Odzież z nadrukiem - czy to wciąż skuteczna forma marketingu - foto

Odzież z nadrukiem – czy to wciąż skuteczna forma marketingu?

140 razy oglądano

Od dziesięcioleci tworzenie odzieży z nadrukami to często stosowana forma promocji marki. Jednak czy dzisiaj wciąż jest skuteczna? W jaki sposób stosować tę formę promocji, aby czerpać z tego rzeczywiste korzyści? Sprawdzamy!

Widoczność marki

Warto zacząć od wyjaśnienia, w jaki sposób odzież z nadrukiem promuje markę (zapoznaj się z ofertą nadruków metodą sublimacji dostępną na stronie: https://www.promonadruk.pl/nadruki-na-ubraniach/nadruki-na-odziezy/sublimacja/). Otóż przede wszystkim chodzi o zwiększenie widoczności, a co za tym idzie, również rozpoznawalności danej marki. Poprzez zaznajamianie z logo i nazwą firmy coraz większej liczby osób, zwiększamy jej widoczność. Ekspozycja marki i częste kontakty z logo i nazwą przedsiębiorstwa sprawiają, że marka staje się bardziej rozpoznawalna i znajoma. W efekcie klienci chętniej korzystają z oferty danej firmy.

Odzież z nadrukiem noszą zarówno pracownicy danej firmy, jak i wiele osób, które nie są z nią bezpośrednio związane. Odbywa się to również poza siedzibą firmy. W ten sposób zwiększa się zasięg promocji. Jednak jak to zrobić, aby ludzie, którzy nie są zatrudnieni przez dane przedsiębiorstwo, promowali markę, nosząc odzież z jej logo?

Odzież z nadrukami dla klientów i kontrahentów

Jeśli zamawiasz ubrania z nadrukami, Twoim celem jest promocja marki poza firmą. Dlatego też musisz zachęcić osoby postronne do korzystania z odzieży, którą zamawiasz. To konieczne, aby rzeczywiście doszło do ekspozycji logo. Trudno liczyć na to, że klienci będą chcieli kupować ciuchy reklamowe. Jednak jeśli dostaną je za darmo, prawdopodobnie chętnie przyjmą podarunek. Dlatego też odzież z nadrukiem najlepiej sprawdza się jako gadżet reklamowy. Poszczególne części garderoby możesz dołączać do sprzedawanych produktów lub usług. Inną opcją jest umożliwienie wygrania takiej odzieży w konkursie. Nie wahaj się również tworzyć paczek świątecznych dla kontrahentów. Wręczanie ubrań promocyjnych za darmo zapewni Ci wymierną korzyść w postaci zdecydowanego zwiększenia rozpoznawalności Twojej marki.

Jakościowy nadruk – sublimacja jako najpopularniejsza metoda

Aby klienci rzeczywiście nosili Twoją odzież, nie wystarczy, że dasz im ją za darmo. Musi to być odzież jakościowa, która wygląda estetycznie. Kluczowa jest też trwałość ubrań oraz nadruku, aby nawet po wielu praniach, odzież prezentowała się doskonale. Dlatego też zwróć uwagę na materiał wykonania odzieży i metodę nadruku. Sublimacja to metoda, którą do tworzenia nadruków na ubraniach wykorzystuje się dzisiaj najczęściej. Polega na wykorzystaniu zjawiska fizycznego, w postaci przejścia substancji ze stanu gazowego bezpośrednio w stan stały.

Jeśli chodzi o nadruk, sublimacja zapewnia wysoką jakość oraz trwałość. Nadruk jest płaski, przez co nie istnieje ryzyko, że odpadnie, czy też jego część zostanie utracona w czasie prania.

Podsumowując, można stwierdzić z całym przekonaniem, że odzież z nadrukiem wciąż jest skuteczna jako forma promocji marki. Niemniej, aby uzyskać pożądane efekty, trzeba zadbać o rozpowszechnienie ubrań promocyjnych. Podstawową kwestią jest też wysoka jakość odzieży oraz widniejących na niej nadruków.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.