Jakie są rodzaje paneli podłogowych - foto

Jakie są rodzaje paneli podłogowych?

Kilkanaście lat temu panele podłogowe nie były zbyt dobrym wyborem ze względu na jakość i sztuczny wygląd, słabą wytrzymałość oraz ograniczony asortyment wzorów. Obecnie wiele się zmieniło w tej kwestii i panele podłogowe cieszą się dużą popularnością wśród osób, które wybierają materiały na podłogę. Na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru? Jakie są rodzaje paneli podłogowych dostępne w ofertach? Na które warto postawić?

Panele laminowane wady i zalety

Panele laminowane z uwagi na swoją niską cenę i szeroką dostępność w ofertach sklepów, są najczęściej wybieranym rozwiązaniem wśród klientów, którzy poszukują idealnego materiału do stworzenia podłogi. Na ich popularność wskazuje fakt, iż są synonimem kategorii, zwykle jeśli ktoś mówi o panelach ma właśnie na myśli laminaty. Cechują się one tym, że mają różne wzory, faktury i kolory. Często przypominają estetycznie deski czy płytki. Mogą one imitować różnorodne materiały podłogowe. Mowa tutaj nie tylko o drewnie, ale także o gresie, czy kamieniu. Dzięki temu, że są dostępne w wielu różnych kolorach, nie ma najmniejszego problemu z ich dostosowaniem do aranżacji wnętrza, czy tez projektu pomieszczenia. Panele laminowane można układać na ogrzewaniu podłogowym, jednak nie jest to najbardziej efektywne rozwiązanie. Co prawda panele laminowane są odporniejsze od drewnianych, ale w porównaniu z winylowymi okazują się słabsze. Tego typu materiały wykończeniowe, układane w systemie pływającym, wymagają tworzenia dylatacji między drzwiami.

Panele winylowe – nowa generacja paneli podłogowych

O panelach podłogowych najczęściej mówi się w kontekście produktów, które układane są na tak zwany klik. Inaczej mówiąc jest to system pływający. Tego typu układanie podłogi możliwe jest dzięki systemowi piórowpustów. Pozwala to znacząco przyspieszyć pracę przy zachowaniu estetyki wykonania. Panele winylowe, które można znaleźć między innymi na okna-stolarka/panele-podlogowe-laminowane-i-winylowe"}" data-sheets-userformat="{"2":701,"3":{"1":0},"5":{"1":[{"1":2,"2":0,"5":{"1":2,"2":0}},{"1":0,"2":0,"3":3},{"1":1,"2":0,"4":1}]},"6":{"1":[{"1":2,"2":0,"5":{"1":2,"2":0}},{"1":0,"2":0,"3":3},{"1":1,"2":0,"4":1}]},"7":{"1":[{"1":2,"2":0,"5":{"1":2,"2":0}},{"1":0,"2":0,"3":3},{"1":1,"2":0,"4":1}]},"8":{"1":[{"1":2,"2":0,"5":{"1":2,"2":0}},{"1":0,"2":0,"3":3},{"1":1,"2":0,"4":1}]},"10":1,"12":0}" data-sheets-hyperlink="https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/panele-podlogowe-laminowane-i-winylowe">https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/panele-podlogowe-laminowane-i-winylowe są świetnym rozwiązaniem do ogrzewania podłogowego. Ponadto są trwałe, ciche, wodoodporne oraz odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Panele tego typu wykonane są z tworzyw sztucznych albo ich kombinacji z innymi materiałami. Ich struktura jest wielowarstwowa. Mogą występować w formie desek, jak również w kształtach i wymiarach płytek ceramicznych. Najważniejszą i najłatwiejszą do zrozumienia cechą odróżniającą tę kategorię od laminatów jest ich wodoodporność.  

Panele samoprzylepne – czym one właściwie są?

Panele samoprzylepne nie są zbyt popularne i wbrew pozorom nie jest to łatwe do układania rozwiązanie. Tego rodzaju materiał ma zintegrowaną warstwę kleju. Co istotne, nie można ich przykleić do podłoża betonowego, ponieważ kurz, pył i zabrudzenia zmniejszają siłę klejenia. Rozwiązanie często reklamowane jest jako idealne do remontu i odnowienia posadzki, na przykład do ułożenia na płytkach. Dla uzyskania dobrego efektu wizualnego niezbędną jest wylewka, a jej wykonanie to zadanie dla fachowców z odpowiednim doświadczeniem. W ten sposób znika największy atut paneli, czyli łatwo i szybkość montażu.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?