Jak wypłoszyć nieproszonych gości z sadu lub z pola - foto

Jak wypłoszyć nieproszonych gości z sadu lub z pola ?

Komuś, kto nigdy nie zetknął się z tym problemem trudno sobie wyobrazić jak wielkie straty mogą wygenerować zwierzęta żerujące na uprawach.

Ochrona upraw przed zwierzętami

Typowe przykłady to szpaki pustoszące sady owocowe i plantacje owoców, dziki i sarny żerujące na polach ziemniaków czy kukurydzy, kormorany żerujące na stawach hodowlanych. Oprócz szkód rolniczych chmary ptaków mogą zagrażać bezpieczeństwu urządzeń i ludzi – na przykład na lotniskach lub specyficznych obiektach przemysłowych. Odstraszanie nieproszonych gości jest bardzo trudne i bez specjalistycznego sprzętu praktycznie niemożliwe. Jedną z najlepszych metod ochrony przed zwierzętami jest armatka hukowa, która nie robi krzywdy zwierzętom, a także nie wymaga całodobowej obsługi przez człowieka.

Gdzie można kupić armatkę hukową?

Sekatory.eu to specjalistyczny sklep oferujący narzędzia i urządzenia wykorzystywane w sadownictwie, rolnictwie i leśnictwie. Oferuje on armatki hukowe hiszpańskiej firmy GEPEVAL SL – najlepszego producenta w Europie. Oprócz samej armatki w sekatory.eu można nabyć timer sterujący jej pracą, zasilające butle gazowe a także pełny zestaw części zamiennych. Są to najgłośniejsze armatki na rynku, osiągają głośność wystrzału w granicach 120 decybeli odpowiadającą głośności strzału z broni palnej lub odgłosu startującego samolotu. Armatka hukowa oferowana przez sekatory.eu posiada gwarancję, a firma jest w stanie również zapewnić serwis pogwarancyjny. Użytkowana zgodnie z instrukcją armatka hukowa jest urządzeniem całkowicie bezpiecznym.

Jak działa armatka hukowa?

Najlepiej, jeśli nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania – podłączenia do prądu zmiennego lub akumulatora. Armatka hukowa oferowana przez sekatory.eu do pracy potrzebuje jedynie butli z gazem. Jest wykonana z ocynkowanego metalu, dzięki czemu zyskuje odporność na działanie warunków atmosferycznych. Można podłączyć do niej dodatkowy timer, który uruchomi strzelanie w określonych godzinach, jest więc całkowicie bezobsługowa. Głośność wystrzału również można regulować za pomocą wysuwanej lufy. Strzał jest wyzwalany za pomocą iskry ze świecy. Prąd jest dostarczany przez uderzeniowy układ piezoelektryczny. Częstotliwość strzału reguluje się pokrętłem przy armatce. Używają armatek hukowych należy zwrócić uwagę, czy na danym terenie nie występuje stały lub okresowy (najczęściej w okresie lęgowym )zakaz płoszenia dzikich zwierząt. Armatka hukowy to najbardziej skuteczny a zarazem ekonomiczny sposób ochrony zbiorów.