Jak wybrać idealną łopatę do odśnieżania? Poradnik zakupowy

Jak wybrać idealną łopatę do odśnieżania? Poradnik zakupowy

Opady śniegu mogą sprawiać nam niemałe trudności. Zimą musimy zadbać o nasze bezpieczeństwo, dbając o regularne odśnieżanie podjazdu czy teren, którego używamy. Aby poranne przygotowania do wyjścia z domu nie zamieniały się w mozolną i frustrującą pracę, warto wybrać odpowiednią łopatę do odśnieżania. Oto poradnik, który pomoże Ci w podjęciu decyzji.

Odpowiednia łopata do odśnieżania — czyli jaka? 

Odśnieżanie to nie tylko ciężka praca, ale przede wszystkim zadbanie o bezpieczeństwo. Warto więc dopłacić do dobrej jakości łopaty do śniegu. Sprawdzi się ona przez długie lata, dlatego jest to lepsze rozwiązanie niż wybrać pierwszy model, jaki zobaczymy w sklepie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej łopaty do śniegu, która ułatwi i przyspieszy nam pracę?

Jakość wykonania łopaty do śniegu

Wielkość nie jest najważniejszym parametrem w przypadku łopaty. Głównym czynnikiem, którym powinniśmy się kierować przy zakupie łopaty do śniegu, jest jakość jej wykonania. Zbity śnieg jest twardy i ciężki, dlatego słaby model nie przetrwa nawet jednego sezonu zimowego. Mocna łopata do śniegu wcale nie musi być masywna i nieporęczna. Możemy wybrać model wykonany z tworzywa sztucznego, który na pozór może kojarzyć się z gorszą jakością, ale niekoniecznie musi tak być. Odpowiednio wykonana i pochodząca od sprawdzonego producenta posłuży ci tak samo długo jak łopata do śniegu metalowa. 

Jeśli czeka nas odśnieżanie na większym terenie, najlepszym wyborem będą modele aluminiowe lub stalowe, które są bardziej precyzyjne przy odgarnianiu pokrywy śnieżnej.

Wielkość i wymiary łopaty

To czynniki, które znacznie wpływają na komfort, wygodę i szybkość, z jaką będziemy odśnieżali. Łopata do śniegu o większej powierzchni z pozoru może oznaczać krótszą pracę Trzeba jednak mieć na uwadze to, że  rozmiar wpływa na większą wagę łopaty, wskutek czego nasze ruchy stają się znacznie wolniejsze.

Odpowiednie wyprofilowanie łopaty

Łopata śniegowa o dobrym uchwycie sprawi, że operowanie nią będzie o wiele łatwiejsze i mniej męczące. Takie modele będą nawet odpowiednie dla kobiet czy osób starszych. Niepoprawnie wyprofilowany uchwyt łopaty do śniegu nie tylko utrudni nam pracę, ale może spowodować ból ścięgien lub nadgarstka.

Dodatkowe wzmocnienia

Łopaty do śniegu o końcówce wzmocnionej  tworzywem sztucznym czy gumowym to bezpieczne rozwiązanie dla chodników i kostki wokół naszego domu. Często jednak powierzchnia końcówki  wykonana jest z aluminium. Materiał sprawdza się równie dobrze, ale może porysować niektóre powierzchnie.

Solidne łopaty do odśnieżania, które przetrwają wiele sezonów

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich! Odpowiednia szufla do śniegu będzie Twoim sprzymierzeńcem w odśnieżaniu powierzchni czy posypaniu jej solą drogową. Odśnieżanie nie musi być ciężkie czy czasochłonne  – odpowiednia łopata do śniegu sprawi, że czynność ta nie będzie już uciążliwym, zimowym obowiązkiem.

Szukasz miejsca, w którym kupisz sprawdzone i solidne narzędzia do odśnieżania? W ofercie Sklepu Ogrodniczego czeka na Ciebie szeroki wybór łopat od producentów cenionych w świecie narzędzi ogrodniczych. Każdy model wykonany jest z odpowiednich i wytrzymałych materiałów, które zagwarantują ci spokojną i bezpieczną zimę. Sprawdź sam i wybierz łopatę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom!

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?