Elektroniczna lista obecności, czyli o ewidencji czasu pracy - foto

Elektroniczna lista obecności, czyli o ewidencji czasu pracy

Obowiązujące obecnie w Polsce prawo nakłada na przedsiębiorcę obowiązek ewidencjonowania czasu pracy pracowników.

W dobie postępującej cyfryzacji, gdy coraz więcej firm przechodzi na pracę zdalną, może to być trudne. Pracownik wypełniający służbowe obowiązki w formie home office nie ma przecież możliwości złożenia podpisu na papierowej liście obecności potwierdzającej fakt stawienia się przez niego w pracy. Jest jednak na to sposób: elektroniczna lista obecności.

Jaka działa elektroniczna lista obecności?

Elektroniczna lista obecności to komputerowy rejestr, do którego pracownicy wpisują się klikając w opcję „zarejestruj swoją obecność” po zalogowaniu się na swoje konto. W rejestrze tym widoczne jest nie tylko imię i nazwisko pracownika, ale też jego status, czyli informacja o tym, kiedy rozpoczął pracę i w jakiej formie ją wykonuje. Dane te są oczywiście zapisywane i mogą potem posłużyć do sporządzania zestawień umożliwiających łatwe i szybkie określanie czasu spędzanego przez poszczególnych pracowników w pracy i naliczanie wynagrodzeń z tego tytułu. Taki program działa oczywiście w chmurze, uprawnione osoby mają więc do niego dostęp z każdego miejsca na świecie – również z własnego domu. Aby zalogować się na konto i wpisać na listę obecności online wystarczy komputer lub smartfon połączony z siecią. Samo wdrożenie systemu też nie jest trudne, zwykle zajmuje nie więcej niż kilka godzin.

Dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie?

Lista obecności online pozwala w prosty i wygodny sposób realizować zapisany w kodeksie pracy obowiązek ewidencjonowania czasu pracy, bez względu na to, w jakiej formie pracownicy realizują swoje obowiązki. Jej ogromną zaletą jest fakt, że znacznie przewyższa funkcjonalnością tradycyjną listę obecności. Korzystając z takiego elektronicznego rejestru pracodawca może nie tylko sprawdzić, kiedy i czy w ogóle pracownik stawił się w pracy, ale też mieć stały wgląd w statystyki dotyczące jego spóźnień i absencji. Dla pracowników lista obecności online to również niezaprzeczalna korzyść – dzięki niej mają gwarancję udokumentowania czasu spędzanego w pracy i mogą liczyć na sprawiedliwe wynagrodzenie.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie systemu Ready-os.com.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?