W czym może pomóc terapia manualna kręgosłupa - foto

W czym może pomóc terapia manualna kręgosłupa?

133 razy oglądano

Nawracające bóle kręgosłupa to uciążliwa przypadłość, którą lekarze najczęściej leczą farmakologicznie.

Leki przeciwbólowe rzeczywiście przynoszą ulgę, ale tylko chwilową. Potem ból wraca i znowu trzeba sięgać po leki, z czasem coraz silniejsze. To niesie za sobą ryzyko rozwoju uzależnienia u pacjenta. Dlatego osobom cierpiącym na chroniczne bóle pleców polecamy zdrowszą i bezpieczniejszą, bo całkowicie naturalną metodę radzenia sobie z tym problemem: terapię manualną, czyli leczenie kręgosłupa za pomocą osteopatii.

Na czym polega terapia manualna kręgosłupa?

Terapia manualna kręgosłupa wygląda jak masaż pleców. Jest to jednak masaż leczniczy, wykonywany przez wyspecjalizowanego w tym zakresie osteopatę, a więc osobę z wykształceniem medycznym. Taki specjalista wie, w którym miejscu, w jaki sposób i z jaką siłą uciskać na ciało pacjenta, by zniwelować napięcie w jego tkankach i zmobilizować je do samoregeneracji. W efekcie ból ustępuje, w wielu przypadkach na dobre. Takie leczenie kręgosłupa wykazuje dużą skuteczność w walce z wieloma chorobami objawiającymi się uciążliwymi bólami pleców.

Kiedy warto zdecydować się na taką formę terapii?

Terapia manualna kręgosłupa może okazać się pomocna w eliminacji dolegliwości bólowych towarzyszących takich chorobom jak dyskopatia, lumbago czy rwa kulszowa. Wskazana jest także w leczeniu urazów, kontuzji oraz nadwyrężeń mięśni, stawów i wiązadeł. Ale nie tylko schorzenia dotykające pleców można leczyć w ten sposób. Na terapię osteopatyczną warto zdecydować się również wtedy, gdy ból kręgosłupa jest wynikiem patologicznych zmian w obrębie innych struktur, na przykład nerek, jajników lub jelit, a nawet wtedy, gdy jego źródłem jest psychika. Warto w tej sprawie skontaktować się z osteopatami z Osteoklinika.pl.

Komu może pomóc terapia manualna kręgosłupa?

Terapia manualna kręgosłupa to uniwersalne rozwiązanie, z którego może skorzystać każda osoba cierpiąca na uporczywe bóle pleców. Poleca się ją zarówno kobietom, jak i mężczyznom, niezależnie od wieku. Można ją stosować nawet u dzieci, w tym niemowląt, oraz seniorów, bez względu na przyjmowane przez nich leki. Osteopatia świetnie się sprawdza jako samodzielna metoda lecznicza i w wielu przypadkach sama w sobie jest wystarczająco skuteczna, ale w razie potrzeby może być też łączona z innymi technikami terapeutycznymi.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.