Wszywka alkoholowa Katowice pomoże Ci uporać się z alkoholizmem - foto

Wszywka alkoholowa Katowice pomoże Ci uporać się z alkoholizmem

Chciałbyś uwolnić się od ciągłego picia alkoholu? Czujesz, że przez nadużywanie alkoholu podupadło Twoje zdrowie nie tylko fizyczne, ale również psychiczne?

Wszywka alkoholowa Katowice będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, który pozwoli Ci utrzymać całkowitą abstynencję oraz ułatwi podjęcie dalszych kroków w całościowym leczeniu choroby alkoholowej. Sprawdź dlaczego warto zdecydować się na taką formę leczenia nałogu alkoholowego.

Czym jest wszywka alkoholowa Esperal?

Esperal z aktywnym składnikiem: Disulfiramem jest substancją, która ma na celu blokowanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej. Enzym ten bierze udział w metabolizmie etanolu w wątrobie. Zaburzone trawienie alkoholu przez wszywkę powoduje wystąpienie wielu nieprzyjemnych dolegliwości podobnych do silnego zatrucia alkoholowego, lecz o dużo większej intensywności.

Co niesie za sobą połączenie wszywki z alkoholem?

Już po kilku minutach od spożycia nawet niewielkiej ilości trunków wysokoprocentowych osoba uzależniona leczący się Esperalem zaczyna odczuwać bardzo nieprzyjemne dolegliwości, skutecznie w późniejszym czasie powstrzymują chorego przed spożywaniem alkoholu. Osoba, która doświadcza skutków ubocznych połączenia wszywki z alkoholem najczęściej całkowicie rezygnuje z picia. Co może spotkać taką osobę?

  • bardzo silny ból głowy i zawroty,
  • mdłości i wymioty,
  • nadmierne pocenie się,
  • drżenie mięśni,
  • kołatanie serca,
  • zaczerwienienie twarzy,
  • uczucie lęku (najczęściej jest to obawa przed śmiercią),
  • w skrajnych przypadkach może dojść nawet do zawału serca. 

Osoby, które podczas całego okresu leczenia terapią awersyjną będą utrzymywały całkowitą abstynencję nie musza obawiać się, że będą narażone na powyższe objawy niepożądane. Dolegliwości pojawiają się tylko wtedy, gdy alkohol połączy się z aktywnym składnikiem leku: Disulfiramem.

Jakie są zalecenia przed zabiegiem implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Przed zabiegiem implantacji wszywki alkoholowej Esperal należy utrzymać min. 24 godzinną abstynencję. Im dłuższy okres przerwy między piciem alkoholu a zaszyciem, tym lepiej. Pacjent, który na zabieg zgłosi się nietrzeźwy – nie zostanie do niego dopuszczony. Przed zaszyciem nie ma konieczności wykonywania dodatkowych badań lekarskich, ani też nie jest wymagane skierowanie. 

Czy są jakieś przeciwwskazania do zaszycia alkoholowego?

Oczywiście, że do zaszycia alkoholowego, jak do każdego zabiegu są pewne przeciwwskazania. Najważniejszym z nich jest stan upojenia alkoholowego pacjenta zgłaszającego się na zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal. Pacjent jest zobowiązany do przestrzegania całkowitej abstynencji min. 24 godziny przed wykonaniem zabiegu. Przeciwwskazaniem jest również nadwrażliwość na aktywny składnik leku: Disulfiram oraz zaburzenia psychiczne i zażywanie niektórych leków (które w swoim składzie mają alkohol). Wszystkie ewentualne przeciwwskazania do wykonania zaszycia wykluczane są każdorazowo przed zabiegiem w dokładnym wywiadzie medycznym lekarza z pacjentem zdecydowanym na zabieg.

Wszywka alkoholowa Esperal – przebieg zabiegu

Podstawowym warunkiem dla pacjenta, który zgłasza się na zabieg w gabinecie powinna być min. 24 godzinna abstynencja. Jeżeli pacjent zgłosi się na zaszycie nietrzeźwy, nie zostanie dopuszczony do jego wykonania. Przed zabiegiem z uzależnionym przeprowadzana jest szczegółowa rozmowa, która ma na celu wykluczenie wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do implantacji wszywki alkoholowej. Jeżeli chory na alkoholizm zostanie zakwalifikowany do zabiegu musi podpisać stosowne dokumenty (m.in. zgodę na zabieg). Następnie chirurg podaje znieczulenie miejscowe, aby komfort zabiegu był jak największy. Po podaniu znieczulenia lekarz nacina skórę osoby uzależnionej (nacięcie nie jest duże, a blizna później jest niemalże niewidoczna) i w powstałą szczelinę wsuwa tabletki z Esperalem. Ranę zaszywa szwami rozpuszczalnymi, dzięki czemu nie trzeba ponownie zgłaszać się do gabinetu w celu ściągnięcia szwów. Zaszycie jest zabiegiem mało inwazyjnym w związku z czym nie jest wymagany dłuższy okres rekonwalescencji po wykonaniu całej procedury.

Rekonwalescencja po zabiegu zaszycia

Wszywka alkoholowa Esperal nie jest zabiegiem inwazyjnym. Nie wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji. Pacjent po zabiegu zaszycia musi odpowiednio dbać o ranę, uważać aby jej nie zamoczyć, często zmieniać opatrunki i zrezygnować z dźwigania i nadmiernego obciążania organizmu na min. 7 dni od daty wykonania zabiegu. Rana nie powinna się zabrudzić, ponieważ może wdać się w nią zakażenie. Jeżeli pacjent dostrzeże jakiekolwiek nieprawidłowości podczas gojenia się rany, powinien niezwłocznie zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg. 

Czy po zabiegu będzie widoczna blizna?

Nacięcie jest bardzo niewielkie, a prawidłowo wygojona blizna po prostu zniknie, lub będzie minimalnie widoczna. W późniejszym czasie można wspomóc się różnego rodzaju kremami na blizny, które z pewnością pomogą w zniknięciu śladu po zaszyciu. 

Czas działania wszywki alkoholowej Esperal

Wszywka alkoholowa Esperal jest lekiem bardzo wydajnym. Dodatkową jej zaletą jest fakt, że uzależniony nie musi pamiętać o regularnym zażywaniu tabletek. Wszyscy wiemy, ze zdarza nam się zapomnieć przyjąć jakiegoś leku. Osoba chora na alkoholizm mogłaby mieć jeszcze większy problem z tym. Wszywka zaczyna działać od razu po wykonaniu implantacji przez okres 8 nawet do 12 miesięcy. Jeżeli skończy się jej czas działania, a pacjent nadal będzie potrzebował tego rodzaju wsparcia podczas innych działań terapeutycznych nic nie stoi na przeszkodzie, aby z wykluczeniem przeciwwskazań zabieg wykonać ponownie. Mając również na uwadze czas działania wszywki oraz jej koszt, śmiało można stwierdzić, że jest to wydatek bardzo opłacalny

Kompleksowe leczenie alkoholizmu z pomocą wszywki alkoholowej Esperal

Za każdym razem należy przypominać osobom zgłaszającym się na zabieg zaszycia alkoholowego, że wszywka alkoholowa stosowana samodzielnie nie wyleczy nas z choroby alkoholowej. Po zabiegu implantacji leku pacjent powinien podjąć inne formy terapii uzależnień. Można np. zgłosić się do grupy Anonimowych Alkoholików, gdzie osoby o podobnych problemach wzajemnie wspierają się i motywują do życia w całkowitej trzeźwości. Największą skuteczność mają jednak terapie prowadzone w zamkniętych ośrodkach leczenia uzależnień. Pacjenci po wyjściu z takich placówek są odpowiednio zmotywowani do życia w trzeźwości, a także mają wyrobiony silny zmysł samokontroli i wiedzą jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, które przecież z czasem przyjdą ponieważ alkoholikiem jest się całe życie. W takich placówkach dostępne są nie tylko grupowe terapie lecz również indywidualne. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji osoby uzależnionej czy woli pracować sam na sam z psychologiem, czy woli robić to w grupie. Ośrodki oferują także pomoc dla osób współuzależnionych oraz rodzin alkoholika. Jeżeli osoba uzależniona będzie miała kryzys po wyjściu z placówki, najczęściej można się ponownie zwrócić do specjalistów: lekarzy, psychologów i terapeutów, którzy udzielą skutecznej pomocy.