego szybko oszacujesz wysokość miesięcznej raty. Sprawdź, jak z niego korzystać.

Mało kto decyduje się na zakup samochodu za gotówkę – większość wybiera kredyt samochodowy. Kalkulator jest wygodnym narzędziem, które pozwala na oszacowanie miesięcznej raty, z uwzględnieniem okresu finansowania oraz wpłaty własnej. 

Jak działa kalkulator kredytu samochodowego?

Kalkulator kredytu samochodowego jest narzędziem, z którego można korzystać bezpłatnie. Jest udostępniany w ogólnodostępnych serwisach finansowych, jak i również na stronach internetowych konkretnych banków. Aby mieć pewność, że zaprezentowane przez kalkulator dane są wiarygodne i zgodne z aktualną ofertą, warto korzystać przede wszystkim z narzędzi udostępnianych przez konkretne instytucje finansowe.

Jeśli chodzi o kredyt samochodowy, kalkulator może bazować na różnych algorytmach. Większość standardowych narzędzi pozwala na oszacowanie miesięcznej raty i całkowitych kosztów po podaniu danych, takich jak: oprocentowanie kredytu, okres finansowania, wysokość wpłaty własnej. 

Na tle tych narzędzi wyróżnia się kalkulator kredytu samochodowego w ramach promocji Kredytu niższych rat Toyota Easy na nowe pojazdy dostępnego w Toyota Banku (RRSO 8,92%). Charakterystyczne dla niego jest określenie maksymalnej wysokości raty, okresu finansowania oraz wpłaty własnej (wartość procentowa). Na podstawie tych danych kalkulator wskaże, które samochody są dostępne do sfinansowania w oparciu o podane parametry.

Przykład 1. Ustalasz wpłatę własną na poziomie 30% i okres kredytowania wynoszący 3 lata. Jeśli twoja maksymalna rata może wynieść 2500 zł, masz szansę sfinansować pojazdy, takie jak:

  • Toyota AYGO X – z miesięczną ratą od 670 zł;
  • Toyota Yaris – z miesięczną ratą od 717 zł;
  • Toyota GR Yaris – z miesięczną ratą od 1575 zł.

Przykład 2. Ustalasz wpłatę własną na poziomie 10%  i okres kredytowania wynoszący 4 lata. Jeśli twoja maksymalna rata może wynieść 3000 zł, masz szansę sfinansować pojazdy, takie jak:

  • Toyota AYGO X – z miesięczną ratą od 1033 zł;
  • Toyota Yaris – z miesięczną ratą od 1095 zł;
  • Toyota GR Yaris – z miesięczną ratą od 2427 zł.

Powyższe kalkulacje są ważne na dzień 18.09.2022 r.

Wykorzystaj kalkulator, by wybrać dopasowany kredyt samochodowy 

Warto wykorzystać kalkulator kredytu samochodowego, ponieważ nawet taka wstępna kalkulacja niesie za sobą wiele korzyści. 

  • Wiesz, na jaki samochód możesz sobie pozwolić – wystarczy określić wysokość miesięcznej raty, aby uzyskać listę pojazdów wpisujących się w parametry finansowania.
  • Oszczędzasz czas – z kalkulatora możesz skorzystać w dowolnym momencie, a to wszystko bez wizyty w oddziale banku czy u dealera.
  • Porównujesz dostępne oferty – łatwo sprawdzisz, która opcja finansowania będzie dla ciebie najbardziej optymalna.

Jeżeli więc planujesz zaciągnąć kredyt samochodowy, kalkulator okaże się sporym ułatwieniem.

 

Reprezentatywny przykład dla Kredytu Toyota Easy w promocji „Kredyt Toyota Easy – 2022 Jesień”, na zakup nowego samochodu w cenie 136616,00 zł, wpłata własna 47781,00 zł, czas obowiązywania umowy 48 miesięcy: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,92 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowych kosztów) 88835,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 111122,80 zł, oprocentowanie zmienne 6,99 %, całkowity koszt kredytu 22287,75 (w tym prowizja 4,08 % (3624,47 zł) odsetki 18663,28 zł),  47 miesięcznych rat równych w wysokości 1537,25 zł i ostatnią 48 ratą w wysokości 38872,00 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2022-09-05 na reprezentatywnym przykładzie. Wymóg zawarcia dodatkowej umowy ubezpieczenia autocasco (AC) i z tytułu kradzieży (KR) dla kredytowanego samochodu, której kosztu nie da się przewidzieć – koszt niewliczony do RRSO.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.