Wybór dewelopera – czym się kierować i na co zwrócić uwagę?

Wybór dewelopera – czym się kierować i na co zwrócić uwagę?

Kupno mieszkania to bardzo poważna inwestycja. Na dodatek ma ona ogromne przełożenie na jakość życia. Nie bez powodu przed podjęciem decyzji o nabyciu nieruchomości dokładnie sprawdza się wszystkie aspekty przyszłego domu – włącznie z tym, kto go wybudował. Na szczęście można łatwo uniknąć błędu polegającego na zaufaniu nieodpowiedniemu przedsiębiorcy. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jak rozpoznać w pełni profesjonalną firmę, na której można polegać.

Doświadczenie w budowaniu mieszkań

Zacznijmy od najprostszej do zweryfikowania kwestii, a mianowicie daty założenia przedsiębiorstwa. W przypadku młodych firm – a więc funkcjonujących na rynku od kilku lat, a nawet krócej – ustalenie czegokolwiek może być problematyczne. Najczęściej nie mają one jeszcze dużych sukcesów na swoim koncie, często brakuje opinii na ich temat, a oferta mieszkań pozostaje skąpa. To znacząco wpływa na wywnioskowanie, czy mamy do czynienia z profesjonalistami.

Zupełnie inaczej wygląda to, gdy deweloper działa już od kilkunastu lat lub dłużej. Przez ten czas zdążył wcielić w życie wiele projektów, które można zobaczyć. Dlatego najbezpieczniejszym wyborem zawsze będą firmy o ugruntowanej pozycji.

Przynależność do branżowych organizacji

Utrzymanie wysokich standardów to  m.in. umiejętność dostosowania się do praktyk określonych przez specjalistów z branży. To oni wypracowali szereg wytycznych, które obowiązują wszystkich członków renomowanych organizacji. Dobrym przykładem jest Polski Związek Firm Deweloperskich oraz Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań.

To największe branżowe zrzeszenia, których uczestnicy muszą przestrzegać ściśle określonych norm, mających na celu stworzenie godnej zaufania oferty i utrzymanie wysokiej jakości obsługi. Warto więc sprawdzić, czy deweloper, z którego usług zamierzamy skorzystać, należy do takiej organizacji.

Zdobyte nagrody i certyfikaty

Wreszcie można zwrócić uwagę na to, czy firma została doceniona przez branżę oraz niezależne instytucje. Wyróżnienia i certyfikaty zdobywają – jak nietrudno się domyślić – tylko najlepsi z najlepszych. A im więcej nagród, tym większa pewność, że ma się do czynienia z profesjonalistą.

Oczywiście wszystkie wyróżnienia są cenne, ale niektóre liczą się bardziej. Dobrym przykładem są Gepardy Biznesu czy Diamenty Forbesa, które nagradzają całokształt. Z drugiej strony istotne są tytuły przyznawane przez włodarzy miast, w których działa deweloper, a także lokalne organizacje.

Gdzie znaleźć sprawdzonego dewelopera?

Do firm, które spełniają wszystkie powyższe wymagania, należy Lokum Deweloper. Działa on zarówno we Wrocławiu (od 2004 r.), jak i Krakowie (od 2016 r.). Wieloletnia działalność na rynku, zdobyte nagrody oraz unikatowe projekty sprawiły, że marka zyskała duże uznanie wśród klientów oraz fachowców. Dlatego właśnie warto przyjrzeć się temu, co ma do zaoferowania. Skontaktuj się telefonicznie lub mailowo z jej przedstawicielami, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak działa ten sprawdzony deweloper.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?