Afera podsłuchowa - podsłuchy w biurach - foto

Afera podsłuchowa – podsłuchy w biurach

To coś, co łączymy z filmem sensacyjnym, superszpiegiem lub wielką polityką. Rzeczywistość nie jest aż tak efektowna. Skutki podsłuchu w biurze mogą być opłakane zarówno dla potężnej firmy jak i dla małego, kilkuosobowego przedsięwzięcia. Cała praca zespołu osób może pójść na marne, a konkurencja wzbogaci się naszym kosztem.

Niestety podsłuch w biurze jest niezwykle prosty do zainstalowania i chociaż niezgodny z obowiązującym prawem mało ryzykowny dla podsłuchującego. Do instalacji, a właściwie tylko pozostawienia w biurze urządzenia podsłuchowego wystarczy w praktyce kilka lub kilkanaście sekund. Każdy, kto wejdzie o coś zapytać, zostawić przesyłkę, podrzucić materiały reklamowe może być potencjalnym podejrzanym. Podsłuch w biurze jest o wiele łatwiej założyć niż go odnaleźć. Dlatego, jeżeli obserwujemy niekontrolowany wyciek informacji, a mamy zaufanie do swoich pracowników należy spróbować odnaleźć i unieszkodliwić urządzenia podsłuchowe.

Jak odszukać podsłuch w biurze?

Można gruntownie przetrząsnąć szafy, szuflady, segregatory, pudełka i…nic nie znaleźć. Możliwości zakamuflowania mikrofonu są wprost nieograniczone. Jedyną, skuteczną metodą jest zastosowanie wykrywacza podsłuchów. Alftronik.com.pl jest firmą wyspecjalizowaną w bezpieczeństwie elektronicznym. Już za kilkaset złotych można tu nabyć najprostszy wykrywacz podsłuchów. Działa on na zasadzie wykrywania pola elektromagnetycznego w miejscach, gdzie teoretycznie nie powinno się znajdować. Doradcy z alfatronik.com.pl z pewnością dobiorą właściwe urządzenie do specyfiki biura i zaistniałych sytuacji. Być może potrzebny będzie najbardziej zaawansowany technicznie wykrywacz. Jednak koszt takiego sprzętu to wydatek rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlatego w alfatronik.com.pl można też zamówić ekipę fachowców wyposażoną w taki wykrywacz. Odnajdzie on nawet podsłuch w biurze czasowo wyłączony.

Gdzie może być ukryty podsłuch w biurze?

Najbardziej podejrzane miejsca to wszystkie urządzenia podłączone do sieci elektrycznej, ponieważ zapewniają podsłuchowi stałe zasilanie. Są to przedłużacze i listwy zasilające, modemy, drukarki, elementy oświetlenia, zasilacze do laptopów czy ładowarki. Podsłuch w biurze może się również znaleźć w gadżetach reklamowych, zegarach, pudełkach, praktycznie wszędzie. Podczepiona pod biurkiem pluskwa to już raczej legenda i daleka przeszłość. Dlatego w razie podejrzeń nie ma co liczyć na cud i odnalezienie „pluskwy” – trzeba zwrócić się do profesjonalistów takich, jak alfatronik.com.pl.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?