Międzynarodowe Standardy Rewizji Finansowej – poznaj podstawowe zasady - foto

Międzynarodowe Standardy Rewizji Finansowej – poznaj podstawowe zasady

162 razy oglądano

Międzynarodowe Standardy Rewizji Finansowej, w skrócie MSRF, jak sama nazwa wskazuje, są międzynarodowymi standardami opracowanymi w celu dostosowania audytu na całym świecie

Jakie są podstawowe standardy?

Nie we wszystkich krajach są one obligatoryjne, jednak wiele korzysta z nich na zasadzie wskazówek czy też przewodnika. Dokument zapewnia większą przejrzystość i ułatwia pracę użytkownikom audytów. Jest on obowiązkowy we wszystkich ustawowych audytach sprawozdań finansowych przeprowadzanych na terenie Unii Europejskiej.

W skład dokumentu wchodzi 36 standardów związanych z rewizją finansową oraz jeden standard odnoszący się do kontroli jakości. Wśród nich znajdują się m.in.:

  • uzgodnienie warunków zlecenia badania,
  • kontrola jakości badania,
  • dokumentacja badania,

a także:

  • procedury analityczne,
  • wykorzystanie pracy audytorów wewnętrznych.

Sformułowany Międzynarodowy Standard Kontroli Jakości traktuje o kontroli jakości dla firm przeprowadzających badania i przeglądach sprawozdań finansowych oraz innych zleceniach usług atestacyjnych i pokrewnych. Reasumując, kluczowe standardy obejmują planowanie i dowody audytu, a także obowiązki, wewnętrzną kontrolę, korzystanie z innych ekspertów oraz formułowania wniosków z audytu i przekładanie go na odpowiedni raport.

Jak wygląda struktura MSRF?

Całość dokumentu to ponad 900 stron treści, która podzielona jest na standardy, a te na kategorie. Obszerność tematu sprawia, że przy jego analizie warto wspierać się zewnętrznymi firmami, oferującymi usługi doradcze i księgowe, które świadczy m.in. firma https://www.crowe.com/pl. Eksperci z doświadczeniem pomogą w analizie i pełnym zrozumieniu każdego ze standardów. Wprowadzenie zawiera podsumowanie zakresu omawianego standardu. Każdy standard ma jasno wyjaśniony cel, w którym dowiadujemy się, dlaczego znajduje się on w tym właśnie miejscu. Przy każdym standardzie znajdują się także dodatkowe definicje. Kwintesencją są jednak wymagania, które zawierają szczegółowe wytyczne dotyczące zarówno przestrzegania, jak i spełnienia zakresu i celu standardu.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.