Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony
:
Ozdoby z betonu do ogrodu – co wybrać - foto

Beton jest często wykorzystywanym materiałem w budownictwie. Świetnie sprawdza się również w małej architekturze. Szukając ozdób do naszego ogrodu, warto przemyśleć zakup elementów wykonanych właśnie z tego materiału.

Jakich zmian nam potrzeba?

Decydując się na ozdoby do ogrodu, chcielibyśmy, żeby wpisywały się one w przestrzeń i stanowiły integralną część tego miejsca. Należałoby ustalić, co chcielibyśmy tam zobaczyć po zaprowadzeniu zmian. Czy będą to duże zmiany? A może wolimy postawić na niewielkie obiekty zbliżone wielkością do krasnali ogrodowych? Czy ma to być funkcjonalna część podwórka, czy bardziej ozdobna, nastawiona na wrażenia estetyczne? Określenie ogólnego planu zmian, jakie chcemy zaprowadzić, ustalą nam kierunek, w którym podążymy, projektując naszą nową przestrzeń rekreacyjną.

Forma najczystsza i najlepsza

Oferta producenta elementów betonowych jest naprawdę duża. Możemy liczyć na szeroki wybór modeli ławek czy stołów do ogrodu. Mogą to być też mniej oczywiste formy, którymi ozdobimy ogród. Jako że w ogrodzie zwykle bywa pełno organicznych kształtów w formie roślinności, kwiatów, trawy i drzew, efektownym kontrastem i dopełnieniem będą formy syntetyczne lub geometryczne. Najbardziej uniwersalne, pasujące do praktycznie każdego otoczenia, będą kule betonowe. Jest to wdzięczny rodzaj ozdoby. Forma kuli jest jednocześnie masywna i lekka, bo wizualnie jej ciężar uniesiony jest ku górze. Z umiejscowieniem ich bądź późniejszym przemieszczaniem po ogrodzie nie będzie większego problemu, ponieważ kule przez brak kantów łatwo dopasowuje się do każdej przestrzeni. Co więcej, zaopatrując się w kule o różnych rozmiarach, będziemy mogli skomponować przeróżne kompozycje.

Estetycznie i praktycznie

Poza funkcją estetyczną takie kule mogą zorganizować nasz ogród. Kule betonowe, w zależności od ustawienia, mogą wytyczać drogę dla auta bądź stanowić odgrodzenie danej przestrzeni. Możemy ustawić je przy tarasie lub zabezpieczyć nimi rabaty kwiatowe. Są to ozdoby na tyle uniwersalne, że mogą odgrywać tyle ról, ile tylko dla nich wymyślimy.

Prosto i nowocześnie

Kule betonowe są uniwersalne nie tylko w swojej formie, ale i kolorze. Szarość betonu będzie stanowiła integralną całość praktycznie z każdym kolorem. Czysta forma i kolor tych ozdób stanowi ważną zaletę w projektowaniu nowoczesnego ogrodu. Inwestując w tego typu betonowe elementy, nie musimy się obawiać kiczu czy „barokowego” przesytu.

Trwałość i bezpieczeństwo

Beton jest wystarczająco odporny na zmiany pogodowe i uszkodzenia mechaniczne – jest na tyle trwały, że będzie to inwestycja na długie lata. Ten wdzięczny materiał o mocnej trwałości to idealna opcja na upiększenie ogrodu. Kule przymocowane prętami do podłoża będą również bezpieczne dla dzieci i zwierząt. Producent elementów betonowych Kęsbet gwarantuje najwyższą jakość oferowanych produktów, więc nie trzeba wahać się w odmienieniu przestrzeni wokół domu na nową, niepowtarzalną oazę, pełną harmonii stworzonej według naszych własnych zasad.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

0/100

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.