Wszywka alkoholowa Płock pomaga wyleczyć się z alkoholizmu - foto

Wszywka alkoholowa Płock pomaga wyleczyć się z alkoholizmu

Z roku na rok coraz większa liczba osób popada w różnego rodzaju nałogi. Zdecydowanie przodującym uzależnieniem jest alkoholizm. Jak podają różnego rodzaju badania na świecie uzależnionych jest ok. 50 mln ludzi. Niestety epidemia koronawirusa w dużej mierze pogłębiła skalę uzależnienia.

Wszywka alkoholowa Płock to jedna z najskuteczniejszych pomocniczych metod leczenia alkoholizmu. Znane są również jako terapia awersyjna (ponieważ tabletki z Esperalem powodują silny wstręt do picia napojów alkoholowych). Esperal jest obecnie najczęściej stosowaną metodą leczenia alkoholizmu. Tabletki wszywane podskórnie zawierają substancję czynną o nazwie: Disulfiram. Jaki właściwie jest mechanizm działania tej substancji? Na czym polega zabieg zaszycia alkoholowego? I czy warto zdecydować się na taką terapię leczenia choroby alkoholowej? 

Czym jest wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka jest lekiem, występującym w formie tabletek. Tabletki te wszywane są podczas krótkiego i mało inwazyjnego zabiegu pod skórę osoby uzależnionej, która jest mocno zmotywowana do leczenia taką formą terapii. Lek ten zawiera aktywny składnik: Disulfiram.  (jest to organiczny związek chemiczny), który zaburza prawidłowe trawienie etanolu przez co osoba z wszywką jeżeli złamie całkowity zakaz abstynencji i napije się nawet niewielkiej ilości alkoholu, czeka go szereg nieprzyjemnych dolegliwości, które mogą grozić poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. 

Jakie mogą być skutki połączenia alkoholu z Esperalem?

Połączenie Disulfiramu z nawet niewielką ilością napojów alkoholowych może spowodować wystąpienie nieprzyjemnych dolegliwości. Mogą się one pojawić już kilka minut po wypiciu trunku i trwać nawet do 10 godzin z dużą intensywnością. Niektórzy zapoznając się ze skutkami ubocznymi połączenia alkoholu z wszywką twierdzą, że są to objawy bardzo podobne do popularnego kaca, który może nas dopaść dzień po imprezie. Nic bardziej mylnego. Owszem – część z tych dolegliwości jest zbliżona do zatrucia alkoholowego. Natomiast różni je duża intensywność i fakt, że w skrajnych przypadkach wszywka i alkohol mogą spowodować trwały uszczerbek na zdrowiu pacjenta np. przez wystąpienie zawału serca. Z tą formą terapii nie ma żartów, dlatego nie można zmuszać osoby uzależnionej do zaszycia. Musi to być jej odpowiedzialna i świadoma decyzja. 

Do najczęściej występujących dolegliwości podczas połączenia etanolu z Disulfiramem należą: 

  • silne bóle i zawroty głowy, 
  • nudności, a także wymioty, 
  • kołatanie serca, 
  • niedociśnienie, 
  • nadpotliwość,
  • zaczerwienienie twarzy,
  • marskość wątroby i ostre zapalenie trzustki.
  • w skrajnych przypadkach również zawał serca.

Dlatego tak bardzo istotne jest przestrzeganie całkowitej abstynencji podczas całego okresu leczenia wszywką alkoholową. Pacjenci niezdecydowani lepiej aby wybrali inną formę leczenia choroby alkoholowej, w celu uniknięcia ewentualnych powikłań po spożyciu alkoholu, mając w swoim organizmie tabletki z Esperalem.

Kompleksowe leczenie alkoholizmu z pomocą wszywki alkoholowej Esperal

Jak każde inne uzależnienie, walka z alkoholizmem musi być prowadzona z samego woli pacjenta. Musi on najpierw zrozumieć problem i zdecydować się na leczenie kompleksowe – w tym zastosowanie Esperalu. Przed rozpoczęciem leczenia terapią awersyjną musi podpisać oświadczenie. Potwierdzi to, że jest gotów poddać się zabiegowi zaszycia oraz że jest świadomy potencjalnych konsekwencji picia alkoholu mając w swoim organizmie wszywkę.

Postawa pacjenta ma kluczowe znaczenie dla uzyskania najlepszego wyniku leczenia alkoholizmu poprzez implantację tabletek. Pacjent powinien być w pełni świadomy swojego stanu i chętny do poddania się terapii. Bez tego walka z nałogiem alkoholowym nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Co więcej – jeżeli zmuszony alkoholik podczas leczenia awersyjnego napije się nawet niewielkiej ilości alkoholu, wywoła nieprzyjemne dolegliwości, które w konsekwencji mogą spowodować trwały uszczerbek na zdrowiu.

Zalecenia przed zabiegiem zaszycia alkoholowego

Przed zabiegiem implantacji tabletek z Esperalem pacjent nie musi szczególnie się przygotowywać. Najważniejszym warunkiem zakwalifikowania go do implantacji jest trzeźwość w dniu zabiegu. Wymagane są 24 godziny przed zabiegiem, natomiast im dłuższy jest czas abstynencji, tym ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań po wykonaniu implantacji spada do zera. Mowa tutaj o natychmiastowym połączeniu się aktywnego składnika wszywki z pozostałością alkoholu w krwi pacjenta. Oprócz tego osoba zdecydowana na zabieg powinna wykazywać się silną motywacją do leczenia tą formą terapii. Przed zabiegiem pacjent musi podpisać stosowne dokumenty, wśród której jest zgoda na zabieg. Na implantację nie jest wymagane skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu, ani wykonywanie innych ewentualnych badań.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Zabieg zaszycia alkoholowego jest prostą procedurą i trwa zaledwie około pół godziny. Zawsze przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad medyczny, który ma na celu wykluczenie wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Nie trzeba obawiać się żadnych dolegliwości bólowych, ponieważ zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu nawet najbardziej wrażliwi na ból pacjenci, będą się czuć komfortowo podczas wykonywania implantacji. Niemalże natychmiast po zabiegu możesz wrócić do swoich normalnych zajęć. Nie jest wymagane zwolnienie lekarskie. Nie musisz się obawiać, że ktoś zobaczy Esperal Płock i będzie wiedział, leczysz się na alkoholizm. Jest to bardzo dyskretna forma terapii. Lek wszywa się najczęściej w okolice łopatek lub też pośladków. Wszywka nie przeszkadza w żaden sposób w codziennym funkcjonowaniu. Jest to na tyle dyskretna forma leczenia, że można zapomnieć, że zaszycie miało miejsce. Jeśli jesteś trzeźwy, nie doświadczysz skutków ubocznych Esperalu. 

Naszym priorytetem numer jeden jest bezpieczeństwo i komfort wszystkich zgłaszających się do nas pacjentów, którzy decydują się na zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal Płock. Nasz specjalistyczny gabinet https://gabinetchirurgiczny.com/esperal-wszywka-alkoholowa-plock-ciechanow-plonsk/ gwarantuje, że zabieg zaszycia przeprowadzany jest w bezpiecznych warunkach. Zapewniamy zawsze sterylne narzędzia, oryginalne leki (Disulfiram WZF) oraz profesjonalne podejście lekarzy specjalistów podczas zabiegu wszycia tabletek.

Jakie są przeciwwskazania do wszycia tabletek z Esperalem?

  • nadwrażliwość na aktywny składnik leku: Disulfiram,
  • stan nietrzeźwości pacjenta w dniu planowanego zabiegu (wymagana jest min. 24 godzinna trzeźwość),
  • różnego rodzaju choroby układu krążenia (wykluczane w wywiadzie medycznym przed zabiegiem),
  • zaburzenia psychiczne (w tym próby samobójcze w przeszłości).

Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

Efekty działania Esperalu utrzymują się przez okres od 8 nawet do 12 miesięcy. Dzięki temu może być skutecznie stosowany w walce z uzależnieniem od alkoholu. Po zakończeniu działania wszywki – pacjent, o ile oczywiście nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu – może wykonać implantację jeszcze raz.