Jakie są wymogi pożyczki pod zastaw mieszkania - foto

Jakie są wymogi pożyczki pod zastaw mieszkania?

Rynek usług pozabankowych rozwija się niezwykle szybko, a klienci firm pożyczkowych doceniają elastyczność i konkurencyjność oferty na pożyczki. Wśród licznych rodzajów pożyczek, jakie możemy otrzymać poza systemem bankowym, na szczególną uwagę zasługują produkty ze wbudowaną instytucją zastawu w celu zabezpieczenia wierzytelności. Ograniczone prawo rzeczowe można stosować również w przypadku nieruchomości, co otwiera drogę do udzielania przedsiębiorcom pożyczek na znaczne kwoty. Jakie wymagania należy spełnić, aby móc otrzymać finansowanie? Co warto wiedzieć o pożyczkach z zabezpieczeniem w postaci zastawu i jak z nich korzystać?

Pożyczka pod zastaw nieruchomości na rynku pozabankowym – kto może ją otrzymać?

Kredyt bankowy stwarza szerokie możliwości finansowania przedsiębiorców, jednak sztywne wymogi formalne dość mocno zawężają krąg podmiotów uprawnionych do jego uzyskania. W przypadku ubiegania się o kredyt pod zastaw nieruchomości będziemy musieli udowodnić prawo własności domu, mieszkania lub gruntu. Konieczne staje się także przejście procedur weryfikacji zdolności kredytowej, co stanowi trudny orzech do zgryzienia dla wielu firm. Kolejnym krokiem weryfikacyjnym pozostaje sprawdzenie historii kredytobiorcy w BIK i KRD. Burzliwa przeszłość w spłacie poprzednich zobowiązań praktycznie eliminuje szanse na uzyskanie wsparcia ze strony banku. Jak w tym kontekście plasuje się pożyczka pod zastaw nieruchomości bez BIK? W pierwszej kolejności powinniśmy mieć świadomość, że pożyczki pozabankowe oferują nieporównywalnie większą elastyczność w kwestii wymagań proceduralnych. Klasyczna pożyczka pod zastaw nieruchomości staje się dostępna dla szerokiego grona podmiotów, niezależnie od ich sytuacji finansowej i kredytowej przeszłości. Najważniejszym wymogiem do uzyskania środków finansowych pozostaje oczywiście posiadanie nieruchomości na własność i udzielenie zgody na obciążenie jej hipoteką. Nieruchomość oddawana w zastaw musi spełniać określone kryteria jakościowe, które różnią się w zależności od polityki wewnętrznej danej firmy pożyczkowej. Pożyczkodawca będzie zobowiązany do dostarczenia pakietu dokumentów, na który składa się numer księgi wieczystej, akt notarialny potwierdzający nabycie nieruchomości, czy wypis z rejestru gruntów. Aby otrzymać środki w oczekiwanej wysokości, nieruchomość musi mieć określoną wartość rynkową. Relację wysokości pożyczki do wyceny nieruchomości obrazuje wskaźnik LTV, będący określonym procentem wartości domu lub mieszkania. Przykładowo, jeśli LTV wynosi 60%, maksymalna wartość pożyczki nie może przekraczać 60% szacunkowej ceny nieruchomości.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości bez BIK

Pożyczka pod zastaw nieruchomości zdobywa dużą popularność ze względu na niskie progi wejścia i możliwość negocjowania warunków umowy. Z tej formy finansowania mogą korzystać przedsiębiorcy znajdujący się w stanie zadłużenia, borykający się z utratą płynności finansowej czy posiadający negatywną historię w bazach danych o kredytobiorcach. Pożyczka pod zastaw nieruchomości bez BIK stanowi fundament oferty firmy Smartvest, będącej liderem w tym segmencie rynku usług pozabankowych. Pod adresem www.smartvest.pl znajdziesz szczegółowe informacje o zasadach udzielania pożyczek, dzięki którym wiele firm otrzymuje środki na inwestycje lub wyjście z kryzysu.