Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony

Masaż biurowy – ciekawy dodatek dla pracowników

:
Masaż biurowy – ciekawy dodatek dla pracowników - foto

Nowoczesne firmy oferują swoim pracownikom mnóstwo ciekawych dodatków poprawiających ich satysfakcję z pracy, a jednocześnie podnoszących motywację do jej wykonywania.

Jednym z nich jest masaż biurowy, czyli specjalny masaż relaksująco-leczniczy wykonywany w miejscu pracy. To jeden z elementów corporate wellness, filozofii biznesowej ukierunkowanej na dbanie o dobrostan kadry pracowniczej.

Jak wygląda masaż w biurze?

Masaż w firmie wyglądają nieco inaczej niż masaż wykonywany w salonie Spa czy gabinecie fizjoterapeutycznym. Różnica polega przede wszystkim na tym, że osoba poddawana temu zabiegowi w biurze nie musi zdejmować ubrania. Nie kładzie się też na leżance, tylko siada na specjalnym fotelu. Masażysta ma z reguły około 15 minut (tyle trwa standardowa przerwa w pracy) na przeprowadzenie masażu z użyciem najprostszych technik uciskowych – na szczęście tyle wystarczy, by zniwelować napięcie mięśni i wywołany przez nie ból tak często doskwierający pracownikom biurowym.

Jakie efekty daje masaż biurowy?

Masaż w biurze, jeśli jest wykonywany regularnie, potrafi skutecznie zadbać o kondycję fizyczną pracownika, ponieważ rozluźnia mięśnie, eliminuje dolegliwości bólowe, pobudza krążenie krwi, a jednocześnie obniża jego ciśnienie, dotlenia komórki, poprawia motorykę stawów i dodaje energii. Poprawa samopoczucia fizycznego idzie oczywiście w parze z poprawą samopoczucia psychicznego, zwłaszcza, że masaż w biurze działa relaksacyjnie, redukując stres i pobudzając kreatywność, co jest niezwykle ważne w przypadku osób wykonujących pracę umysłową, często na akord.

Na jakie jeszcze korzyści możemy liczyć?

Masaż biurowy przynosi korzyści nie tylko pracownikom, ale też kierownictwu firmy. W końcu zdrowa i zadowolona kadra o wiele bardziej przykłada się do pracy niż zmęczony i zniechęcony personel. Zdrowie i zadowolenie przekładają się zarówno na większą motywację do pracy, jak i będącą jej efektem większą produktywność. A to oznacza wyższe zyski. Nic więc dziwnego, że masaż w firmie staje się coraz powszechniej stosowanym benefitem pracowniczym. Może Ty też powinieneś o nim pomyśleć? Dowiedz się więcej na Wellbeingpolska.pl.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.