Nadawanie przesyłki paletowej - jak się dobrze zorganizować - foto

Nadawanie przesyłki paletowej – jak się dobrze zorganizować?

146 razy oglądano

Zamierzasz nadać przesyłkę paletową po raz pierwszy? Zamówienie usługi nie stanowi trudnego wyzwania, jednak warto znać kilka zasad i dobrych praktyk dotyczących transportu paletowego. Stosując się do nich unikniesz zbędnych kosztów i zyskasz gwarancję, że towar będzie bezpieczny pokonując drogę do odbiorcy. Sprawdź, jak zorganizować przesyłkę paletową krok po kroku!

 1. Oszacuj wymiary i wagę przesyłki

  Do wyceny usługi kurier oprócz adresu odbioru i dostawy potrzebuje wagi i wymiarów przesyłki. W przypadku przesyłek paletowych wysokość mierzy się z uwzględnieniem wysokości samej palety, bo ograniczeniem bywa przestrzeń dostępna w ładowni furgonetki. Nie warto podawać fałszywych informacji, ponieważ przewoźnik i tak je zweryfikuje.

  Jeśli masz towar pod ręką, spróbuj już teraz umieścić go na palecie, aby dokonać rzetelnych pomiarów. Przy odrobinie szczęścia może się okazać, że nie potrzebujesz pełnej europalety, a wystarczy półpaleta, dzięki czemu zredukujesz koszt wysyłki.

 2. Znajdź najkorzystniejszą cenę 

  Z pewnością zależy ci na jak najniższej cenie. Aby poznać dostępne na rynku oferty, nie musisz odwiedzać stron internetowych poszczególnych przewoźników i wypełniać podobnego formularza wielokrotnie. Skorzystaj z platformy do zarządzania rozwiązaniami wysyłkowymi, takiego jak serwis Apaczka stworzony z myślą o klientach biznesowych:

  https://www.apaczka.pl/oferta/palety-polpalety/.

  W ten sposób propozycje wiodących przewoźników znajdziesz w jednym miejscu po uzupełnieniu niezbędnych danych, a następnie wybierzesz najkorzystniejszą opcję. Przy regularnych zamówieniach Apaczka oferuje naprawdę pokaźne zniżki bez konieczności podpisywania umowy z poszczególnym przewoźnikiem.

 3. Starannie zabezpiecz towar, by nie uszkodził się w transporcie

  Przygotowując towar do wysyłki na palecie musisz pamiętać o kilku zasadach. Zawartość nie może wystawać poza obrys palety, ponieważ byłoby to niebezpieczne dla towaru i przesyłek podróżujących obok. Ułóż towar w taki sposób, by środek ciężkości ładunku znajdował się w centrum palety umożliwiając jej bezpieczne przewożenie wózkiem widłowym.

  Ładunek znajdujący się na palecie nie może przemieszczać się w trakcie transportu. Dlatego musisz starannie owinąć go folią stretch, a dodatkowo zastosować specjalne taśmy mocujące. Folię owiń również wokół samej palety, dzięki czemu będzie stanowiła z ładunkiem i integralną całość. Jeśli przesyłka ma kształt prostopadłościanu, na jej szczycie połóż kartonowy lub drewniany blat gwarantujący dodatkową stabilizację i bezpieczeństwo.

 4. Nie zapomnij o liście przewozowym

  Po zamówieniu kuriera koniecznie wydrukuj list przewozowy. Naklej go na ładunku w taki sposób, aby był dobrze widoczny, a jednocześnie nie miał szans zerwać się w trakcie przewożenia. Zgubienie listu przewozowego może znacząco wydłużyć termin dostawy przesyłki.

 5. Przygotuj paletę w miejscu dostępnym dla kuriera

  W dniu odbioru przesyłki ustaw paletę w miejscu, do którego kurier może bez trudu podjechać samochodem. Standardowa usługa nie obejmuje wynoszenia i wnoszenia przesyłek paletowych, więc jeśli przewoźnik napotka trudności z załadunkiem, może odmówić odebrania przesyłki.

  Postępując zgodnie z tymi wskazówkami masz pewność, że twój ładunek będzie bezpieczny i dotrze do nadawcy w wyznaczonym terminie!

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.