Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony
:
Jak zapewnić dziecku spokojny sen - foto

Sen przez wiele pierwszych lat życia jest dla dziecka jedną z najważniejszych potrzeb fizjologicznych. Niemowlęta spędzają na spaniu nawet 15 godzin na dobę! Aby nocny wypoczynek i drzemki w ciągu dnia mogły mieć prawdziwie regenerujący charakter, należy zadbać o właściwe otoczenie i atmosferę. Jak najlepiej to zrobić?

Dlaczego spokojny sen jest dla dziecka tak ważny?

Dziecko potrzebuje wzrastać w atmosferze miłości, spokoju i bezpieczeństwa. To sprawi, że będzie rozwijało się prawidłowo. Wypoczęte, wyspane dziecko jest w stanie w ciągu dnia w pełni wykorzystywać swój potencjał do brojenia, ale nie zabraniajmy mu tego! Właśnie tak kształtuje i okazuje swoją osobowość. Dla każdego rodzica porządnych kilkanaście godzin snu dziecka w ciągu dnia jest zawsze priorytetem. Głównie dlatego, że niewyspany maluch jest rozdrażniony, marudny i płaczliwy, a to źle wpływa na otoczenie. W poszukiwaniu sposobów na jak najlepszy sen dziecka warto sięgnąć po sprawdzone metody!

Jak stworzyć dziecku nastrój do spania?

Zestresowani, przebodźcowani, pełni kłębiących się w głowie myśli, w hałasie i przy braku ulubionej wieczornej rutyny nawet dorośli nie zasypiają dobrze. Z pewnością nie chcesz fundować swojemu dziecku bezsennej nocy, dlatego poznaj sposoby na stworzenie dziecku odpowiedniego klimatu. Przytłumione światło lampki nocnej, zasłonięte rolety, otwarte drzwi, które zapewniają dziecko, że nie jest samo w domu – to niezbędne elementy dziecięcej sypialni każdego wieczora. Czy absolutna cisza jest niezbędna? Niekoniecznie – dziecko już w łonie matki zasypia przy szumie wód płodowych i przytłumionych odgłosów z zewnątrz, dlatego nie trzeba całkowicie separować go od dźwięków. Warto je jednak wyselekcjonować – dopuszczając te o łagodnych tonach. Konieczne będzie natomiast odcięcie dziecka od niepotrzebnych bodźców, zwłaszcza wzrokowo-słuchowych, czyli bajek pobudzających fale mózgowe i niesprzyjających zasypianiu, oraz energicznych zabaw. Dzieci uwielbiają kontakt z rodzicami przed snem – dlatego czytanie im bajek to najlepsze, co możesz zrobić dla budowania waszych relacji, nawet gdy maluch nic z nich nie rozumie!

Jak uczyć dziecko samodzielnego zasypiania?

Nie zawsze rodzic ma czas i siły, by być z dzieckiem w sypialni, dopóki ono nie uśnie, czytając mu bajki i śpiewając kołysanki. Króliczek Alilo to zabawka interaktywna, która oczywiście nie zastąpi rodziców, ale może z powodzeniem występować w roli ulubionej dziecięcej przytulanki. Doskonale skonstruowany królik Alilo może być dyktafonem i odtwarzaczem w jednym – nagrasz na niego czytaną na głos przez siebie bajkę lub kołysankę, by maluch mógł zasypiać przy Twoim kojącym głosie. Fabrycznie wgrany w króliczku Alilo „biały szum” przypominający ten, który dziecko słyszy w życiu płodowym, to jeden z najlepszych usypiaczy dla niemowląt na rynku! Zamiast włączać dziecku suszarkę albo zapętlone nagranie białego szumu w smartfonie, zafunduj mu królika Alilo – zabawkę, która rośnie wraz z dzieckiem, i którą może ono wraz z rodzicami wykorzystać na wiele sposobów!

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

0/100

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.