Pomysł na tatuaż – inspirujące wzory - foto

Pomysł na tatuaż – inspirujące wzory

Ozdabianie ciała, nie tylko za pomocą biżuterii, to praktyka znana ludziom od setek tysięcy lat. Nie traci ona na popularności również dziś, wręcz przeciwnie! Coraz więcej osób decyduje się na tatuaż. Nie każdy jednak ma sprecyzowany pomysł na to, jak powinien on wyglądać. Nic nie szkodzi! Jeśli jesteś jedną z tych osób lub po prostu szukasz czegoś nowego na swój kolejny tatuaż, sprawdź, jakie wzory możesz wykonać i zainspiruj się!

Wzory dla każdego

Tatuaże można przede wszystkim podzielić na kolorowe i czarne. Te z kolei można zaklasyfikować do wzorów typowo męskich lub typowo kobiecych. Są też takie, które są uniwersalne i świetnie będą się prezentować na każdym, niezależnie od płci. 

Delikatne i subtelne 

Kobiecość ma to do siebie, że kojarzy się głównie z delikatnością i subtelnością. Z podobnymi cechami utożsamić można tatuaże damskie. Kobiety o wiele chętniej sięgają po delikatniejsze wzory wykonane cienką kreską, najczęściej bez wypełnienia. Wśród nich przeważają motywy kwiatowe, a także zwierzęce. Najpopularniejsze są róże w stylu pin-up girl, które uznać można już za kultowe, a także lilie czy kwiaty lotosu. Nie oznacza to jednak, że każda kobieta musi wybrać delikatny tatuaż. Równie dobrze może zdecydować się na mocniejszy wzór z wypełnieniem. W takim wydaniu świetnie prezentują się zwierzęce motywy w postaci węży, jaszczurek czy kotów.

Wyrazista kreska i mocne wypełnienie

Najbardziej charakterne są jednak wzory dla mężczyzn. Tatuaże męskie najczęściej wykonuje się grubą, mocną kreską. Równie często są wypełniane, całkowicie lub częściowo. Męskie wzory, również te najpopularniejsze, charakteryzują się większą różnorodnością – nie ograniczają się do dwóch kategorii. Wśród chętnie wybieranych motywów znaleźć można zwierzęta, takie jak lwy, węże, smoki, przedmioty, między innymi kompas, zegar czy różnego rodzaju broń. Mężczyźni często sięgają w swoich projektach po atrybuty męskości, jednak równie duża ich część decyduje się na wzory, nawiązujące do wartości takich jak miłość czy rodzina. 

Z dodatkiem koloru

Jeśli zależy ci na ciekawym i oryginalnym tatuażu, możesz zdecydować się na wzór z kolorem. Zarówno kolorowe wypełnienie, jak i drobne akcenty w postaci cieniowania lub smug wyglądają niezwykle interesująco. Fanom i fankom minimalizmu z pewnością bardziej spodobają się jednokolorowe tatuaże dlatego, zamiast czarnego tuszu mogą wybrać czerwony. Ten niezwykle modny i efektowny kolor doskonale sprawdzi się przy wzorach inspirowanych kulturą wschodu, na przykład przy smoku lub lampionie. 

Uniwersalne wzory dla każdego

Pewne motywy są charakterystyczne dla kobiet lub mężczyzn, jednak nie oznacza to, że może wybrać je tylko osoba określonej płci. Kwiaty mogą być doskonałym dodatkiem do tatuażu męskiego, tak, jak smok czy czaszka do tego damskiego. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu jest wykonany – o czym możesz zdecydować samodzielnie lub skorzystać z pomocy tatuażysty. Warto dopieścić projekt pod każdym względem, aby podobał Ci się w pełni i stanowił ozdobę dla twojego ciała, na którą będziesz patrzeć z dumą, a nie z żalem.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?