Wszywka alkoholowa Legnica pozwala dyskretnie wyleczyć alkoholizm - foto

Wszywka alkoholowa Legnica pozwala dyskretnie wyleczyć alkoholizm

Męczy Cię nadmierne spożywanie alkoholu? Czujesz, że zaczynasz podupadać na zdrowiu z powodu ciągłego picia rozmaitych trunków wysokoprocentowych? Niestety możesz mieć rację, ponieważ jednym z głównych narządów wewnętrznych, które bardzo cierpią z powodu nadmiernego spożywania etanolu jest wątroba.

W skrajnych przypadkach może nawet dojść do jej marskości, co w efekcie jest bardzo niebezpieczne. Jak temu zapobiec? Jak przestać pić alkohol? Z pomocą może Ci przyjść wszywka alkoholowa Legnica. Tabletki wszywane podskórnie skutecznie powstrzymują osobę uzależnioną przed piciem napojów alkoholowych. W jaki sposób? Zapoznaj się z poniższym artykułem, aby dowiedzieć się więcej szczegółów na temat tej pomocniczej formy leczenia alkoholizmu.

Czym jest i jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Lek jakim jest Esperal występuje w postaci tabketek. Tabletki te stosowane są
w leczeniu choroby alkoholowej. Tabletki wszczepiane są pod skórę w mało inwazyjnym zabiegu zaszycia alkoholowego. Dlatego lek określany jest wszywką alkoholową.

Aktywnym składnikiem leku odpowiadającym za wywoływanie awersji i wszelkie działania niepożądane w wyniku połączenia się wszywki z alkoholem jest Disulfiram. Działanie Disulfiramu  polega przede wszystkim na uniemożliwianiu prawdiłowego metabolizmu alkoholu w wątrobie osoby uzależnionej, co w ciągu kilku minut od napicia się prowadzi do pojawienia się bardzo nieprzyjemnych dolegliwości.

Jakie mogą wystąpić dolegliwości po połączeniu się wszywki z alkoholem?

Jeżeli pod swoją skórą masz wszyty Esperal i wypijesz nawet niewielkie ilości napojów alkoholowych w bardzo krótkim czasie po spożyciu alkoholu pojawią się nieprzyjemne objawy. Mogą one być bardzo intensywne i trwać nawet do 10 godzin.

Do najczęściej pojawiających się skutków ubocznych należą: 

  • silne bóle i zawroty głowy,
  • mdłości oraz wymioty, 
  • zmiany ciśnienia, 
  • kołatanie serca,
  • zaczerwienienie twarzy,
  • duszności,
  • drżenie mięśni,
  • nadpotliwość,
  • w skrajnych przypadkach może to być nawet zawał serca,
  • i inne, które nie zostały tutaj wymienione.

Jeżeli osoba uzależniona z wszywką będzie stosowała się wszystkich zaleceń wydanych po zabiegu oraz utrzymywała całkowitą abstynencję, nie musi się obawiać, że dosięgną ją wyżej wymienione nieprzyjemności. Występują one jedynie wtedy, gdy osoba z podskórnie wszytym Esperalem napije się alkoholu.

Jak należy przygotować się do zabiegu zaszycia alkoholowego?

Osoba zdecydowana na wykonanie implantacji wszywki alkoholowej Esperal powinna być silnie zmotywowana do leczenia metodą awersyjną. Nie należy pacjenta zmuszać do wykonania zaszycia. Dlaczego? Ponieważ może to grozić bardzo nieprzyjemnymi i niebezpiecznymi objawami jeżeli uzależniony złamie całkowitą abstynencję. Grozi to nie tylko uszczerbkiem na zdrowiu, lecz również stanowi zagrożenie dla życia pacjenta. 

Uzależniony do zabiegu nie musi szczególnie się przygotowywać. Nie ma również konieczności wykonywania dodatkowych badań czy też skierowania na zabieg. Pacjent musi być trzeźwy w dniu implantowania Esperalu. Jeżeli zgłaszając się na zabieg okaże się, że jest w stanie upojenia alkoholowego, nie zostanie do niego dopuszczony. Całkowita trzeźwość wyklucza ewentualne powikłania po zaszyciu i natychmiastowe wejście aktywnego składnika leku: Disulfiramu z resztkami alkoholu w organizmie osoby uzależnionej.

Wszywka alkoholowa Esperal – jak wygląda przebieg zabiegu zaszycia?

Zawsze przed wykonaniem zabiegu w specjalistycznej przychodni lekarz wyklucza w wywiadzie medycznym wszystkie przeciwwskazania do zaszycia. Jeżeli pacjent zostanie do zabiegu zakwalifikowany, w pierwszej kolejności podpisuje zgodę na zabieg. Następnie lekarz podaje mu znieczulenie miejscowe, aby cała procedura była całkowicie bezbolesna. Pacjent podczas implantacji Esperalu jest cały czas przytomny i świadomy tego, co się dzieje dookoła niego. Jak znieczulenie zacznie działać, chirurg wykonuje małe nacięcie na skórze uzależnionego, aby w powstałą szczelinę wsunąć odpowiednią ilość tabletek z Esperalem. Ranę zaszywa szwami, które w ciągu kilku dni samodzielnie się rozpuszczą. Zabieg nie wymaga dłuższej rekonwalescencji, a pacjent od razu po jego wykonaniu może wrócić do domu, nawet samochodem, gdyż Esperal nie powoduje zaburzeń koncentracji. 

Przeciwwskazania do zaszycia alkoholowego

Najważniejszym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal jest nietrzeźwość pacjenta w dniu planowanego zabiegu. Pacjent musi utrzymać min 24 godzinną abstynencję od spożywania napojów alkoholowych. Wykluczy to pojawienie się natychmiastowych działań niepożądanych związanych z połączeniem Disulfiramu z alkoholem. Pacjent nietrzeźwy nie zostanie dopuszczony do wykonania zaszycia. Kolejnym dość istotnym przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na którykolwiek aktywny składnik leku, a także przyjmowanie leków w składzie których występuje alkohol. W takiej sytuacji lekarz (o ile jest to możliwe) decyduje o odstawieniu leków na kilka dni przed wykonaniem zabiegu. Późniejsze ich przyjmowanie jest zawsze po konsultacji ze specjalistą. W przypadku kobiet do zaszycia nie zostaną dopuszczone kobiety w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią. Do zaszycia nie zostaną zakwalifikowane także osoby cierpiące na różnego rodzaju schorzenia na tle psychicznym oraz takie, które mają za sobą próby samobójcze. Zaburzenia układu sercowo-naczyniowego także wyklucza całkowicie z implantacji leku. 

Rekonwalescencja po zabiegu wszycia Esperalu

Pacjenci po zabiegu zaszycia alkoholowego nie wymagają dłuższego okresu rekonwalescencji. Najważniejszym zaleceniem jest odpowiednia pielęgnacja rany po zabiegu aby uniknąć zakażenia. Jeżeli zauważymy, że rana nieprawidłowo się goi, wycieka z niej płyn surowiczy, okolica jest napuchnięta i tkliwa należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. To samo należy zrobić w przypadku gdy w okolicach rany pojawi się niewielka torbiel. Może to oznaczać, że wszywka alkoholowa Esperal została odrzucona przez organizm i konieczne będzie jej usunięcie. Są to sytuacje rzadko spotykane. 

Wszywka alkoholowa Legnica a kompleksowa terapia alkoholowa

Każdej osobie zgłaszającej się na zabieg należy przypominać, że podstawowym warunkiem aby terapia alkoholowa przyniosła oczekiwany skutek jest wspomaganie się innymi formami leczenia alkoholizmu. Mowa tutaj przede wszystkim o psychoterapii indywidualnej albo grupowej. Wszystko zależne jest od tego co preferuje osoba uzależniona. Najlepszym rozwiązaniem po wykonaniu zaszycia jest zgłoszenie się pacjenta do zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień na terapię. Takie placówki zapewniają profesjonalną opiekę doświadczonych specjalistów: lekarzy, psychologów i terapeutów oraz 100% bezpieczeństwa i anonimowości podczas całej terapii. Osoby wychodzące z zamkniętych placówek mają silnie wyrobiony zmysł samokontroli dzięki czemu potrafią żyć w całkowitej trzeźwości po zakończeniu terapii. Ośrodki proponują dość często także terapie dla współuzależnionych oraz najbliższych i rodzin pacjenta. Wszywka pomaga podczas całej terapii utrzymywać w alkoholika w ryzach aby nie pił alkoholu.