Zaczerwienie twarzy i rozszerzone naczynka, nazywane potocznie pajączkami, to utrapienie wielu osób. Zmiany te są niezwykle trudne do usunięcia, przez co odbierają pewność siebie i dobre samopoczucie. Laserowe zamykanie naczynek to najtrwalszy sposób na usunięcie nieestetycznych „pajączków” na twarzy. Jeśli z jakiegoś powodu obawiasz się laseroterapii, to w poniższym artykule, spróbujemy przekonać Cię do jej zalet.

Wskazania do laserowego zamykania naczynek

Zamykanie naczynek za pomocą lasera to zbawienny zabieg dla osób obdarzonych cerą naczynkową. Tzw. pajączki pojawiają się na skórze z różnych powodów. Najczęściej nasilają się wraz z wiekiem, pod wpływem zaburzeń hormonalnych czy nieodpowiedniej diety. Tendencje do rozszerzania się naczynek ma skóra, która często eksponowana jest na promieniowanie słoneczne czy na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak wiatr czy duże amplitudy temperatury. Zabieg laserem na naczynka można wykonać również u osób zmagających się z trądzikiem różowatym oraz rumieniem na twarzy. Czasami rozszerzone naczynka występują na skórze od urodzenia.

Przed wykonaniem zamykania naczynek laserem lekarz ocenia stan skóry pacjenta i decyduje, czy laseroterapia będzie odpowiednia w danym przypadku. Podczas wywiadu z pacjentem zadaje pytania dotyczące zdrowia i przyjmowanych leków. Istnieją bowiem przypadki, kiedy zastosowanie lasera nie jest wskazane, np. ciąża, karmienie piersią, świeża opalenizna, aktywne stany zapalne skóry. Jeśli nie kwalifikujesz się do zabiegu, możesz skutecznie dbać o swoją naczynkową skórę. Zapytaj lekarza, jakie kosmetyki pielęgnacyjne stosować na co dzień.

Na czym polega zamykanie naczynek przy pomocy lasera?

Zamykanie naczynek, z którego skorzystasz m.in. w katowickiej Klinice Miracki, to zabieg kilkuetapowy. Najpierw lekarz oczyszcza i przygotowuje skórę. Można w tym celu zastosować takie zabiegi, jak mikrodermabrazja wodna, która delikatnie złuszcza, ale nie podrażnia delikatnej cery naczynkowej. Przed zastosowaniem lasera na oczy pacjenta zakładane są specjalne osłony chroniące przed promieniowaniem. Lekarz przykłada do skóry twarzy pacjenta głowicę i uwalnia wiązkę promieniowania laserowego.

Laserowe zamykanie naczynek polega na podgrzaniu krwi w rozszerzonym naczynku do takiej temperatury, która spowoduje obkurczenie się jego ścianek i zamknięcie. Dzieje się to na skutek reakcji, jaka zachodzi między energią lasera a hemoglobiną (czerwony barwnik krwi), znajdującą się w naczynku. Krew zostaje w ten sposób podgrzana, niszcząc od środka ścianki naczynia krwionośnego. Tak uszkodzone naczynko zostaje po pewnym czasie usunięte z organizmu.

Usuwanie naczynek i co dalej?

Zabieg laserowy niestety nie gwarantuje, że rozszerzone naczynka nie utworzą się na skórze ponownie po pewnym czasie. Laser na naczynka jest w stanie usunąć tylko istniejące zmiany, ale nie zapobiega powstawaniu nowych. Aby wzmocnić naczynia krwionośne i uniknąć tworzenia się kolejnych „pajączków”, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry oraz prowadzić zdrowy styl życia. Wskazane jest przede wszystkim: rezygnacja z picia alkoholu, rzucenie palenia, unikanie pikantnych potraw, ograniczenie kawy. Jeśli masz cerę naczynkową, wrażliwą, reaktywną lub cierpisz na trądzik różowaty, powinnaś być pod stałą opieką dermatologa. Pamiętaj, że zabiegi laserowe można powtarzać. Jeśli po pewnym czasie na Twojej skórze pojawią się nowe „pajączki”, wybierz się na zabieg przypominający.  

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

O Autorze
Administrator

Administrator - to ja. Pasjonuję się dobrą książką, internet to moja kraina. Lubię spędzać wolne chwile w górach i nad morzem. Zaś prywatnie cenię najbliższych za wsparcie, jakie mi okazują na co dzień.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne w Serwisie