HomeArtykułyBiznesAfera podsłuchowa – podsłuchy w biurach

To coś, co łączymy z filmem sensacyjnym, superszpiegiem lub wielką polityką. Rzeczywistość nie jest aż tak efektowna. Skutki podsłuchu w biurze mogą być opłakane zarówno dla potężnej firmy jak i dla małego, kilkuosobowego przedsięwzięcia. Cała praca zespołu osób może pójść na marne, a konkurencja wzbogaci się naszym kosztem.

Niestety podsłuch w biurze jest niezwykle prosty do zainstalowania i chociaż niezgodny z obowiązującym prawem mało ryzykowny dla podsłuchującego. Do instalacji, a właściwie tylko pozostawienia w biurze urządzenia podsłuchowego wystarczy w praktyce kilka lub kilkanaście sekund. Każdy, kto wejdzie o coś zapytać, zostawić przesyłkę, podrzucić materiały reklamowe może być potencjalnym podejrzanym. Podsłuch w biurze jest o wiele łatwiej założyć niż go odnaleźć. Dlatego, jeżeli obserwujemy niekontrolowany wyciek informacji, a mamy zaufanie do swoich pracowników należy spróbować odnaleźć i unieszkodliwić urządzenia podsłuchowe.

Jak odszukać podsłuch w biurze?

Można gruntownie przetrząsnąć szafy, szuflady, segregatory, pudełka i…nic nie znaleźć. Możliwości zakamuflowania mikrofonu są wprost nieograniczone. Jedyną, skuteczną metodą jest zastosowanie wykrywacza podsłuchów. Alftronik.com.pl jest firmą wyspecjalizowaną w bezpieczeństwie elektronicznym. Już za kilkaset złotych można tu nabyć najprostszy wykrywacz podsłuchów. Działa on na zasadzie wykrywania pola elektromagnetycznego w miejscach, gdzie teoretycznie nie powinno się znajdować. Doradcy z alfatronik.com.pl z pewnością dobiorą właściwe urządzenie do specyfiki biura i zaistniałych sytuacji. Być może potrzebny będzie najbardziej zaawansowany technicznie wykrywacz. Jednak koszt takiego sprzętu to wydatek rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlatego w alfatronik.com.pl można też zamówić ekipę fachowców wyposażoną w taki wykrywacz. Odnajdzie on nawet podsłuch w biurze czasowo wyłączony.

Gdzie może być ukryty podsłuch w biurze?

Najbardziej podejrzane miejsca to wszystkie urządzenia podłączone do sieci elektrycznej, ponieważ zapewniają podsłuchowi stałe zasilanie. Są to przedłużacze i listwy zasilające, modemy, drukarki, elementy oświetlenia, zasilacze do laptopów czy ładowarki. Podsłuch w biurze może się również znaleźć w gadżetach reklamowych, zegarach, pudełkach, praktycznie wszędzie. Podczepiona pod biurkiem pluskwa to już raczej legenda i daleka przeszłość. Dlatego w razie podejrzeń nie ma co liczyć na cud i odnalezienie „pluskwy” – trzeba zwrócić się do profesjonalistów takich, jak alfatronik.com.pl.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.