Jak założyć stronę internetową pod rynek niemiecki- foto

Jak założyć stronę internetową pod rynek niemiecki ?

114 razy oglądano

Niemiecki rynek jest otwarty na Polaków, z tego też powodu Polacy w Niemczech chętnie otwierają swoje biznesy i jednym z pierwszych kroków jakie podejmują tuż po otwarciu firmy jest znalezienie informatyka który zbuduje im stronę internetową pod niemiecki rynek.

W powszechnym przekonaniu laików pokutuje takie sformułowanie że “stronę internetową się zakłada” – jest to niewłaściwe określenie całego procesu, ponieważ strony internetowe czy to na rynku Niemieckim czy dowolnym innym się ”buduje”. To jest budowa struktury jak z klocków. Oczywiście – zależnie od tego jak bardzo jesteśmy podatni na kompromisy będzie to jak budowa domu z cegieł czy pustaka które to materiały są ogólnie dostępne w ogromnej mnogości rodzajów, lub tworzenie tych pustaków czy cegieł od zera po to żeby były idealne, niepowtarzalne, 100% unikalne tylko pod twój projekt.

To dość prosta analogia ale daje pewien obraz całego procesu i jego złożoności, osoba która nie jest skłonna do kompromisów niestety jest w najgorszej sytuacji ponieważ taki projekt potrafi ciągnąć się miesiącami gdyż taką stronę internetową trzeba napisać np. w PHP/CSS/JS od zera gdyż dostępne na rynku rozwiązania typu open-source oraz moduły do nich nie spełnią oczekiwań kogoś kto chce mieć rozwiązanie idealnie skrojone pod swoje potrzeby gdzie nie ma miejsca na najmniejsze kompromisy. Niestety kolejną wadą takiego rozwiązania jest także cena która jest o rząd wielkości wyższa niż koszt stron internetowych budowanych na popularnych CMS-ach np. tj. WordPress.

Czy warto iść w kierunku rozwiązań typu CUSTOM ?

Moim zdaniem nie warto, nie warto dlatego że twój klient nie doceni tego trudu, wydanych pieniędzy, może to zabrzmi brutalnie ale nie doceni tego nikt poza tobą, ludzie poszukujący w internecie w Niemczech czy dowolnym innym kraju jakichkolwiek usług najczęściej mają pootwieranych w przeglądarce internetowej po 20 zakładek z których jedną jest twoja strona internetowa, spróbuj odgadnąć dlaczego ?

Dlatego że szukają wykonawcy który zaproponuje im najniższą cenę.

Niestety, uwaga tych ludzi skoncentrowana jest głównie na najniższej możliwej cenie, nikt nie będzie się zachwycał pięknym 100% unikalnym wyglądem, czy tym że wydałeś na budowę strony internetowej kilka tysięcy Euro lub więcej, cudowną ergonomią i funkcjonalnoścą, bo jeśli nie będziesz w stanie zapewnić takiej osobie konkurencyjnej ceny – choćby twoja strona była najpięknięjsza ze wszystkich taki klient ją po prostu zamknie i już nigdy do niej nie wróci.

Niemcy to specyficzny rynek, to rynek konsumenta który jest z gruntu tradycjonalistą, nie lubi wodotrysków wizualnych, awangardowych rozwiązań które atakują go z ekranu, najlepiej sprawdza się prostota, czytelność.

Jak zatem szukać wykonawcy strony internetowej pod rynek niemiecki ?

Zapewne przyjdzie ci do głowy aby poszukać wśród niemieckich firm informatycznych.

Nie jest to najlepszy pomysł ponieważ usługi niemieckich firm są z reguły kilkukrotnie droższe niż firm z Polski. Przy czym nie jest wcale tak oczywiste jak mogłoby się wydawać że otrzymasz lepszą jakość. Po prostu koszty życia, prowadzenia firmy w Niemczech są tak wysokie że firmy muszą sobie kompensować te wydatki w cenach swoich usług.

Uruchom wyszukiwarkę google.de lub google.pl i wpisuj w niej zapytania tj.

  • ile kosztuje strona internetowa w niemczech
  • tworzenie stron www cennik niemcy
  • profesjonalna strona internetowa niemcy
  • budowa strony internetowej niemcy

W wynikach wyszukiwania otrzymasz mnóstwo firm polonijnych które mają siedziby w Niemczech ale także firm z Polski, którą firmę wybrać ?

Firma polonijna mieszcząca się w Niemczech będzie miała stawki bardziej korzystne niż firma niemiecka ale nadal będą to kwoty przyprawiające o zawrót głowy – gdyż firma ta mieści się w Niemczech, ma podobne koszty prowadzenia działalności co firma niemiecka.

Otwórz strony wszystkich firm które pokażą się na te zapytania w wynikach google.de i przejdź od razu do strony kontaktowej, złóż zapytanie i sprawdź ceny oraz zakres usług czy firma zapewni ci:

  • domenę i szybki hosting w dobrej cenie
  • bezpłatny certyfikat SSL
  • bezpłatną wersję mobilną strony internetowej
  • budowę strony na popularnym CMSie tj WordPress który da ci pełną niezależność od firmy informatycznej

To są niezwykle ważne rzeczy ponieważ idąc od samej góry, szybki hosting jest niezbędny do tego aby nie tracić ruchu który trafi na twoją stronę internetową, Niemcy tj i każdy inny klient nie będą czekać 20 sekund zanim twoja strona internetowa się otworzy, po prostu ją zamkną i pójdą do konkurencji.

Certyfikat SSL – to coś co w potocznym postrzeganiu objawia się jako tzw. “kłódeczka” w przeglądarce , to nic innego jak szyfrowanie transmisji klient/serwer pomiędzy urządzeniem osoby która otworzyła twoją stronę internetową a serwerem, chodzi o ochronę danych osobowych które mogą być przekazywane np. poprzez wysłanie zapytania. Strony internetowe które nie mają SSL-a nie mają tej “kłódeczki” w pasku przeglądarki, ale też powodują że przeglądarki wyświetlają dość wymowny komunikat mówiący że “strona jest niebezpieczna” – jak sądzisz ,co zrobi klient widzący taki komunikat ?

Pytanie retoryczne.

Wersja mobilna strony internetowej na rynku niemieckim do niedawna nie była czymś oczywistym, do dziś trafiam na witryny które nie skalują się na małych ekranach, wygląda to fatalnie, takich stron po prostu nie da się oglądać. Są firmy które pobierają dodatkowe opłaty za budowę wersji mobilnej strony internetowej, oczywiście ,jest to pewna dodatkowa praca lecz niekiedy te stawki bywają podwójne, zwróć na to uwagę i zapytaj ile będzie kosztowała wersja mobilna twojej strony internetowej.

Dlaczego platforma na której będzie budowana strona internetowa pod rynek niemiecki ma znaczenie ?

Dlatego że jeśli wybierzesz firmę która zbuduje ci rozwiązanie na egzotycznym skrypcie lub co gorsza własnym autorskim – skazujesz się na tzw. cykliczne biletowanie za tzw. obsługę, niestety ktoś musi objąć takie rozwiązanie opieką techniczną ponieważ sam sobie z tym nie poradzisz. Dlatego tak ważne jest aby strona internetowa była zbudowana na popularnym systemie zarządzania treścią tj. WordPress.

Więcej informacji na temat budowy stron internetowych w Niemczech i nie tylko przeczytasz na tej stronie – stronainternetowacena.pl

Z pozoru tania oferta budowy strony internetowej może się okazać bardzo kosztownym rozwiązaniem w perspektywie dłuższego czasu (opłaty cykliczne) dlatego warto poświęcić odrobinę czasu aby dowiedzieć z czego wynika cena za usługę.

W branży IT cena powinna być jednym z czynników branych pod uwagę ale nie najważniejszym, gdyż zbyt niska cena może się okazać pułapką która wplącze nas w nie kończące się koszty.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Licznik oceny: 1

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

1 comment on “Jak założyć stronę internetową pod rynek niemiecki ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.