Prywatny czy publiczny ośrodek leczenia uzależnień - który warto wybrać - foto

Prywatny czy publiczny ośrodek leczenia uzależnień – który warto wybrać?

101 razy oglądano

Nie da się ukryć, że żyjemy w dość ciężkich czasach. Tak naprawdę, każdy z nas skrywa w sobie niewypowiedziane historie i problemy, z którymi się nie lubimy obnosić i dzielić z innymi. Zdarza się jednak i tak, że pojawiające się w naszym życiu problemy i sprawy, z którymi musimy samodzielnie się zmierzyć sprawiają, że nie dajemy sobie rady. Narastające uczucie przytłoczenia i stresu popycha nas w stronę błędnych decyzji. To właśnie z tego powodu popadamy w różnorodne uzależnienia, z których później ciężko jest się nam wydostać. Niemniej jednak w naszym kraju obecnie nie brakuje ośrodków leczenia uzależnień, co z całą pewnością można uznać za jedną z lepszych tendencji. Oznacza to bowiem, że osoby uzależnione nie muszą już samodzielnie walczyć ze swoimi problemami i co najważniejsze, mogą one liczyć na fachową i specjalistyczną pomoc. Niemniej jednak da się wyróżnić prywatne ośrodki leczenia uzależnień, a także placówki działające na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Które z nich warto więc wybrać?

Ośrodki leczenia uzależnień zależne od NFZ- co je cechuje?

Wspomniane już zostało, że możemy wyróżnić w naszym kraju ośrodki leczenia uzależnień współpracujące z Narodowym Funduszem Zdrowia, a także prywatne ośrodki leczenia uzależnień jak np. AwaMedic. Skupmy się na zaletach tych pierwszych, o ile takie w ogóle istnieją. Otóż okazuje się, że zwykle przekonująco prezentują się publiczne ośrodki leczenia uzależnień pod względem ceny. Pobyt w nich jest całkowicie refundowany i można to uznać za główną oraz jedyną zaletę tego typu placówek. W pozostałych przypadkach nie będą one wyjątkowo dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim na pobyt w takim ośrodku czeka się miesiącami, a w przypadku uzależnionych pacjentów cenna jest dosłownie każda chwila. Dodatkowo nie zawsze pacjenci w takich ośrodkach będą mogli liczyć na nowoczesne metody terapii i szereg innowacyjnych metod, które mają im pomóc w walce z uzależnieniem. Pamiętajmy, że zdrowie i życie każdego z nas zwykle jest bezcenne.

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień- dlaczego to na nie warto postawić?

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień jak np. AwaMedic czy wiele innych faktycznie pobierają ceny za turnusy odwykowe. Jednak najważniejsze staje się to, że pacjenci mogą liczyć na to, że dostaną oni miejsce w takim ośrodku praktycznie tego samego dnia w którym się do niego zgłoszą. Co więcej nowoczesne metody leczenia i terapii wykazują się o wiele większą efektywnością i dają większe szanse na zerwanie z nałogiem.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.