Masaż biurowy – ciekawy dodatek dla pracowników - foto

Masaż biurowy – ciekawy dodatek dla pracowników

Nowoczesne firmy oferują swoim pracownikom mnóstwo ciekawych dodatków poprawiających ich satysfakcję z pracy, a jednocześnie podnoszących motywację do jej wykonywania.

Jednym z nich jest masaż biurowy, czyli specjalny masaż relaksująco-leczniczy wykonywany w miejscu pracy. To jeden z elementów corporate wellness, filozofii biznesowej ukierunkowanej na dbanie o dobrostan kadry pracowniczej.

Jak wygląda masaż w biurze?

Masaż w firmie wyglądają nieco inaczej niż masaż wykonywany w salonie Spa czy gabinecie fizjoterapeutycznym. Różnica polega przede wszystkim na tym, że osoba poddawana temu zabiegowi w biurze nie musi zdejmować ubrania. Nie kładzie się też na leżance, tylko siada na specjalnym fotelu. Masażysta ma z reguły około 15 minut (tyle trwa standardowa przerwa w pracy) na przeprowadzenie masażu z użyciem najprostszych technik uciskowych – na szczęście tyle wystarczy, by zniwelować napięcie mięśni i wywołany przez nie ból tak często doskwierający pracownikom biurowym.

Jakie efekty daje masaż biurowy?

Masaż w biurze, jeśli jest wykonywany regularnie, potrafi skutecznie zadbać o kondycję fizyczną pracownika, ponieważ rozluźnia mięśnie, eliminuje dolegliwości bólowe, pobudza krążenie krwi, a jednocześnie obniża jego ciśnienie, dotlenia komórki, poprawia motorykę stawów i dodaje energii. Poprawa samopoczucia fizycznego idzie oczywiście w parze z poprawą samopoczucia psychicznego, zwłaszcza, że masaż w biurze działa relaksacyjnie, redukując stres i pobudzając kreatywność, co jest niezwykle ważne w przypadku osób wykonujących pracę umysłową, często na akord.

Na jakie jeszcze korzyści możemy liczyć?

Masaż biurowy przynosi korzyści nie tylko pracownikom, ale też kierownictwu firmy. W końcu zdrowa i zadowolona kadra o wiele bardziej przykłada się do pracy niż zmęczony i zniechęcony personel. Zdrowie i zadowolenie przekładają się zarówno na większą motywację do pracy, jak i będącą jej efektem większą produktywność. A to oznacza wyższe zyski. Nic więc dziwnego, że masaż w firmie staje się coraz powszechniej stosowanym benefitem pracowniczym. Może Ty też powinieneś o nim pomyśleć? Dowiedz się więcej na Wellbeingpolska.pl.