Siedzisko do przedpokoju – jak wybrać - foto

Siedzisko do przedpokoju – jak wybrać?

Przedpokój to miejsce w domu, które często bywa traktowane po macoszemu. Niesłusznie! To przestrzeń, która powinna być bardzo funkcjonalna oraz ciekawa wizualnie. Wszystko dlatego, że to pierwsze pomieszczenie, które zarówno my, jak i goście, widzimy od razu po wejściu do mieszkania. Tutaj odkładamy płaszcze, kurtki, a także zmieniamy obuwie. Aby ułatwić sobie wykonywanie tych czynności oraz zachować porządek w pomieszczeniu, należy zaopatrzyć się w szafę, wieszaki oraz siedzisko. I właśnie na ostatnim punkcie skupimy się tym razem. Podpowiadamy, jak wybrać siedzisko do przedpokoju.

Właściwe wymiary na pierwszym miejscu

Nieważne, czy to fotel pufa z oparciem, czy po prostu krzesło. Podstawa to oczywiście prawidłowe wymiary. Na niewielkim metrażu nie należy przesadzać z dużymi siedziskami, które zagracą cenną przestrzeń. Nie mogą też odstawać wymiarami od pozostałych mebli. Spójność ma tu spore znaczenie. Warto pamiętać, że siedzisko powinno znajdować się na wysokości ok. 40-45 cm. To stała wysokość, która sprawdza się w większości przypadków.

Siedzisko do dużego, eleganckiego przedpokoju

Gdy dysponujemy dużym przedpokojem, możemy sobie pozwolić na obszerne siedzisko. Bardzo wygodny fotel pufa z oparciem zapewni pełen komfort podczas zmiany obuwia czy w czasie oczekiwania na domowników. Ponadto wspaniale wzbogaci każdą aranżację. Takie ozdobne modele wpisują się w styl glamour, chesterfield, jak również klasyczny. Szczególną uwagę należy także zwrócić na modele pikowane, które przez długi czas nie wyjdą z mody. Warto uwzględnić, że takie siedziska najlepiej wypadną na większym metrażu, ponieważ w innym przypadku łatwo o przytłoczenie pozostałego wyposażenia.

Z kolei w mniejszych przedpokojach, ale wciąż utrzymanych w szykownym stylu, polecamy postawić na krzesła eleganckie. Z powodzeniem zmieszczą się nawet w wąskich przestrzeniach!

Sprytne rozwiązania do przedpokoju

Istnieje sporo ciekawych rozwiązań do przedpokoju, które umożliwiają sprytne zagospodarowanie tego pomieszczenia. Praktyczna opcja to m.in. siedzisko do schowania w szafie. Inna propozycja to siedzisko połączone z szafką na buty, fantastycznie nadające się do małych mieszkań. Dzięki temu nie trzeba poszukiwać dwóch oddzielnych mebli! Kolejna funkcjonalna propozycja to połączenie siedziska z lustrem lub wieszakiem. Wszystkie z opisanych przykładów spiszą się np. w przedpokojach w bloku czy w kawalerce. 

Jak wybrać kolor pufy lub krzesła?

Tutaj znowu wiele zależy od metrażu, ale także od oświetlenia pomieszczenia. W małych, ciemnych wnętrzach sprawdzą się jasne kolory, które optycznie odbijają światło. Z kolei, gdy nie narzekamy na brak okien czy metraż, pokuśmy się o granat lub zieleń. To bardzo uniwersalne kolory, które pasują do wielu odcieni, a także do drewna oraz innych materiałów, takich jak cegła czy drewno.

Zarówno krzesła eleganckie, jak i fotele pufy z oparciem, znalazły się w sklepie internetowym chesterfield-meble.com.pl. Z pewnością każdy wybierze tam odpowiednie siedzisko!

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?