Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony

Gdzie można znaleźć srebro na sprzedaż?

:
Gdzie można znaleźć srebro na sprzedaż - foto

Każdy zapytany o srebro z pewnością wymieni srebrne monety i biżuterię.

Srebrne monety to nie wszystko

Rzeczywiście, te pierwsze mogą być naprawdę cenne pod warunkiem, że występują w stanie menniczym – bez zarysowań i śladów działania czynników zewnętrznych, najlepiej w specjalnym, certyfikowanym opakowaniu. Skup srebra przyjmie się z pewnością, a jeśli są to rzadko spotykane monety okolicznościowe ich wartość może nawet przewyższyć cenę kruszcu z którego zostały wybite. Monety uszkodzone, pościerane będą potraktowane jako złom. Również najczęściej jako złom potraktowana będzie biżuteria. Niestety w skupie jej wartość artystyczna czy sentymentalna nie będzie brana pod uwagę. Dawniej ze srebra wyrabiano wiele przedmiotów codziennego użytku. Były to między innymi pióra wieczne, oprawki do okularów, sztućce, a nawet całe komplety zastawy stołowej. Wszystkie te przedmioty nadają się do zbycia i  w skupie srebra można je wymienić n gotówkę od ręki.

Jak wygląda skup srebra?

Jedyną metodą na opłacalne spieniężenie srebrnych przedmiotów jest wizyta w oficjalnie działającym, profesjonalnym skupie srebra. Sprzedawanie metodą „na oko” czy nawet dokładne zważenie srebra to jeszcze za mało, żeby precyzyjnie określić jego wartość. Artar.eu rzetelnie dokona wyceny srebra. Wycena, włączając w to określenie próby kruszcu nie wiąże się dla potencjalnego klienta z żadnymi kosztami. Artar.eu może posiadający wszelkie certyfikaty i nadane przez państwo uprawnienia do obrotu metalami szlachetnymi może również wybić próbę na życzenie klienta, jednak ta usługa jest już płatna. Sama transakcja przebiega szybko i sprawnie. Po wycenie klient otrzymuje ofertę, która nie zobowiązuje do podpisania umowy. Jeżeli się zdecyduje, na miejscu sporządzana jest umowa i wypłacana gotówka. Cała transakcja odbywa się przy całkowitym zachowaniu tajemnicy handlowej.

Czy da się zarobić na obracaniu srebrem?

Sprzedaż często zbytecznych, srebrnych przedmiotów jest na pewno szybkim sposobem na poprawę sytuacji finansowej. Jeżeli jednak ktoś sobie wyobraża, że można na własną rękę skupować srebro i sprzedawać z zyskiem popełnia duży błąd. Taka działalność pomijając formalności jest przeznaczona dla osób z fachową wiedzą. Kupując okazyjnie srebro można narazić się na zakup przedmiotów niższej próby niż deklarowana albo wręcz posrebrzanych stopów innych metali. Podobnie jak złoto czy brylanty srebrne sztaby lub monety mogą być cenną inwestycją, ale na pewno długoterminową, liczoną w latach. Prowadzący profesjonalnie skup srebra taki jak artar.eu nie tylko posiada odpowiednią wiedzę ale również specjalistyczną aparaturę bez której dokładna wycena jest w praktyce niemożliwa.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.