Większy zasięg dzięki nowemu oprogramowaniu SKODY - foto

Większy zasięg dzięki nowemu oprogramowaniu SKODY

133 razy oglądano

W lutym uruchomiona została produkcja SKODY Enyaq iV, w której czeski producent instaluje nową wersję oprogramowania. “ME3” obejmuje intrygujące aktualizacje pod względem funkcjonalności i wyglądu systemu infotainment ora cyfrowego kokpitu i wyświetlacza typu head-up.

Innowacje SKODY rozwinięciem usług i wydłużeniem żywotności auta

Nowości wprowadzone w kwestii zarządzania akumulatorami zapewniają lepszą wydajność, krótszy czas ładowania auta oraz większy zasięg samochodu. Nowe egzemplarze SKODY Enyaq iV posiadają zoptymalizowane oprogramowanie. Obecni posiadacze tego modelu nie będą pokrzywdzeni – w drugiej połowie tego roku również będą mogli z niego skorzystać. Zostanie ono bezpłatnie zaktualizowane podczas wizyty u dealera.

W nowym oprogramowaniu pojawia się tryb “battery care”, który można aktywować za pomocą przycisku widniejącego na wyświetlaczu centralnym. Co to oznacza? Akumulator samochodu zostanie naładowany do maksymalnie 80% po ponownym połączeniu. Tryb ten zmniejsza również prędkość ładowania DC oraz maksymalną moc ładowania. Środki te, pomagają zaoszczędzić akumulator i przedłużyć jego żywotność.

Co więcej zaktualizowano również menu “Ładowanie”. Grafika na wyświetlaczu posiada teraz informacje o docelowym miejscu, do którego udaje się kierowca oraz o każdym koniecznym przystanku na trasie, aby naładować auto.

Intuicyjne planowanie postojów na ładowanie? Nie ma sprawy!

Modele Enyaq iV z napędem na cztery koła posiadają od teraz możliwość wyboru nowego profilu jazdy – Traction. Jest on przeznaczony do poruszania się po trudnych nawierzchniach, jak śliskie drogi lub te nieutwardzone. Dodatkowo Traction zapewnia stały napęd na cztery koła przy małych prędkościach (do 20 km/h). Dostosowywuje również funkcję ASR w celu mniejszego interweniowania podczas ruszania.

Innowacje pozwalają także na ułatwienie kontroli ładowania auta. Podczas działania nawigacji można z ogromną łatwością dodać stację ładowania do naszej trasy. Szczegółowo jest również pokazywana pozostała pojemność akumulatora oraz czas jaki pozostał do uzupełnienia energii.

Ulepszony widok nie tylko na cyfrowym kokpicie!

Dzięki nowemu oprogramowaniu widok na cyfrowym kokpicie oraz wyświetlaczu head-up jest ulepszony. Stał się on bardziej intuicyjny. Dodatkowo, wyświetlacz head-up pokazuje poziom naładowania akumulatora oraz prezentuje odległość od celu podróży za pomocą wizualizacji 3D. Istnieje również możliwość wyświetlania danych dotyczących jazdy w oddzielnym profilu na kokpicie.

Lepsze zarządzanie ciepłem = zwiększony zasięg

Optymalizacja nowych modeli Enyaq iV objęła także system zarządzania ciepłem. Dzięki wprowadzonym innowacjom akumulator napędowy szybciej osiąga odpowiednią temperaturę i jest w stanie utrzymać ją przez dłuższy czas w określonym i odpowiednim do tego obszarze. Wynikiem tego jest dłuższa żywotność, zoptymalizowana moc wyjściowa i bardziej wydajna rekuperacja oraz dłuższy maksymalny zasięg rzeczywisty.

Wejdź na stronę https://www.skoda-bohemiamotors.pl i dowiedz się więcej na temat nowej SKODY Enyaq iV

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.