Rolety dachowe - jakie będą najlepsze?

Rolety dachowe – jakie będą najlepsze?

Wybierając rolety dachowe można zdecydować się na modele zewnętrzne lub montowane od wewnątrz. Obydwa rodzaje są skuteczne, jednak te pierwsze bardziej ingerują w estetykę budynku, a dodatkowo ich montaż może być trudniejszy. Rolety wewnętrzne nie chronią przed hałasem, mają jednak inne zalety. Pojawia się więc pytanie – jakie będą najlepsze?

Dlaczego warto zdecydować się na rolety wewnętrzne na okna dachowe?  

Choć rolety zewnętrzne w istotny sposób chronią przed ucieczkami ciepła i hałasem, to są bardziej problematyczne. Wymagają konserwacji oraz regularnego czyszczenia niezależnie od pory roku. Są narażone na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Trzeba też pamiętać o ich zasuwaniu czy też chowaniu w kasecie w przypadku silnych wiatrów. Tego problemu nie ma w przypadku rolet wewnętrznych. Jeśli dom jest dobrze zaizolowany i stosowane są okna przeznaczone do systemów energooszczędnych, to jedyne co jest potrzebne to zapewnienie ochrony przed nadmiernym nagrzewaniem, a także nasłonecznieniem. W takim przypadku wewnętrzna roleta na okno dachowe zupełnie wystarczy. Ma też dużą przewagę, bo nie jest narażona na niekorzystne warunki atmosferyczne i nie trzeba tak często jej czyścić. Wyposażona jest w wygodny mechanizm manualny lub elektryczny. Roleta może być zwijana w zwój, ale można zdecydować się także na modele chowane w eleganckiej aluminiowej kasecie. Co więcej, rolety wewnętrzne można dopasować do aranżacji wnętrza pod względem kolorystycznym. Odpowiednia gramatura materiału zapewnia optymalny stopień zaciemnienia, a także ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Można wybrać taką, która blokuje je całkowicie. W takim przypadku powinna mieć gramaturę 240 g/m2. Doskonale sprawdzają się rolety dachowe z włókna poliestrowego, które występują w szerokiej gamie kolorystycznej.        

Na co zwrócić uwagę przy doborze rolety na okno dachowe. Zwróć uwagę na trzy najważniejsze aspekty.  

Są trzy ważne aspekty przy wyborze rolet dachowych. Trzeba zwrócić uwagę na usytuowanie pokoju względem stron świata. Wiadomo, że okna dachowe, które położone są od strony południowej są bardziej narażone na nagrzewanie i przenikanie promieni słonecznych od tych położonych od północnej strony. Istotne znaczenie ma oczywiście wielkość okien dachowych. Należy też wziąć pod uwagę przeznaczenie pomieszczenia i jego wystrój, by dobrać odpowiedni rodzaj oraz kolor rolety. Można zdecydować się na rolety wewnętrzne na okna dachowe zaciemniające. Dostępne są takie, które gwarantują nawet 100% zaciemnienie i takie świetnie sprawdzają się do sypialni usytuowanej na poddaszu. Do pokoju dziennego lepiej wybrać rolety typu dzień noc zapewniające np. 50% zaciemnienia. Rolety wewnętrzne dachowe mogą mieć gładką strukturę materiału i idealnie przylegać do powierzchni szyby okiennej. Dostępne są także modele plisowane. Istotne znaczenie ma też mechanizm działania rolety. Na pewno automatycznie sterowane przy użyciu pilota czy aplikacji są odpowiednie w systemach inteligentnego domu oraz tam, gdzie zasuwanie czy odsuwanie rolet wymaga zastosowania dodatkowej drabinki, by możliwe było dosięgnięcie do mechanizmu manualnego. Oczywiście w przypadku manualnie sterowanej rolety nie trzeba obawiać się o przerwy w dostawie prądu. Roleta o większej gramaturze może blokować także przenikanie ciepła do wnętrza w pewnym stopniu. Dzięki temu latem można zyskać nieco większy komfort, a poddasze nie będzie się aż tak bardzo nagrzewać, choć w przypadku wysokiej temperatury  i tak niezbędna jest klimatyzacja. Rolety dachowe wewnętrzne dzień noc czy też zaciemniające stanowią dopełnienie aranżacji wnętrza i mogą być swoistą kropką nad „i”.            

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?