Odtrucie alkoholowe Piaseczno to kroplówka, która postawi Cię na nogi - foto

Odtrucie alkoholowe Piaseczno to kroplówka, która postawi Cię na nogi

142 razy oglądano

Bardzo często po suto zakrapianej imprezie jesteśmy skazani na silne zatrucie alkoholowe (kaca). W takich sytuacjach jednym z najlepszych domowych sposobów jest nawodnienie organizmu.

Zalecane jest picie dużej ilości wody. Silny ból głowy, który doskwiera takiej osobie, związany jest właśnie z odwodnieniem organizmu spowodowanym przez nadmierne spożywanie alkoholu dzień wcześniej. Po imprezie z dużą ilością alkoholu najlepiej też w celu wyregulowania gospodarki wodnej w ciele, unikać kawy oraz słodzonych napojów gazowanych i energetyków. Tego rodzaju napoje znacznie spowalniają proces regeneracji organizmu.

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy domowe sposoby na pozbycie się kaca nie pomagają? W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się na odtruwanie alkoholowe z dojazdem do domu. Procedura ta pozwala w bardzo krótkim czasie dojść do siebie w mało inwazyjny sposób. Odtrucie alkoholowe Piaseczno polecane jest również osobom, które chcą rozpocząć walkę z alkoholizmem, ale boją się Zespołu Abstynencyjnego po nagłym odstawieniu napojów alkoholowych. Odtrucie skutecznie pomoże je zredukować.

Na czym polega odtruwanie alkoholowe i co wchodzi w skład kroplówek?

Odtrucie polega na dożylnym podaniu substancji, w skład której wchodzą: sole mineralne, elektrolity, witaminy z grupy B oraz witamina C i glukoza. Mieszanka substancji może wyglądać nieco inaczej, gdyż jest często dopasowywana indywidualnie do pacjenta, który zgłasza się na wykonanie procedury. Aby odtrucie było dla każdego komfortowe – jeżeli sytuacja tego wymaga pacjentowi podaje się również leki, w zależności od sytuacji mogą to być leki uspokajające, nasenne, przeciwbólowe i przeciwwymiotne.  

Czy warto zdecydować się na odtruwanie alkoholowe w domu?

Oczywiście, że warto. Dla osoby uzależnionej, która pije długotrwale dom będzie najbardziej komfortowym miejscem dla przeprowadzenia procedury odtrucia. Dodatkową zaletą jest to, że podczas przeprowadzania odtrucia w domu z osobą uzależnioną cały czas może być bliska mu osoba. Obecność najbliższych często jest kluczowa ponieważ bardzo motywuje do dalszej terapii uzależnień. Dodatkowo po wykonaniu procedury warto aby ktoś pilnował pacjenta, gdyż może być on lekko zdezorientowany i senny. Może też potrzebować innej pomocy. 

W przypadku osób, którym zdarzyło się jednorazowo przeholować z piciem alkoholu np. na imprezie, możliwość przeprowadzenia odtrucia w domu jest przede wszystkim wygodne..

Czy odtruwanie alkoholowe leczy chorobę alkoholową?

Nie, odtrucie alkoholowe nie jest żadną metodą leczącą chorobę alkoholową. Jest to jedynie pierwszy krok, jeżeli mamy do czynienia z osobą uzależnioną. Przede wszystkim odtruwanie pomaga zredukować do minimum bardzo uciążliwe skutki uboczne, pojawiające się po nagłym odstawieniu trunków wysokoprocentowych. Jest to tzw. Zespół Abstynencyjny. Czym się objawia? Do najczęściej występujących objawów Zespołu Abstynencyjnego można  zaliczyć: złe samopoczucie, kłopoty ze snem, bóle mięśni, skurcze mięśniowe, silna biegunka, mdłości, wymioty, nadpotliwość, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi i wiele innych. Odtrucie zmniejsza wystąpienie tych objawów do minimum. Po wykonaniu odtrucia warto zgłosić się na zaszycie alkoholowe, a następnie na inne formy terapii uzależnień oparte na psychoterapii. Wśród najbardziej skutecznych miejsc leczących alkoholizm prym wiodą zamknięte placówki leczenia uzależnień. W takich ośrodkach osoby uzależnione uczą się nowych przyzwyczajeń i tego jak żyć bez alkoholu, w całkowitej trzeźwości. Specjaliści pokazują im, że życie bez alkoholu jest możliwe, a organizm bez alkoholu może normalnie funkcjonować. Istnieją różne formy terapii, począwszy od terapii grupowej, po indywidualną. Wszystko zależy od preferencji pacjenta. 

Jak długo trwa odtruwanie alkoholowe?

To ile czasu będzie trwać odtruwanie alkoholowe zależy w dużej mierze od stanu wyjściowego pacjenta i jego ogólnego stanu zdrowia. Dużo krócej będzie trwać odtrucie pacjenta, który jednorazowo przeholował z alkoholem niż tego, który pije wiele miesięcy albo lat. Najczęściej odtrucie kończy się po godzinie, a jego efekty pacjent odczuwa niemalże natychmiastowo. Odtruwanie alkoholowe każdej osoby (nieważne czy jest to osoba uzależniona, czy też taka, która przeholowała jednorazowo z alkoholem) powinna być przeprowadzana pod okiem wykwalifikowanych ratowników medycznych, którzy zadbają
o jak największy komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Warto mieć na uwadze, że osoby, które cierpią od wielu lat na alkoholizm mogą w niektórych sytuacjach wymagać hospitalizacji.

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania odtruwania alkoholowego w domu?

Jedynym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia odtrucia alkoholowego jest majaczenie alkoholowe (delirium tremens – które to pojęcie oznacza zespół objawów towarzyszących gwałtownemu odstawieniu ilości spożywanych trunków wysokoprocentowych). Taki stan pacjenta jest na tyle poważny, że nie powinien korzystać on z usług odtrucia na telefon. Wymaga on wtedy hospitalizacji. Majaczenie alkoholowe oznacza bardzo ciężki stan pacjenta i wykonanie odtrucia w zaciszu domowym mogłoby być niebezpieczne. Warto o tym pamiętać w przypadku gdy zgłosimy się do firmy, która nie będzie widziała w tym problemu. Jeżeli pacjent w takiej sytuacji nie będzie hospitalizowany może mu grozić poważny uszczerbek na zdrowiu. Oprócz majaczenia alkoholowego przeprowadzenie odtruwania w domu nie ma innych przeciwwskazań. Jest to procedura bardzo mało inwazyjna, na którą może się zgłosić każdy, kto skończył 18 lat. 

Dlaczego odtrucie alkoholowe jest tak bardzo skuteczne?

Przede wszystkim dlatego, że kroplówki są podawane dożylnie. Taka forma podania pacjentowi substancji odżywczych działa niemalże natychmiast. W ciągu kilku minut od podania pacjentowi kroplówki odzyskuje on dobre samopoczucie, a jego organizm ma wyrównaną gospodarkę wodno-elektrolitową. Walka z kacem domowymi sposobami jest często długa i męcząca. Również różnego rodzaju suplementy jeżeli są przyjmowane doustnie zaczynają działać dużo dłużej niż substancje podawane w formie kroplówek. Wszystko wskazuje na to, że odtruwanie alkoholowe jest jedną z najbardziej skutecznych
i prawdopodobnie najlepszych metod na dostarczenie do organizmu osoby, która przedawkowała alkohol  brakujących elektrolitów, witamin i mikro i makroelementów. Odtrucie pozwala również skutecznie nawodnić organizm, który został odwodniony przez alkohol. Jeżeli na suto zakrapianej imprezie nie wypijesz wystarczającej ilości wody podczas picia trunków wysokoprocentowych, istnieje bardzo duże ryzyko dość szybkiego odwodnienia. Co w następstwie skutkuje silnym pragnieniem i bólem głowy oraz złym samopoczuciem, które przywrócić Ci może szybko jedynie procedura odtrucia alkoholowego.  

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.